Muzyka hi- res

sihborx

New member
wiesz generalnie to spektrum mam dość szerokie bo od DM po metallica ale ostatnio szukam czegoś z ciekawymi dźwiękami (niekoniecznie komercyjne wydania) aby nacieszyć ucho możliwościami sprzętu ;););) z fajną głębią, przestrzenią i basem (ale żadne DJtechno)
Jak choćby to po podałem dwa posty wcześniej.

Albo jak znasz zespół TOOL- strasznie podobają mi ich rozbudowane utwory - te rozmaite dźwięki perkusyjne - różnej maści- to wszystko co słychać zanim "przywalą gitarami". Mam nadzieję, że mnie rozumiecie ;););)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wiem do czego zmierzasz, Tool'a też bardzo lubię, a wspomniane płytki poleciłem z uwagi na jakość realizacji, moim zdaniem na bardzo wysokim poziomie, a i dźwięki też miłe.
Z ostrych płytek, na dobrym sprzęcie odkryłem na nowo Roots Sepultury oraz pierwsze 3 albumy Soulfly, jeśli lubisz, to też polecam ;)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Do mojej yamahy mam podłączony 1TB dysk WD 2.5 pomimo że w instrukcji pisze ze dyski są nie obsługiwane. Dysk zasilanie bierze prosto z USB wiec możesz bez obaw podłączać.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

sihborx

New member
Wiem do czego zmierzasz, Tool'a też bardzo lubię, a wspomniane płytki poleciłem z uwagi na jakość realizacji, moim zdaniem na bardzo wysokim poziomie, a i dźwięki też miłe.
Z ostrych płytek, na dobrym sprzęcie odkryłem na nowo Roots Sepultury oraz pierwsze 3 albumy Soulfly, jeśli lubisz, to też polecam ;)

aż przetestuję.

Do mojej yamahy mam podłączony 1TB dysk WD 2.5 pomimo że w instrukcji pisze ze dyski są nie obsługiwane. Dysk zasilanie bierze prosto z USB wiec możesz bez obaw podłączać.



Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

O widzisz. Ja mam 2,5 i 3,5, które można podłączyć tylko jak wspomniałem wcześniej - mam/ miałem obawy w kwestii bezpieczeństwa.






Z ostrego brzmienia i dobrej realizacji dźwięku i muzyki, polecam Behemoth. ;)

ooooo musi być niezła miazga :shock: aczkolwiek dla mnie trochę za mocne.......
 
Ostatnia edycja:

eddielublin

New member
z plików poleciłbym coś z Naimlabel np Antonio Forcione koncert z 2007, a z wydawnictw CD dzieło wybitne samo w sobie Amused to death Watersa, ostatnie wydanie remaster z 2015 roku. Jak się osłucham z cd-kiem to "przetestuję" sacd
a wspomniany wcześniej Tool zdecydowanie tak, 10000 days czy the pot z tej płyty
co ciekawe ostatnio zakupiłem lady pank akustyczny i jest naprawdę fajnie zrealizowany
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Nie wiem co lubisz słuchać, ale jeśli chodzi o jakość nagrania, to polecam ostatnia płytę Marka Knopflera, a z polskich solowy album Rojka
Potwierdzam polecam. Zresztą wszystko co nagrał jest co najmniej dobrej jakości. Nawet Brother in Arms w 16/44 brzmi ekstra.

...eeeee no Panowie - podrzućcie coś ciekawego. Coś co was urzekło, coś co ostatnio kupiliście w hi-res...
-------------------------------------------------------------------------------------
jeszcze jedno pytanie.

Jak wiecie obecnie do amplitunerów można podłączać nie tylko pendrive ale i dyski. Wg mojej instrukcji może to być zarówno 2,5' jak i 3,5' (oczywiście z własnym zasilaniem).
Pytanie czy widzicie w tym jakieś zagrożenia (np. przepięciowe) jakieś ryzyko?
Pomimo, że w instrukcji jest napisane, że można podłączać to mam małe obawy - aby nic nie uszkodzić w ampli.
Jak myślicie czy dla ampli jest jakaś różnica w podłączeniu 2,5' czy 3,5' dysków?

--------------------------------------------------------------------------------------

Brooke Miller w DSD64
Emilie-Claire Barlow: Live in Tokyo DSD64
Closer To The Music Vol.5 składanka Stockfish Records w DSD64

Wszystko dostępne na highresaudio i bardzo polecam. Aż sie włos jeży - jak ktoś lubi smooth jazz ;)

Co do ampli to nie chodzi o żadne przepięcia. Sprawa rozbija się o zdolność portu USB do zasilenia dysku. Najlepiej użyć dysku o zasilaniu zewnętrznym jak nie zadziała bezpośrednio z portu.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Też ma i polecam. Tak jak piszesz dobrze zrealizowana płyta. Kupiłem też na winylu, ale za bardzo nie było czasu, żeby porównać. Niestety wydanie na winylu okroili, nie ma wszystkich kawałków.

Właśnie odnośnie okrojonych wydań.
Crossroads Eric Clapton Guitar Festival 2013 - wydanie koncertu na BD to pełne 5 godzin muzyki w fantastycznej jakości. Cały koncert. Można ciągle słuchać i oglądać. Szczególnie ścieżka 5.1

Wydanie na CD, nawet to dwu płytowe jest poobcinane z wielu dobrych utworów a co gorsza brzmi płasko. Strasznie nudno. Przykład jak można spieprzyć świetny materiał.
Oczywiście FLAC z takiego CD brzmi równie gówniano.
 

sihborx

New member
Dzięki Panowie jak propozycje. Mam nadzieję, że wątek będzie się rozwijał.

W między czasie natrafiłem na jeszcze jeden sklep :
https://www.7digital.com/
Maja sporo muzy. Niestety większość 16bit ale.....jest kilka perełek.
Z tego co znalazłem to zainteresowało mnie (dzięki wam)
1. Bad (Remastered) Michael Jackson 24-bit/96kHz FLAC
2. Amused to Death -Roger Waters -24-bit/44.1kHz FLAC
oraz
3. Lady Pank - Akustycznie Lady Pank 16-bit/44.1kHz FLAC

Wszystko dostępne w w/w sklepie

ps- Jeśli mielibyście wybrać jeden album, jedno wydanie aby zachęcić malkontenta, niezdecydowanego na JAZZ to co byście zaproponowali. Czy byłby to wspomniane wszcześniej?
Podobne pytanie dot klasyki ;)
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
JAZZ a JAZZ to jest spora różnica :)
Klasyczny jazz jest ciężki i nie każdy go polubi. Ale jest smooth jazz i mnóstwo wokalistek jazzowych które łyka się z przyjemnością.

Polecam Norah Jones i Diana Krall. Wszystko można kupić w dowolnej jakości ale 24bit to minimum które polecam.
 

sihborx

New member
Właśnie jestem po małym teście dwóch płyt.
1. Wywołany przez Was Lady Pank, oraz
2. Michael Jackson - Bad.
Obie pozycje pochodzą ze sklepu wspomnianego przeze mnie w ostatnim poście.

Powiem tak Lady Pank - jestem bardzo miło zaskoczony. Pomimo "tylko"16bit- owej wersji bardzo ładnie brzmi- zwłaszcza basowa stopka. Dźwięk czysty. Super. Czyli da się.
Jeśli chodzi o Michaela Jacksona to powiem szczerze, że nie wyłapałem zbytniej różnicy pomiędzy moim Cd.
Może moje Cd jest super wydane a może ten flac ;-) ;-) ;-)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Thriller jest lepiej nagrany i wydany.
Mam oba albumy i Thriller jest wyraźnie lepiej jakościowo zrealizowany.
No i jest 176/24 a BAD "tylko" 48/24.

Przy okazji widze że na HD Tracks pojawiło się więcej jego albumów..
 

sihborx

New member
@up.
I właśnie o tym Ci mówiłem. Jak człowiek ma wiedzieć, mieć pewność, że zakupiony album będzie w oczekiwanej jakości?
Mam inny album nagrany w podobnych parametrach i jest słyszalna różnica względem Cd.
W przypadku "BAD" odwrotnie. To człowiek może poczuć się trochę rozczarowany.
Napisałem do hdtrack z pytaniem kiedy planują uruchomienie sprzedaży DsD. Zobaczymy co odpiszą.
 

fazer58

Member
Bez reklam
Panowie,to nie jest tak,że wystarczy 192khz i już mamy jakość,że "szczena opada" Dobrze zrealizowane CD, na dobrym sprzęcie zagra równie dobrze,jak teraz modne hi resy i wszystkie inne nowości,a nawet znacznie lepiej,niż wiele remasterów (również SACD),gdzie tylko podbijane są skraje pasma. Owszem,na wykresach wygląda to rewelacyjnie,ale już w normalnym odsłuchu prawie nie do uchwycenia. Trzeba raczej dowiadywać się,które wydania poszczególnych płyt,są najlepiej wydane i wystarczy samo CD,aby cieszyć się doskonałą jakością. Proszę posłuchać nowych Marillion czy Genesis,gdzie owszem,na pierwszy rzut oka jest super,głośno,potężny bas,dużo szczegółów,ale już po jakimś czasie sybilanty nie pozwalają delektować się ulubioną płytą. Porównujemy z wydaniem CD sprzed wielu lat i okazuje się,ze po wyrównaniu głośności własnie poczciwe CD brzmi lepiej. Nie jest to rzecz jasna regułą,ale warto zwrócić na to uwagę. Będzie dużo,dużo taniej. A już na pewno nie ma to sensu przy naszych budżetowych systemach.
 

sihborx

New member
a co powiecie o tym? Mój dzisiejszy zakup.
Ten kawałek mnie powalił. Z reszta cała płyta jest ciekawa...

Don't Get In My Way (Instrumental) | Zack Hemsey

ps- dostałem odpowiedź od HDtrack. I jak to mówią na wyspach ...bollox. nie planują w najbliższym czasie wprowadzania DSD.;(

EDTI:
@fazer58- no niestety masz rację. Trzeba się dowiadywać z resztą podobnie jest z SACD ..
 
Ostatnia edycja:
Do góry