Panasonic TX-P50G30E, budowa sieci wifi

szeq

New member
Witam,

Posiadam telewizor z tematu, dość wiekowy ale daje radę. Niedawno miałem przeprowadzkę do nowego mieszkania zastanawiam się nad całą infrastrukturą sieciową.

Zależy mi w dużej mierze na DLNA, oglądanie filmów bez zacięć, minimalizacji przewodów, szybkości, kompatybilności.

Router jaki planuje kupić to: Asus RT-AC68U DualBand AC (chyba że ktoś poleciłby coś bardziej sensownego)

Adapter WIFI do telewizora? NetGear WNDA3100 V2 ? chyba że wyszło coś sensowniejszego/lepszego, nie śledzę tego rynku za bardzo, i pytanie czy przez wifi będzie równie dobrze jak po kablu (router albo obok szafki z tv albo najdalej za ścianą). Zastanawiałem się nad kupnem dedykowanego adaptera wifi firmy Panasonic ale nie wiem jak z jego parametrami i raczej chyba kupić go jako nowy ciężko.

Zastanawiam się również nad zewnętrznym serwerem plików (wiem że do routera o którym wyżej wspominam można podłączyć dysk przez USB pytanie, co lepsze?), na którym będą znajdowały się filmy i bezpośrednio będzie można przez funkcje media-server w Panasonicu wybrać sobie wybrany film i odtworzyć, ale i także inne pliki nie związane z multimediami które będą współdzielone z dwoma laptopami, smartphonami i tabletem,

W sieci działać jeszcze będą dwa laptopy, 2 smartphony i tablet i chciałbym by wszystkie te urządzenia miały możliwość współpracy z telewizorem, czyli np żeby z telefonu można było wyświetlić zdjęcie z wakacji na telewizorze, z tabletu puścić bezpośrednio film na telewizorze, i z laptopów również typowe multimedia, filmy i zdjęcia.

Zależy mi również by zminimalizować ilość przewodów o których wspominałem. Router jestem w stanie umieścić blisko telewizora albo za ścianą, w drugim pokoju wtedy przez myśl przeszły mi adaptery homeplug TP-Linka, ale generalnie od ilości tych produktów robi mi się w głowie już niezły mętlik dlatego postanowiłem napisać do WAS, fachowców ;).

Jaki byście polecili sprzęt do tego i jakie aplikacje jeśli wymagane zastosowali (pomijam Ap-ki do urządzeń z Androidem które pewnie będą niezbędne)

i jeszcze najważniejsza rzecz czyli ISP, Osiedlowy Teosat 30/4 mbps z modemem: CBN CD 6141 E. Wyżej wspomniałem o routerze Asusa ale jeśli znalazło by się urządzenie które mogło by zastąpić również modem (zawsze jedna czarna skrzynka mniej ;-) ) to też bym to rozważył, pytanie czy istnieje takie urządzenie które zastępując modem, dorówna asusowi ?

Koszta grają drugoplanową rolę, ale wiadomo nie chce na to wydać też zarazem 3000 tysięcy polskich złotych ;-).

Z góry dziękuje za poświęcony czas, pomoc, sugestie :).
 
Do góry