Muzyka hi- res

abdul0412

New member
Bez reklam
Dobrze by bylo zrobic dzial w ktorym mozna podzielic sie tym co sie słucha.
Lubie znajdowac nowe utwory , ktore wpadaja w ucho , jakiegolwiek gatunku ( czyt nie Disco polo itp).
Taki dzial mógłby mocno poszerzyć horyzonty naszym kolegom i koleżankom z Forum:).

pzdr
 

DrWredman

Active member
Jako że od niedawna stałem się posiadaczem sprzętu z SACD zakupiłem pierwszą płytkę, która nie jest jakąś nowością.

https://najlepszamuzyka.pl/pl/pop-r...html?search_query=sACD+dire+straits&results=2

dire-straits-brothers-in-arms-1-sacd.jpg


Płytka jest nagrana wielokanałowo i brzmi zupełnie inaczej niż CD w stereo. Co prawda mam zremasterowaną wersję cyfrową w stereo z Apple Music Store, która też jest bardzo dobrze nagrana, jednak wielokanałowość i DSD dodaje tyle przestrzeni i separacji instrumentów, że miałem banana na gębie, a płytkę przesłuchałem prawie dwa razy pod rząd nie ruszając się z kanapy.

Płytkę zakupiłem na alle... z przesyłką za 52 zł więc taniocha. Chyba cyfrowy świat plików wymusił wietrzenie magazynów. Szkoda tylko, że jakość wkładki, wydruku i nadruku samej płyty jest taka sobie.

Już szukam kolejnych ciekawych płytek. :)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
drwredman
Potwierdzam, ta płytka fajnie brzmi w 5.1, a słuchałeś może wydań Depeche Mode 5.1? Jeżeli nie to polecam bo świetnie dźwięk lata po pokoju:)
 

DrWredman

Active member
drwredman
Potwierdzam, ta płytka fajnie brzmi w 5.1, a słuchałeś może wydań Depeche Mode 5.1? Jeżeli nie to polecam bo świetnie dźwięk lata po pokoju:)

Słuchałem różnych płytek w 5.1, ale SACD to zupełnie inna liga :)

Dzięki za polecenie DM. Zaraz lecę poszukać gdzieś w sieci. ;)
 
Do góry