Dysk Sieciowy Jaki wybrać MKV i Panasonic TV

P-U-M-A

New member
Witam.
W końcu dzisiaj trochę wolnej chwili jest dlatego mam pytanie.
Od jakiegoś czasu szukam sensownej alternatywy do odtwarzania filmów MKV z przenośnego dysku 2.5 na telewizorze panasonic ST60

Czy istnieje jakiś sensowny Dysk sieciowy który bez problemu uruchomi po sieci MKV na moim TV. Ciągłe się czyta na forach że coś nie działa.

Mój TV bez problemu odczytuje filmy z laptopa po sieci no ale bez sensu mieć uruchomiony Laptop w czasie oglądania filmów.

Może istnieją Dyski sieciowe które można podłączyć przez USB do TV wtedy było by rewelacyjnie.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Nie za bardzo rozumiem.
Z jednej strony chcesz alternatywy do ciągle włączonego lapka, a z drugiej piszesz o dysku sieciowym...
Jeśli potrzebujesz jedynie odtwarzać pliki mkv bezpośrednio na TV, to wystarczy dysk zewnętrzny 2,5" (dobrze sprawdza się WD seria Passport i wyższe).
Jeśli potrzebujesz jednak czegoś więcej, to polecam NAS. Od dysku 2,5" różnić będzie się potrzebą zastosowania dodatkowego zasilania. To rozwiązanie będzie jednak przyszłościowe i zdecydowanie bardziej funkcjonalne.
U mnie rewelacyjnie sprawdza się Synology (w zależności od potrzeby i zasobności portfela decydujesz jak duży dysk lub dyski potrzebujesz. Nie wiem o jakich problemach z mkv piszesz ale ja nie zauważyłem żadnych.
 
Ostatnia edycja:

tomato10

New member
Witam .
U mnie od niedawna podpięty dysk 2,5 cala właśnie wd passport (taki mam od paru lat) pod nowy router Asus RT-AC55U (usb 3,0) i po sieci dlna wszystko śmiga . Dla sprawdzenia wydajności miałem odpalone na raz dwa różne filmy w hd -mkv (dwa telewizory) + muza w formacie flac po kablu do yamahy. :D . Poszło bez problemu. Więc jeżeli twój tv ma dlna to "będzie pan zadowolony".
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie to samo mam zrobione co Tomato na asusie ac56u i software tomato 132.

Odrazu masz na routerze klienta torrent, ustawiasz godziny sciagania na nocne aby nikomu nie przeszkadzalo i sciaga sie na dysk, ktory zawsze jest widoczny przez tv, marantza, telefony laptopy i tablety.

Mozliwosc uruchomienia serwera dlna, samba i ftp wiec wszystko co potrzeba do multimedii.

Tomato10 masz wgrane system tomato do tego asusa? (akurat zbieznosc loginu kolegi i oprogramowania na router).
 
Ostatnia edycja:

tomato10

New member
Nie mam . Sprzęt nowy nie kombinowany . A jakie dodatkowe korzyści są z tego?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Najwieksza kozysc (dla mnie) to wbudowana aplikacja do sciagania torrentow.

Opcji jest milion, z routera robi sie kawal dobrego serwera na linuksie. Ale tych opcji nie uzywam zbytnio a o wiekszosc nawet nie wiem do czego sluzy. Tory, vpn, dual wany, limitery, grupy dla uzytkownikow, sieci goscinne nawet nie wiem czy standardowy asus to ma.

Ogolnie to serv linuksa mozesz mase aplikacji sobie doinstalowac.

Szczegulow dowiesz sie na forum openlinksys. Wgrywasz tylko nowe firmware i po wszystkim, zadnych przerobek.
 

tomato10

New member
Mam też taką aplikację. Download master się nazywa ale jeszcze nie korzystałem z niej. Sprawdzę na dniach to dość ważne dla mnie. O reszcie nie piszę bo też nie wiem co z tym robić. :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No faktycznie jest taka apka w asusie.. Ja siedze na tym linuksowym oprogramowaniu od lat a kiedys asus nie mial klienta torrent wiec bawilem sie w wgrywanie tomato. Jak tylko kupilem nowego ac56u to z automatu i przyzwyczajenia wgralem tomato.

Skoro asus daje w gratisie dlna i klienta torrent i prwnie serwer ftp, to nie ma sensu bawic sie w inne firmware, zwykly uzyszkodnik domowy nie wykorzysta tego, bo na co...
 

tomato10

New member
Potwierdzam Downoland Master działa bez problemu , można ustawić w jakich godzinach , dniach ma pobierać . Tylko nie wiem czemu np. ciągnie 150kb/s a z kompa np.50Mb/s . Nie mam ograniczeń ustawionych . Jedynie co mi przychodzi do głowy że w tym samym czasie wszyscy korzystamy z sieci , gry itp. Wiem że wtedy są inne priorytety żeby sieć działała . Ale mam inne pytanko , odłączyłem bezpiecznie dysk jak asus zaleca , podłączyłem ponownie i nie widzi filmów . Tylko pliki które były tego dnia ściągane . Robiłem szybki reset routera , aplikacja dlna włączona , dysk dodany i pokazuje że podłączony. ? Spotkałeś się z tym ?
 

woytaski

New member
Bez reklam
Ale mam inne pytanko , odłączyłem bezpiecznie dysk jak asus zaleca , podłączyłem ponownie i nie widzi filmów . Tylko pliki które były tego dnia ściągane . Robiłem szybki reset routera , aplikacja dlna włączona , dysk dodany i pokazuje że podłączony. ? Spotkałeś się z tym ?
Pewnie musi sobie zsynchronizować ponownie foldery i pliki.
U mnie w NAS w przypadku ponownego podłączenia biblioteki znajdującej się na zew. dysku USB synchronizacja 200-300GB trwa ok. 10 minut.
 

katka10

New member
Koledzy a możecie zaproponować tańszą alternatywę do Asus RT-AC56U?

Chciałbym po DLNA puszczać filmy z dysku zewnętrznego. Kwestia techniczna czy moj Ampli to umożliwia?? ( jezeli dobrze rozumuję to przez Media server tak??
 

tomato10

New member
NP. Asus RT-AC55u tańszy . Po dlna filmy idą bez problemu. (nie wiem czy dobrze zrozumiałem)Jako że mam starszy ampli to dźwięk z filmu idzie z tv audio out po kablu .Jeśli chodzi o sama muzę to też przez serwer wszystko chodzi.
 

katka10

New member
Jestem zielony w tej tematyce.
Finalnie chciałbym ( jeżeli to mozliwe) mieć podłączony dysk z którego mógłbym oglądać filmy, słuchać muzyki.
Jednak moja wiedza w tej kwestii jest ograniczona - czy na tym sprzęcie który posiadam przy użyciu ampli i routera i TV jest to możliwe.
Czy są routery o takich możliwościach do 200 zł?
 

tomato10

New member
Też kupiłem z takim zamysłem filmy,muza ale i pobieranie plikow bez komputera i to wszystko działa świetnie. Podłączenie i instalacja dla mnie laika odbyła się bez problemu. Oprogramowanie bardzo dobre. Co do tańszych modeli to musisz poczytać o możliwościach a przede wszystkim o wydajności przy strumieniowaniu . Dla mnie rewelacja bo brałem pod uwagę router za 600zl.

Galaxy S6
 

John_Lenon

New member
Do twoich potrzeb w zupełności wystarczy Ci router i podłączony do niego dysk 2,5 cala.

Kup sobie Netgear WNR3500L (około 200 zł) i wgraj Tomato z Optware i będziesz miał na bieżąco aktualizowane kodeki, do tego podłącz dysk 1TB i masz najtańszy NAS jaki można kupić.

Można kupić oczywiści inne routery z możliwością wgrania alternatywnego firmware ale Netgear zadeklarował że jest to bezpieczne i nie traci się przez to gwarancji.
 

tomato10

New member
Mam pytanko. Zasadniczo z komputera powinienem widzieć dysk(podłączony z routerem) w sieci domowej. Ja go na kompie nie widzę . Widzę tylko Asus RT-... itd i jak wchodzę w niego to wyrzuca mi logowanie do Asus wrt. A ja chcę widzieć pliki z dysku podłączonego . Jest kilka funkcji które mam nie włączone to Asus Aicloud,samba,ftp,vpn. Chciałbym bez odpinania dysku np . skopiować dany plik lub rozpakować . Może ktoś podpowiedzieć .
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak zalaczysz FTP server to za pomoca aplikacji np. total commander mozesz sie laczyc z dyskiem. Ja mam u siebie to wlaczone. Wtedy bez problemu z telefonu czy kompa widze pliki.

Daje to mozliwosc utworzanie roznych kat dostepu z roznymi uprawnieniami. Laczysz sie za pomoca IP, portu, login i hasla.

Mozesz jeszcze uzyc serwer samba wtedy bedziesz normalnie w windowsie widzial jako dodatkowy dysk. Niby najwygodniej ale ja kozystam z ftp.
Tu ustawiasz taka sama grupe robocza jak na kompie standardowo workgroup i widzisz partycje. Wiec utworz serw samba.


VPN to taka wirtualna siec prywatna. Jakbys byl w gdzies indziej i chcial polaczyc sie ze swoim kompem i widzial to tak jakby lan. Stosuje sie to w firmach aby wszystkie oodfirmy byly w sieci. Lub chinczycy lacza sie po vpn do europy aby buszowac w google bez cenzury.

Aicloud to cos zwiazanego z chmura (cos ala dyski goola), nie mam pojecia co.
 
Ostatnia edycja:

John_Lenon

New member
Dokładnie tak jak kolega napisał, jak nie załączysz serwera samba to nie zobaczysz dysku w otoczeniu sieciowym, jak poprosi o hasło to podajesz te same dane co przy logowaniu do routera.
 
Do góry