HBO GO dźwięk 5.1

rolllooo

New member
Witam, mogę potwierdzić wątpliwości. Jak ustawisz komputer po hdmi, to ampli widzi 5.1 (ja mam akurat Yamaha), ale to tylko dlatego, że sterownik dźwięku Nvidi wymusza detekcję 5.1 przez ampli jak ustawisz w kompie konfiguracje głośników na 5.1. Sygnał z HBO GO z przeglądarki to niestety 2.0. Świadczy o tym bardzo płytki dźwięk w głośnikach surround, a także w głośniku centralnym- efekt procesorowego przetwarzania 2.0 na 5.1 przez sam tuner. Do tego płytki bas. 5.1 nie udostępnia także aplikacja w TV Samsunga- w wypadku Netflix zarówno komputer jak i telewizor nadają w 5.1 natomiast HBO GO w żadnym z przypadków nie. Potwierdza to także menu TV, które nie pozwala ustawić 5.1 przy aplikacji HBO GO... Potwierdzałoby to także to, że usługa w przeglądarce nie ma możliwości weryfikacji czy dany materiał jest w DD, a ścieżka dźwiękowa opisana jest tylko jako "orygnalna"- co oznacza tylko język angielski oraz "z lektorem". Podejrzewam, że jak ktoś odpala w przeglądarce i jego ampli widzi 5.1 to wynika to tylko z ustawienia komputera na nadawanie takiego sygnału. W warstwie browsera oryginalny sygnał jest stereo.
 

remolmar

New member
Witam, a u mnie jest tak.....
Na ps3 mam zainstalowaną app hbo go po hdmi podłączam się do mojego kina Sony bdb-n9200wl i 5.1 jest bardzo słaby tzn tył wogole prawie nie gra, a przód wraz z centralnym lecą dialogi również ;( .
O dziwo jak ps3 podłączę do tv Sony Kdl-w905 tez po hdmi , który z kolie podłączony jest pod kino po hdmi ( arc ) to tył zaczyna byc wyraźnie słyszalny a przód z centralnego lecą dialogi wyraźniej - niestety z przednich tez ale odrobine słabiej. Generalnie masakra ..... co wy na jot Panowie???
 

Wacholek

New member
Niestety odgrzeje kotleta ale tylko dlatego, że na moim Samsungu UE40H6500SL HBO Go działa bez problemu z dźwiękiem 5.1 Mało tego jest to nawet DTS. Od 2 lat tak pracuje a w międzyczasie miałem dwie aktualizacje softu. Mowa oczywiście o wbudowanym HBO GO z Samsunga.
TV jest podłączone pod ampli Onkyo TX-SR876 za pomocą światłowodu. Co jest podłączone pod HDMI nie jest ważne jeżeli amplituner nie ma ACR. U mnie nie ma więc temat pomijam.
Całym kluczem do zabawy było przestawienie wyjścia audio z głośników wbudowanych na audio zewnętrzne. Nie ma wówczas możliwości regulacji dźwięku w TV. Nie pamiętam jakie tam były opcje ale chyba ustawiamy na DD a nie PCM.
Po tym zabiegu ampli nie przełącza się od razu w tryb DTS a czeka na uruchomienie jakiegoś filmu w HBO GO. Na ampli wyświetlony jest DTS i dostępne kanały. U mnie były zawsze wszystkie 6 ale również było to słychać. Nawet na filmach dokumentalnych. Nie jest to żadna kit. U mnie działało choć sama aplikacja HBO GO strasznie lagowała, dlatego teraz szukam nowego TV.
Tak przy okazji jak wygląda HBO GO na Android TV? Czy tam jest dźwięk 5.1? Zastanawiam się nad zakupem i waham się między PHILIPS 43PUS7334 a TCL 43EP660. Niestety ograniczają mnie wymiary wnęki na TV do 46". 50" nie wchodzi.
 

Wacholek

New member
Potestowałem sobie kilka TV i wychodzi, że na żadnym Android TV z aplikacją z polskiego Gogole Play nie działa dźwięk 5.1 w HBO GO. Teraz będzie testowany Samsung z 2019r. Jak wspominałem wcześniej na moim starym Samsungu (2015) dźwięk był DTS 5.1 i tu robi się ciekawie gdyż żaden z nowych Samsungów od 2018 nie ma dekodera DTS. Jednocześnie na stronie HBO GO USA jak byk stoi:
oes HBO GO support Dolby Digital surround sound?
You can watch HBO GO with Dolby Digital Plus audio on the following devices:

Amazon Fire TV
Android TV
Apple TV
Google Chromecast Ultra
Roku (with Roku software version 7.0 or later)
Samsung TV (models that support Dolby Digital Plus)
TiVo
Xbox One
In order to get Dolby Digital Plus audio, you need to have a receiver that supports Dolby Digital Plus. Dolby Digital Plus is an audio technology based on Dolby Digital 5.1, the established standard for home theater surround sound.

Co za tym idzie każdy obecny Samsung powinien podać 5.1 na wyjście optyczne.
Dziś będą testy to napiszę.
 

Wacholek

New member
No i wszystko jasne. HBO GO daje Dolby Digital/ Dolby Digital Plus ale tylko 2.0. Obecnie Samsungi nie współpracują z DTS nawet pass-trough a co za tym idzie nie będzie 5.1 z HBO Go. Aplikacja na Androidzie w ogóle nie ma możliwości ustawiania ani DTS ani DD.
 
Do góry