HBO GO dźwięk 5.1

gentillo

New member
Mam wykupioną usługę HBO Go w nc+ i od jakiegoś czasu staram się rozwikłać problem w jaki sposób uzyskać w niej dźwięk 5.1. W tej chwili mam Samsunga ue65ku6400, przedtem miałem 65h6400 i na żadnym z nich nie udało mi się dostarczyć do ampli dźwięku 5.1. Oba obsługują DD+, amplituner Onkyo NR646 również. W starszym tv miałem PCM 2.0, w nowszym mam Dolby Digital 2.0. Wybieram oczywiście oryginalną ścieżkę dźwiękową. Wiem oczywiście, że tylko niektóre materiały mają ścieżkę 5.1. Na chromecast 2 też mam tylko PCM 2.0. Czy komuś udało się w jakiś sposób uzyskać 5.1 z hbo go w Polsce?? Oczywiście suport nc+ czy hbo go lepiej od razu o kant dupy potłuc.
 

mwerd

New member
Też nie mogę znaleźć nic z dźwiękiem wielokanałowym.
W jakim filmie czy serialu jest 5.1?
HBO Go odbieram przez chromecast.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
HBO Polska Nie, polski lektor jest w wersji stereo.
Lubię to! ˇ Odpowiedz ˇ 9 sierpnia 2016 o 10:55

Grzegorz Cisak A jeśli wybieram oryginalną ścieżkę dźwiekową i napisy?
Lubię to! ˇ Odpowiedz ˇ 9 sierpnia 2016 o 10:57

HBO Polska Tak, dźwięk 5.1 jest dostępny :)

Tak piszą na fejsie HBO Polska, że 5.1 masz dostępny, ale po wybraniu oryginalnej ścieżki. Spróbuj po arc albo optykiem do ampli.

W necie można też znaleźć informację, że HBO GO wspiera również Dolby Digital Plus
 

mwerd

New member
Oczywiście próbuję oryginalną ścieżkę dźwiękową.
Odtwarza mi w stereo. Najgorzej, że nigdzie na hbo go nie jest pokazane w jakim formacie jest dana ścieżka dźwiękowa.
Może ktoś wie który film czy serial na bank na 5.1?
 

QUANTUM678

New member
Jeżeli masz ten model telewizora to niestety nie będzie dzwięku 5.1 jeżeli korzystasz z aplikacji z telewizora (w przypadku chromcasta nie wiem ale myślę że jest podobnie .W przypadku netfixa dzwięk wychodzi 5.1 .Ja posiadam tv połączony z sounbarem poprzez hdmi i tak mam ,że netfix tak hbo nie .
 

KiVash

New member
W Netflix dźwęk jest DD 5.1 . Natomiast w HBO GO pokazuje mi na amplitunerze ,że dźwięk dolby digital , ale mowa idzie tylko z trzech przednich głośników, nie ze środkowego jak ma to miejsce w Netflixsie. Jedna i druga ze Smart TV 2015r.
 

Emeka

Member
To o czym piszesz dotyczyła chyba tylko transmisji satelitarnej. w HBO GO nigdy nie było 5.1 ale głowy nie daję. HBO jest strasznie zacofane, ostatnio dowiedziałem się że celowo ograniczają rozdzielczość w GO i nadają tylko 720p tak by 1080p było tylko na Samsungu.
 

Leonek84

New member
Nie rozumiem za przeproszeniem kretynów którzy nie mają pojęcia o czym pieprzą i się wypowiadaj bo cos tam gdzieś słyszeli ale chyba raczej sobie coś uroili.

Zapamiętajcie Lamerzy:
HBO GO nadaje w 5.1 od dawna i tyle (tak te polskie)
nie znasz się to sie nie wypowiadać by nabijać sobie posty
Bo wprowadzasz ludzi w błąd którzy maja problem

niestety nie każda aplikacja to potrafi obsłużyć.
nie spotkałem w smart TV obsługi 5.1 ani na Tizenie 3.0 ani na WebOs 3.5 już nie wspominając o androidzie sam mega jestem wkurzony.
na szczęście na pewno są min. 2 rozwiązanie
- PS4 Pro (nie wiem jak PS4)
- Windows 10 przeglądarka Edge

Co do 1080p z mojej wiedzy to chyba wszędzie uzyskasz
Natomiast prawdą jest ze HBO Go w 4K wspiera tylko Samsugna i na pewno 1 serial może i więcej w Polsce oglądniemy w 4K tylko na Samsungu.
Aplikacja HBO GO na urządzeniach Samsung | Samsung PL | Samsung Polska

tak czy siak HBO jest mega zacofane a na pewno mysli debilnie że jak się dogada z kimś to ludzie bedą tak tego pragnąć ze bedą wstanie przepłacać a oni będą kokosy zbierać, na szczeście powoli to się zmienia w końcu nie trzeba mieć umowy z żadnym operatorem zeby legalnie płacić za oglądanie produkcji HBO. liberalizm i wszechobecność na platformach (xbox360 xbxo one itp) np Netflixa pokazuje, że to jest droga do sukcesu.

Nie predko doczekamy się 4K, HDR, 5.1, Atmosa w HBO w każdej aplikacji w Polsce ale jakaś nadzieja jest

Rado
 

Emeka

Member
W jednym zdaniu użyłeś "kretyn" i "lamer" - czy tak mamy z Tobą dyskutować ? Ochłoń trochę.

Co do meritum.
Co mnie obchodzi w czym oni nadają, skoro efekt końcowy jest taki, że nie mogę oglądać w 5.1 Skoro urządzenia/aplikacje nie nie potrafią odtworzyć 5.1 to dla mnie jest to brak nadawania w 5.1. Sprawdzę natomiast przeglądarkę Edge.

Tylko Samsung ma 1080p (ewentualnie LG ale nie jestem pewien). Na pewno nie ma w Android TV, androidzie i przeglądarkach (sprawdzałem). Pytanie więc gdzie jeszcze może być ?

I do tego nędzny bitrate wynoszący tylko 2.5mb/s
 
Ostatnia edycja:

AsikPik

New member
Witam serdecznie

Pozwolę się dołączyć do wątku gdyż od kilku miesięcy brak dzwięku DD+ 5.1 w HBO GO spędza mi sen z powiek odkąd kupiłem amplituner onkyo a chwilę wcześniej nieopacznie przedłużyłem umowę z nc+ z HBO GO w pakiecie.

Tkwiąc w tej sytuacji próbowałem wycisnąć DD+ 5.1 poprzez chromecast streamując z androida gdzie w rezultacie otrzymuję PCM 2.0. Następnie z PS4 przy wymuszonym DD+ w ustawieniach PS4 na ampitunerze mam DD+ 5.1 lecz boczne głośniki nie grają czyli sygnał nie jest poprawny na wejściu z HBO GO.

Zainspirowany tym wątkiem zainstalowałem stosowne sterowniki na laptopie i używając EDGE i Chrome przystąpiłem do testów HBO GO. Tuner pokazuje MULTICHANNEL 5.1 lecz dzwięku DD+ 5.1 nie ma na co dowodem jest brak dźwięku choćby w bocznych głośnikach a pozostałe grają bez polotu. Dla sprawdzenia poprawności ustawień laptopa ściągnąłem filmiki testowe z DD+ a nawet z Dolby Atmos i mój tuner pokazał swe możliwości otaczając mnie wprawdzie przestrzennym dźwiękiem aż miło było posłuchać.

Niektóre filmy HBO posiadają piękny dźwięk DD+ 5.1 pod warunkiem że odtwarzam je na tunerze satelitarnym natomiast te same z HBO GO tego dźwięku nie posiadają.

Na szczęście moje Onkyo posiada emulację dzwięku przestrzennego tj. DTS NEURAL:X który emuluje DD+ 5.1 nawet z PCM 2.0 jednak do oryginalnego dzwięku DD+ mu brakuje.

Na żadnej stronie internetowej nie znalazłem informacji publikowanej przez HBO GO POLSKA odnośnie wspierania przez nich DD+ 5.1. Jeżeli by wspierali ten standard na pewno by sie tym chwalili a co najmniej dementowali informacje o jego braku.

Jeżeli ktoś twierdzi że jednak jest inaczej niech nagra filmik na youtube celem udowodnienia tego faktu, chętnie również skorzystam.

Oczywiście testowałem też Netflix i Prime Video gdzie DD 5.1 jest pewnym standardem w większości filmów nawet z polskim dubbingiem czym te platformy się chwalą.

Pozostaję w oczekiwaniu na proaktywność HBO GO POLSKA w tej kwestii lub na koniec umowy z nc+ w zależności co nastąpi pierwsze. Przetrwanie nie jest obowiązkiem nawet dla tych którzy lata temu wprowadzali ten standard na rynek. Alternatyw jest teraz wiele nawet w Polsce.
 
Do góry