Odtwarzacz TV / Udostępnianie dysku twardego przez USB

Mam pytanie czy ktoś posiada wymienione urządzenia:

MiniPC Intel Compute STICK
MiniPC Lenovo Stick 300
E368 NAJLEPSZY ANDROID 5.1 SMART TV BOX KODI 16GB


Szukam prostego odtwarzacza do plików mp4 FullHD.
Który łatwo i szubko pokaże w przejrzysty sposób pliki video, bez zbędnego szukania i zagłębiania się opcjach - będą odtwarzane przepisy kulinarne.
Ponieważ odtwarzacz ma być używany przez moich rodziców którzy nie mają wiedzy komputerowej.

Jeśli ten post czyta osoba korzystająca z ANDROID SMART TV, proszę o info czy kojarzy program do przeglądania plików video aby na ekranie TV była lista plików + okno miniaturki video aby po najechaniu na plik myszką w miniaturce uruchomił się materiał, aby ułatwić odszukanie nagrania jak to ma miejsce w nagrywarkach satelitarnych.

Poszukuję również urządzenia (może jakiś SPLITTER - nie wiem nie znam się) które umożliwia jednoczesne korzystanie dwóch urządzeń jednocześnie z jednego dysku twardego USB np. powyższe urządzenia lub TV który ma wbudowany odtwarzacz video a jednocześnie jeszcze aby z tego dysku korzystała nagrywarka HDMI. Urządzenie nagrywa materiał a inne urządzenie może je odtworzyć. Pytam ponieważ posiadam nagrywarkę obrazy z HDMI ale nie podoba mi się w niej sposób przeglądania nagranych plików. Menu jest zbyt małe i nie czytelne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry