TV nie wysyła dźwieku 5.1 do amplitunera

Lobit

Member
Witam.
Mam pewien problem jak w temacie mój tv LG 55lf652v podczas oglądania filmów z pendrive z usb telewizora nie wysyła do kina dźwięku 5.1 tylko stereo. Tv podłączony z ampli optycznym.
Filmy co prawa nie na płytach ale mam do wyboru ścieżki dźwiękowe DTS albo Dolby Digital
a pobierając film miałem info:
Format : Matroska at 8.791 Kb/s
Length : 7,64 GB for 2h 4 min. 23s 392ms
Video #0 : AVC at 7.849 Kb/s
Aspect : 1920 x 1080 (1.778) at 23.976 fps
Audio #0 : AC-3 at 448 Kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 KHz
Language : pl
Audio #1 : AC-3 at 448 Kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 KHz
Language : en
Text #0 : PGS
Language : pl

A sugeruję się tym że (tak wyczytałem) na wyświetlaczu w ampli po lewej stronie mam dźwięk odbierany przez ampli a po prawej wysyłany i u mnie cały czas sa dwa głośniki w odbieranym.
W ustawiania ampli się jeszcze nie zagłębiałem ale na mój rozum powinno być bez niczego 5.1


nwko7b.jpg


Czy zakupując np odtwarzacz blu-ray denona dbp-1611ud i z niego puszczając moje filmy będzie wysyłany dźwięk 5.1 czy tez nie ?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Widać ze pcm idzie z tv więc spróbuj wejść w menu tv w ustawienia wejścia optycznego można tam zmienić na dolby chyba.Moi rodzice też mają lg i nie wspiera dts ale masz lepszy model więc może powinno chodzić.Pzdr
 

Lobit

Member
Dzięki.
Faktycznie w ustawieniach dźwięku było PCM, mogłem jedynie ustawić na automatyczne i tak zrobiłem, odpalam film i pięknie jest wysyłany 5.1 taki jak na ścieżce dźwiękowej :)
Ale ustawienia dolby, dolby+, he-aac mogę tylko ustawić dla dźwięku DTV czyli chyba dla telewizji naziemnej puszczanej z telewizora tak?
 
Do góry