Dolby Atmos i DTS:X, 7,1 na PC - Windows

Kangur2

New member
Soft do konfiguracji kolumn.

Warto spróbować, czas pokaże.
Nie łudzę się że producenci softu ani kart zrobią ukłon w stronę użytkowników, mam nadzieję żę zagorzały programista wpadnie na fenomenalny pomysł :)

Dźwięk Atmos i DTS:X - jest bez problemu odtwarzany na komputerze w trybie 7.1.
Oba profile można odtwarzać w trybie 5.2(górne kolumny).1.
Brakuje przełącznika (konfiguratora) aby sygnał z kolumn sufitowych był kierowany na kolumny tylne.
Jeżeli dźwięk z DTS:X i Atmos jest odtwarzany tz że nie ma problemu z kodowaniem tylko z konfiguracją na które wyjście ma iść odpowiedni kanał.


Tyle miesięcy a wy dalej nie rozumiecie o co chodzi.
Nigdy tak nie będzie jak piszecie, chyba że karty dźwiękowe będą 12 kanałowe.
Ale takich narazie nie ma.
 
Ostatnia edycja:

dario888

New member
Warto spróbować, czas pokaże.
Nie łudzę się że producenci softu ani kart zrobią ukłon w stronę użytkowników, mam nadzieję żę zagorzały programista wpadnie na fenomenalny pomysł :)
Nie licz na to.
To są zamknięte formaty i ich twórcy bardzo dbają o to, żeby nie było dekoderów programowych.
Gdyby takie były to można by na starym ampli 7.1 odtwarzać Atmos 5.1.2 bez konieczności wydawania kilku tysi na nowy sprzęt.
To się nie wydarzy.
Jest taki program jak Dolby Media Producer/Decoder i nim prawdopodobnie dałoby się wyrenderować dźwięk i go wydobyć, ale ten program kosztuje więcej niż nowy amplituner i wymaga klucza sprzętowego.
 

ANTONIO2315

New member
Panowie dlaczego uzywacie do odtwarzania filmow z kompa kart muzycznych jak teraz wiekszosc kart graficznych po hdmi przepuszcza sygnal true hd, hd master i nawet atmosa kwestia ustawien i kodekow. Ja tak ogladam i nie mam z tym zadnych problemow.
 

gzyrzdow

New member
Sygnal bedzie rozkodowywany przez amplituner.

Może dlatego, że najtańszy używany ampli z Atmos to chyba Onkyo SR444, który jakością dźwięku nie grzeszy. Film całkiem spoko, ale stereo jednak zostawia trochę do życzenia.
Za 500zł możesz kupić dobrze grający, uczciwy stary ampli z wejściami analogowymi.
Zostaje tylko kwestia programu na PC, który zastąpiłby układ z ampli i zdekodował w pożądany sposób Atmosa i rozesłał na odpowiednie wyjście w karcie muzycznej PC. Najbardziej kwestia możliwości przypisania odpowiedniej konfiguracji głośników.
Niby takie proste, a dalej niedostępne :D Pewnie kiedyś wjedzie, tak jak dekodowanie wszystkich pozostałych sygnałów. Czas pokaże.
 

Bialy2003

New member
Czy mógłbyś podrzucić konfigurację kodeków np. LAV codec, która pozwala na przesłanie Dolby Atmos (najlepiej screen). Walczę z ustawieniami od jakiegoś czasu i nic. Dodam, że mam dość starą grafę Radeon HD6870 podłączoną kablem HDMI ver 2.0 z soundbarem LG SJ9, który ustawiony mam tak, że powiadomi mnie o przesłaniu materiału Atmosem.
Z góry wielkie dzięki [emoji4].
Panowie dlaczego uzywacie do odtwarzania filmow z kompa kart muzycznych jak teraz wiekszosc kart graficznych po hdmi przepuszcza sygnal true hd, hd master i nawet atmosa kwestia ustawien i kodekow. Ja tak ogladam i nie mam z tym zadnych problemow.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Czy mógłbyś podrzucić konfigurację kodeków np. LAV codec, która pozwala na przesłanie Dolby Atmos (najlepiej screen). Walczę z ustawieniami od jakiegoś czasu i nic. Dodam, że mam dość starą grafę Radeon HD6870 podłączoną kablem HDMI ver 2.0 z soundbarem LG SJ9, który ustawiony mam tak, że powiadomi mnie o przesłaniu materiału Atmosem.
Z góry wielkie dzięki [emoji4].

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka



KLMcodec pack i przy instalacji tam jest jedna karta, jaki masz system audio 2.1, 5.1, 7.1 itp... Ty zaznaczasz opcje AVR - komp nie ma dekodowac dzwieku.

To wszystko.
 

seba697

New member
poproszę o pomoc
zainstalowałem dodatek atmosa do windows 10
wyłączona zintegrowana karta audio w biosie
dźwięk puszczony przez karte graficzna do onkyo TX NR 656 przez hdmi
podczas testow głosników np na yt gdy powinien grac np lewy przedni gra tez tylny
nawet jak ustawie kino w trybie direct jest tak samo
czy ktos miał podobny problem
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja zadnych dodatkow do windowsa nie sciagalem to po raz.

To youtube ma dzwiek w kodeku Atmisa? Od kiedy?


Instalujesz MediaPlayer Clasic i kodeki Klite mega pack, podczas instalacji w wyborze dzwieku zaznaczasz ze bedzie zewnetrzne przetwarzanie Bitstream AVR

Sciagasz jakies demo lub film z atmosem i musi grac ok.

AvR z PC podlaczony po HDMI.
 

wolfikx

New member
Ooo. Dzięki.
Pobrałem również z strony Dolby jak i tutaj:
https://thedigitaltheater.com/dolby-trailers/.

Spostrzeżenia co do dźwięku z PC.
Puszczałem przez hdmi na Marantz-1608.

Przy standardowych kodekach i ustawieniach z kompa wychodzi multi-channel i niestety ale ampli po przełączenia na Dolby Souround bardzo słabo radzi sobie z przestrzenią. Nie wiem czy jest to wina wejściowego dźwięku czy samych kodeków. Testowane na MPC + Klite.

@seba697 napisał, że korzystał z dodatku dolby atmos do win 10, należy to dodatkowo doinstalować. W tym przypadku uzyskuję taki sam dźwięk jak źródło, żaden multichannel. Testowałem kilka demonstracji i dźwięk jest o kilka klas lepszy niż standardowy kodek z MPC.

Wszystko działa cacy.
 
Do góry