Mac mini problem z dźwiękiem wielokanałowym na amplitunerze i TV

oliwka_

New member
Posiadam system operacyjny: Sierra 10.12.3 (MAC OSX)

Problem dotyczy mojego Mac mini, który jest podłączony do amplitunera Yamaha, który jest podłączony do TV Sony.

Przy odtwarzaniu filmów z plików *.mkv występuje taki dziwny efekt, w którym głos osób mówiących jest bardzo cicho albo w ogóle go nie ma, natomiast dźwięki w tle, podkład muzyczny są dobrze słyszalne. Sprawa musi dotyczyć wielokanałowego dzwięku.

Filmy odtwarzam na najnowszym VLC.

Mam zainstalowany Perian 1.2.3 na którym mam ustawiony jako audio-output: multi channel output (na każdym innym ustawieniu problem nadal występuje)

Konkretne kodeki filmów które nie działają sprawdzone MediaInfo: AC-3 (16 bits, 6 channels, 384 kb/s, 48 khz).

W ustawieniach dźwięku jako Wyjście wybrany mam mój TV, kiedy TV jest wyłączony wyświetla się tam model mojego amplitunera. TV i amplituner są połączone kablem HDMI ARC.

Mam też możliwość połączyć się z amplitunerem przez Airplay i wtedy dźwięk działa poprawnie, jednak nie ma obrazu na TV (airplay to tylko dźwięk).

Podobnie dźwięk działa na głośnikach wewnętrznych mac mini, to jednak oczywiście mnie nie satysfakcjonuje.

Bardzo proszę o pomoc, bo już nie wiem co trzeba zrobić. Starałam się czytać tu i na zagranicznych forach jednak nie znalazłam rozwiązania.
 

DrWredman

Active member
Skontaktuj się z dystrybutorem filmu i zapytaj jakie oprogramowanie jest potrzebne do poprawnego odtwarzania filmów w systemie wielokanałowym na komputerach Apple.
 

oliwka_

New member
Zapytałam tutaj osoby bardziej doświadczone ufając, że otrzymam fachową i profesjonalną pomoc. Porady jak ta powyżej w żaden sposób mi nie pomagają. Mogłabym każdorazowo kontaktować się z dystrybutorami filmów, które chce obejrzeć albo z producentem TV czy innego sprzętu gdy mam problem. Wtedy jednak forum takie jak to nie miałyby racji bytu, kiedy osoby poszukujące pomocy byłyby odsyłane do "producentów". Dlatego bardzo proszę o poważne wypowiedzi dotyczące mojego problemu.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
W VLC masz wszystko dobrze ustawione? Niestety nie posiadam maca i nie wiem jak tam wygląda sprawa z kodekami i ustawieniami:/
 

oliwka_

New member
Problem udało się***rozwiązać, gdyby ktoś w przyszłości miał podobną sytuację powinien uruchomić Konfigurator Midi Audio znajdujący się***w katalogu Narzędzia. Tam wybrałam 16bit, 48khz i 8 kanałów, skonfigurowałam głośniki i wszystko działa jak należy. Jak też poradzono mi na forum dotyczącym produktów Apple'a nie ma sensu instalować Periana, bo nie jest już wspierany. Samo VLC wystarczy. Faktycznie wszystko działa. Dziękuję za pomoc i proszę o zamknięcie tematu.
 
Do góry