Telefon z Androidem, problem, prosze o pomoc?

collider

New member
Bez reklam
Panowie zalapalem jakies dziadostwo, chyba z netu. Co jakis czas przy okazji wlaczania roznych stron wyrzuca mi reklame, spam, ze wygralem iphona lub inne cholerstwo. Za nic nie idzie tego usunac z telefonu. Probowalem kilku narzedzi dostepnych w play store i nic. Moze ktos mial juz taki problem i wie jak pozbyc sie tego upierdliwego wirusa..
 

collider

New member
Bez reklam
Tak, tyle ze wczesniej zawartosc telefonu zgralem na dysk kompa za pomoca Kies i po restarcie wrzucilem z powrotem na telefon. Bylo chwile dobrze, ale wrocilo. Podejrzewam jakas apke, ale za nic nie moge dojsc jaka.
 
Ostatnia edycja:

dabc

New member
A te aplikacje masz że sklepu play? Nic nie powinno ci zawirusować telefonu na androidzie jeśli masz apki że sklepu play. Wywal te antywirusy bo zupełnie nic nie dają. Pliki co masz na kompie przeskanuj antywirusem i wtedy dopiero wgrywaj. Najpierw same zdjęcia by wyeliminować to że w nich coś siedzi a potem w miarę możliwości aplikacje po kolei, ale te co się da zainstaluj ze sklepu.
Sam wiem że jak wejdziesz na szemrane strony to wywala coś takiego że telefon jest zawirusowany i brzęczy XD To można zignorować. No ale ja mam czystego androida. Jaki masz model smartfona? Już wiem, skoro Kies, to Samsung z nakładką touchWiz. Jeśli masz kartę pamięci to ją wrzuć w jakiś czytnik i przeskanuj na kompie.

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
 

collider

New member
Bez reklam
Starego Galaxy S2. O to chodzi, ze nie lazilem po jakis szczegolnie szemranych witrynach. Dlatego podejrzewam jakas apke lub cos przylazlo poczta.
 

dabc

New member
Nie jest już wspierany ten S2, android 4.1.2 z TouchWizem zawirusowany możliwe więc że może być. Z jakiej przeglądarki korzystasz? Chrome wypróbuj.

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
 

dabc

New member
Wywal aplikacje, które magazynują dane typu utorrent, chomikuj, nawet w winrarze może coś być. Takie apki nie mogą zostać ponownie wgrane te same. Więc przywróć do fabrycznych, wcześniej wyjmij kartę micro SD, albo wymień na świeżą, albo przeskanuj w PC, sformatuj ją.
Sprawdź jak się spisuje telefon bez karty. Potem zdjęcia zachowane w kompie przeskanuj i wrzuć do telefonu na kartę, sprawdź czy to jest OK. Potem to samo z apkami, ale lepiej było by zainstalować że sklepu na nowo. Wcześniej możesz tego Kiesa też od instalować i na nowo ściągnąć. Oby to nie był też zawirusowany PC.
Spróbuj z tym chromem.
Polecam też wymianę telefonu by choć 4.4 był, S2 już odchodzi do lamusa. Najtańsze typu Moto G LTE za 480zł już jest całkiem w porządku. Sam posiada Moto G 1 gen z androidem 5.1 i nie narzekam na nic, no może tylko na brak dużej pamięci bo zostaje tylko 5 GB na dane, ale używki na allegro już za 200 zł dostaniesz w dobrym stanie.

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Myslalem nad wymiana telefonu tyle, ze nie dzis czy jutro. Szczerze to do tej pory bylem zadowolony z tego telefonu. Nawet dzis jego parametry nie wygladaja zle, a zeby go przebic to juz trzeba troche grosza wylozyc. Jedynie sam Android jest bardzo przestazaly. Coz pobawie sie z nim troche. Jak nic nie wskoram to trzeba bedzie rozejrzec sie za nowym telefonem. Dzieki za rady.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
A moze cos z win 10 , ktore funkcjonalnie dogania pozostale os-y, a do gladkiego dziania nie wymaga rakiety, Ja juz zezuje w strone windowsowych telefonow.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Myslalem nad wymiana telefonu tyle, ze nie dzis czy jutro. Szczerze to do tej pory bylem zadowolony z tego telefonu. Nawet dzis jego parametry nie wygladaja zle, a zeby go przebic to juz trzeba troche grosza wylozyc. Jedynie sam Android jest bardzo przestazaly. Coz pobawie sie z nim troche. Jak nic nie wskoram to trzeba bedzie rozejrzec sie za nowym telefonem. Dzieki za rady.

Wcale nie trzeba wydać majątku na dobry telefon.Spojrzyj np. na Xiaomi Redmi Note 3.
Mam w domu dwa telefony tego producenta.Najlepsze w nich jest nakładka Miui.
Telefony Xiaomi do tego mają ,częste aktualizację oprogramowania z Miui Polska.

http://www.spidersweb.pl/2015/11/xiaomi-redmi-note-3-premiera.html
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
A moze cos z win 10 , ktore funkcjonalnie dogania pozostale os-y, a do gladkiego dziania nie wymaga rakiety, Ja juz zezuje w strone windowsowych telefonow.

No nie wiem. Moja zona ma z windowsem. Co prawda niski model bo Nokia 510, ale nie wyglada to dobrze. Oczywiscie kafelki sa fajne, ale funkcjonalnosc. Szkoda gadac. Jedna glosnosc dla alarmu czy dzwonka, masakra. Ona niby zadowolona bo bateria dosc dobrze trzyma. Tyle, ze uzywa go do dzwonienia i sprawdzenia poczty. Nie wiem jak jest w wyzszych modelach i z nowsza winda, ale mam obawy.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Ja tez nie wiem, bo nie uzywam mobilnych okienek od dekady, z uwagi na zacofanie wzgledem androida. Wydaje mi sie jednak, ze wraz wejsciem Cortany, a teraz Win10, dla niektorych uzytkownikow, majacych w nosie jakosc kamery i wydajnosc 3d, moze to byc interesujaca sprawa. Zwlaszcza ze tanie "chinczyki", ktore prawdopodobnie wypelnia luke po niskiej i sredniej polce Nokii, zapowiadaja sie niezle, a w kategorii 50-100e, kasuja wszystko (patrz BLU).
Zdaje sobie sprawe z tego, ze Cortana nie gawedzi po polsku i ze nasi rodacy, nie sa skorzy do wydawania pieniedzy na widowsowe aplikacje, Komentuje trend ogolny, bez uwzglednienia specyfiki polskiego rynku.
 
Ostatnia edycja:

dabc

New member
No cóż...Jeśli jest to android producencki, to polecam zrobienie roota i wygranie systemu na nowo. Nie będzie złudzeń jeśli wtedy wystąpi ten sam problem, czas zmienić telefon. Sam mam Moto G 1 gen. i cóż...Też fajny, feż legenda. I co z tego? Androida 6.0 nie dostanie, więc będzie kolejnym w szufladzie obok IPoda touch 2 gen na którym nic już nie działa oprócz mp3, obok Samsung wave (obiecywali rozwój bada OS i co?) no i LG KP 500...To dopiero padaka.
Co do telefonów. Nigdy nie Windows. Nie ma aplikacji i raczej nie będzie (ta sama historia co z bada OS, choć nikt nie wierzy że Windows to taka sama obiecanka). Prawdopodobnie dział mobilny upadnie bo zysków nie ma. Ale teraz jest kiepsko już więc tylko android. Ja polecam w miarę czysty, czyli motorole. Moto E LTE najtańszy z pewniaków. Chińczyki, OK, ale typu meizu, xiaomi. Choć nie polecam że względu na kombinowane z softem. Motorole kupujesz i używasz.


Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Pozostaje Ci pogodzic sie z wygrana albo przestac sledzic fotosy, prezentowane na tym forum, a hostowane na jakis podejrzanych stronkach.
Teraz na powaznie. Mnie tez sie kilka razy przytrafila taka "wygrana", a ostatnio cos nowego, telefon zaczal mi wibrowac. Pomoglo czyszczenie cache przegladarki. Poniewaz stalo sie to tylko raz, zapamietalem sytuacje - wejscie na strone hostujaca jakies ostatnio linkowane tutaj zdjecia, jakies 2-3 dni temu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry