Bitrate filmów w MKV

Manky

New member
Witam wszystkich, gdzieś kiedyś chyba widziałem taki wątek na forum ale teraz nie mogę odnaleźć, toteż zakładam nowy, mam nadzieję że nikt nie będzie miał mi tego za złe :)

Do rzeczy:
Zastanawia mnie jaki bitrate filmów jest dla was 'minimalny', tj poniżej jakiego staracie się nie schodzić przy oglądaniu FHD ? Naturalnie najlepsza jest opcja BD i tak jak wydał producent, ale każdy wie jak jest :)
Co myślicie ? 8mbps ? 15mbps ?
Ciekawi mnie wasze zdanie na ten temat, tj jaki minimalny bitrate 'nie kłuje was w oczy' oraz temat wzrostu jakości w stosunku do wzrostu wagi ... Wiadomo, dużo większą różnice widać pomiędzy 1mbps a 6mbps niż pomiędzy 15mbps a 20mbps ... Co myślicie ? Gdzie leży optimum ?

pozdrawiam
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dużo zależy od wzroku,sprzętu i przekątnej na której oglądamy ;-)
Przy wstawkach 8 GB-wych,zauważam większą kompresję video,niż np. na 15 GB-wych,w stosunku do 1:1 ;)
 

Manky

New member
Czyli rozumiem, że dla ciebie obraz z bitrate ok 15mbps jest 2x ładniejszy niż ok 8mbps, tak ? :) (bo mniej więcej w 8GB mkv bitrate jest ok 8mbps)
Na jakiej przekątnej oceniasz ?

Dobrze że powiedziałeś o przekątnej, tutaj myślę o ok 100 calach z ok 4,5m
 

Manky

New member
Przeczytałem jeszcze raz i już wiem co napisałeś :)
Co do twojego pytania, niestety to drugie i nic z tym się zrobić nie da ze względów niezależnych ode mnie na chwilę obecną :(
 

robertuss

Active member
Bez reklam
100 cali i bitrate chcesz o połowe mniejsze ?? jeju ;) odpal oryginał obejrzyj , i ten sam film obejrzyj z bitrate o połowe mniejszym, sam zdecyduj
 
Do góry