Jak podłączyć audio - laptop i projektor

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Witam:

Mam jeden mały problem.
Mam kino domowe Jamo + amplituner jakiś starszy ale ma większość wejść (composyty, optyczne), DTS, Pro Logic 2 5x80w rms.
Projektor Epson EMP-TW700

Problem mam taki że z laptopa puszczam film w HD do projektora za pomocą HDMI. Ale jak podłączyć laptopa do audio? W laptopie mam jedynie wyjście słuchawkowe czyli stereo.
W amplitunerze nie mam wejścia/wyjścia hdmi.

Myślałem nad zakupem karty zewnętrznej dźwiękowej 5.1. Chyba to będzie najrozsądniejsze? tylko jaką kupić? lub może dołożyć i kupić jakiś rozsądny amplituner?

Lub mogę podłączyć laptopa za pomocą hdmi do telewizora ale znowu z telewizora nie mam jak podłączyć do projektora.

Jakieś rady?

Projektor:
http://www.av.net.pl/Projektor-wycofany/epson/EMP-TW700.html
 
Ostatnia edycja:

Lukasz2525

New member
Co to za amplituner ? Powinno wszystko iść przez niego , obraz i dźwięk z laptopa przez hdmi do ampli , a z niego sam obraz przez hdmi do projektora . Czy to stary amplituner bez hdmi ? Jeżeli bez to rzeczywiście karta dźwiękowa i kabel optyczny .
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ampli Panasonic SA-HE75 nie ma wejsc wyjsc hdmi. Jaka karte muzyczna kupic? Ma jakies wyjscia chinch ale nie wiem czy to obraz fullhd.
 

Lukasz2525

New member
Jeżeli masz kino , to kartę 5.1 z wyjściem optycznym . Zależy jaki masz budżet , ale niemarkowe za kilkadziesiąt złotych na pewno nie będą zbyt dobre , markowe już drogie , przykładowo Creative SB X-Fi 5.1 Pro .
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ten konwenter Hdmi > hdmi + optyczne nic nie pogorszy jakości obrazu ani dźwięku? Czy lepiej kupić kartę muzyczną?
CREATIVE SB X-Fi 5.1 Pro USB lub też myślałem nad *********************ak Maya U5 USB 5.1 48kHz ciekawie wygląda ale nie znam firmy.

A jak chciałbym kupić nowy amplituner taki już w miarę porządny to jakiego rzędu pieniążki musiałbym naszykować? Chodzi mi o to aby miał już te wszystkie niezbędne bajery i żeby starczył na kilka lat. Byłbym wdzięczny za jakieś dwa przykładowe modele.
 

qbakos

New member
Ale co ma pogorszyć? Przecież to nie sygnał analogowy. Dostaniesz to samo co na wejściu + odseparowany cyfrowy sygnał audio.
Konwerter HDMI to lepsze rozwiązanie od karty którą podałeś (czytaj dokładnie opisy - Maya U5 przepuści tylko DD5.1, z DTS-em nie da ray). Tylko że akurat ten model konwertera HDMI z linka jest jakiś dziwny - zasilanie przez USB i jeszcze ten ARC, aż prosi się o problemy. Zobacz na znanym portalu aukcyjnym masz sporo tego typu urządzeń.
 
Do góry