Muzyka hi- res

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
@firestorm7
A można dostać te pliki? To są jakiej oficjalne wydania?

Płyty, o których pisałem, można kupić, ale ja mam je jako pliki, gdyż robię to samo co Kolega @rafa@rafa.

Co do formatu SACD. Jest w Sieci dużo obrazów ISO takich płyt. Ale żeby je nagrać, to musimy użyć płyt DVD, ponieważ obrazy te, znacząco przekraczają pojemność płyty CD.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Potwierdźcie czy dobrze rozumuje :

Czyli potencjalnie pliki hi-res 24/ 192 czy 32/192, 24/96 będą dawały szansę na jakość lepszą niż to co mamy na Cd?
Szansę ale nie gwarancje gdyż nie wiadomo co było źródłem tego flaca????


Inną parą kaloszy są nowe pliki dsd. One są jakościowo odpowiednikiem płyt said?

================
@firestorm7
A można dostać te pliki? To są jakiej oficjalne wydania?

Już się tak stało ,niestety CD jest formatem skończonym ,parametry zostały określone w tzw. Red Book ,w celu podniesienia jakości odtwarzania używa się różnych sztuczek, ale jest to robione już na materiale gotowym

SACD miało olbrzymią szansę aby zastąpić CD ,ale niestety Sony i Philips podeszły zbyt bojaźliwie ,dla przykładu giganci płytowi Warner ,Universal w ogóle nie byli zainteresowani wydawaniem płyt w tym formacie ,obecnie SACD wydają małe wytwórnie

Jeżeli chodzi o oficjalne wydania
https://www.hdtracks.com/
 

sihborx

New member
Już się tak stało ,niestety CD jest formatem skończonym ,parametry zostały określone w tzw. Red Book ,w celu podniesienia jakości odtwarzania używa się różnych sztuczek, ale jest to robione już na materiale gotowym

SACD miało olbrzymią szansę aby zastąpić CD ,ale niestety Sony i Philips podeszły zbyt bojaźliwie ,dla przykładu giganci płytowi Warner ,Universal w ogóle nie byli zainteresowani wydawaniem płyt w tym formacie ,obecnie SACD wydają małe wytwórnie

Jeżeli chodzi o oficjalne wydania
https://www.hdtracks.com/

Trochę szkoda. Zawsze mnie wkurzało, że na SACD przeważnie jest wydawana muza, która delikatnie mówiąc- nie jest dla każdego atrakcyjna. Był okres, że myślałem, że DVD Audio (chyba tak to się nazywa) coś zmieni ale poza kilkoma wydaniami w 5.1 też szału nie ma. (Tu szczególnie polecam specjalne, dwupłytowe wydania Depeche Mode. Ten zespół aż prosi się o słuchanie w 5.1:-D).

=============================================

ps- a pochwalcie się swoimi najciekawszymi zakupami z HDtrack!!!! Czy wpadło wam tam coś co szczególnie moglibyście polecić i pod względem treści jak i jakość?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Wbrew pozorom, wydań płyt SACD jest dużo na rynku. Przeważnie są to wydania Japońskie. Tyle tylko, że generalnie nie są to produkcje, które trafiałyby w gusta szerszego odbiorcy, jak zauważył Kolega @sihborx, ale raczej dla koneserów. Przede wszystkim jest to blues, jazz i tzw. muzyka poważna i jest tego naprawdę bardzo dużo. Z tych bardziej popularnych, tu znów ukłon w stronę Kolegi @sihborxa, to właśnie dyskografia Depeche Mode – tu część płyt. Całość to 12 tytułów, które mam, jak również płytę „Delta Machine”, ale jako BR Audio. Dla tych, którzy chcieli by pobawić się w produkcję HiResów. Ja korzystałem z programu KORG Audio Gate.
 

bluray

Banned
Żeby mieć topową jakość AUDIO trzeba ograniczyć się do nagrań realizowanych z wzorcową starannością, już na etapie rejestracji.
A później nie stracić jakości.

Zacznijcie od kategorii [najlepiej nagrane audio].
Są w tej sprawie listy "przebojów".
Po takiej selekcji źródłowych nagrań szukamy ich wydań na SACD / DVD Audio/ BD audio ...

Podpowiem: Steely Dan, AC/DC, Spyro Gyra ...


ps.:
- SONY PS3 ma doskonały audio upsampling w real time, o czym mało kto wie.
- doskonały program (polski znaczny udział) do zaawansowanej obróbki dźwięku to AUDACITY.
- żeby poznać znaczenie próbkowania i bitowości zdania najlepiej jest samemu zrealizować plik 24/192 i kolejne wersja uzyskiwać pogarszając w/w parametry. Np. przy użyciu dwóch mikrofonów pojemnościowych rejestrujemy gitarę akustyczną (koniecznie z metalowymi strunami).
Miłej zabawy.


ps. 2:
Największy stres w studiach nagraniowych (produkcyjnych) jest kiedy z materiału źródłowego np. 32/192 powstaje format CD, tj. 16 bit/44 kHz. Jest wtedy DRAMAT !
 
Ostatnia edycja:

sihborx

New member
Wbrew pozorom, wydań płyt SACD jest dużo na rynku. Przeważnie są to wydania Japońskie. Tyle tylko, że generalnie nie są to produkcje, które trafiałyby w gusta szerszego odbiorcy, jak zauważył Kolega @sihborx, ale raczej dla koneserów. Przede wszystkim jest to blues, jazz i tzw. muzyka poważna i jest tego naprawdę bardzo dużo. Z tych bardziej popularnych, tu znów ukłon w stronę Kolegi @sihborxa, to właśnie dyskografia Depeche Mode – tu część płyt. Całość to 12 tytułów, które mam, jak również płytę „Delta Machine”, ale jako BR Audio. Dla tych, którzy chcieli by pobawić się w produkcję HiResów. Ja korzystałem z programu KORG Audio Gate.


To własnie maiłem na myśli. Muza jaką można przeważnie spotkać na SACD nie jest dla każdego.....
A DM też mam prawie wszystkie w tym wydaniu. Udało mi się je nabyć z 50% rabatem w HMV..... Delty nie niestety nie mam w Blurayu. Jak ją oceniasz?

ps- Właśnie przeglądałem instrukcję swojego Ampi i dotarłem do info, że poza flac, mp3 czyta DSD:grin: jak pozbędę się małżowiny (będzie w pracy) to zaraz idę przetestować co i jak?

pps- macie może jakieś fajne pliki w DSD do użyczenia i mógłby wrzucić na google dysk? Zanim wyda się kasę warto by sprawdzić .......
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
[FONT=Tahoma, sans-serif]Jak dla mnie, „Delta Machine” brzmi bardzo dobrze i robi wrażenie. Jednak ta płyta nie do końca przemawia do mnie (stylistycznie) - właśnie zapodałem ją sobie, dla przypomnienia. „Deltę” znam jedynie z wydania w formacie BR, więc nie mogę odnieść się do porównań tego tytułu do innych wydań i formatów, bo ich nie znam. ;)
[/FONT]
 

sihborx

New member
I tu też się z Tobą zgadzam. Delta choć dobra, melodyjna -dla mnie jest trochę za mało w stylu DM. Za mało depeszowa :-D.
Dobrze, że Dave Gahan wokalnie daje radę. Co ten facet robi z głosem to poezja ;-)
Ps- masz coś w dsd?
 
Ostatnia edycja:

sihborx

New member
no widziałem...
Rafa na HDtracks muzę już kupiłem i nie było żadnego problemu ale na tej stronie na razie nie ma DSD. Przynajmniej ja nie znalazłem.
a ta tej drugiej stronie - Vinyl Records, SACDs, DVD Audio, Audiophile Equipment|Acoustic Sounds gdzie wybór jest wzbogacony o pliku DSD - przy zakupie i płatności paypalem pojawia się hasło, że cyfrowe wydania są sprzedawane tylko w USA i Kanadzie. Stąd moje pytanie.
Jeśli Tobie się udało to powiedz jak to zrobiłeś ......;)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Delta choć dobra, melodyjna -dla mnie jest trochę za mało w stylu DM. Za mało depeszowa :-D.
Otóż to. Bardzo trafnie Kolega to ujął. ;)

Co do DSD. Nie jestem aż takim fachowcem, ale dla mnie DSD i SACD to masło maślane. Z tego co wiem, to: „DSD (Direct Stream Digital) - nazwa stworzonego przez firmy Sony i Philips systemu modulacji PDM, używanego do kodowania cyfrowego dźwięku. System ten stosowany jest w SACD (Super Audio Compact Disc). System ma za zadanie polepszenie jakości odtwarzanego dźwięku". Czy istnieje SACD bez DSD? A czy istnieje DSD bez SACD? Może któryś z Kolegów na forum, będzie potrafił wyłożyć to łopatologicznie.

Odnośnie DSD, to może tu Kolegę coś zainteresuje?
https://www.nativedsd.com
https://www.highresaudio.com/studio_master.php?fids=140,142&cr=DSD
DSD Download|Acoustic Sounds
 

sihborx

New member

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Przejrzałem swoje zakupy i rzeczywiście ani raz nie kupiłem od nich i mnie też wyświetla ten komunikat że US i CAD tylko.

Wszystkie DSD kupuje na Highresaudio. Często mają też lepsze ceny na FLAC niż HDTracks.
 

sihborx

New member
no obecnie to największy wybór to jest na wspomnianych już:
1. Vinyl Records, SACDs, DVD Audio, Audiophile Equipment|Acoustic Sounds - z tym, że jest blokada regionu. Miejmy nadzieję, że wkrótce to się zmieni.
2. Homepage | HDtracks - The World's Greatest-Sounding Music Downloads - chyba najlepszy obecnie. Duży wybór a podobno DSD....."coming soon" ;););)
=============================
ps
Poniżej jeszcze dwie stronki na których znajduje się lista innych sklepów
3. Serwisy z***dźwiękiem HD | Pobieranie plików z***muzyką o***wysokiej rozdzielczości | Sony PL

4. High-Resolution Audio
============================================

Niestety w innych sklepach jest raczej muzyka mało popularna, klasyka, jazz, inne takie.
Jeśli trafiliście na coś ciekawego coś co jest bardziej zjadliwe dla przeciętnego zjadacza chleba- coś z ciekawymi dźwiękami - to wrzucajcie.
Chętnie posłucham.

Ja ze swej strony proponuję coś takiego:
KinetiK | Secession Studios
Sam nie wiem co to jest i kto to gra- chyba jacyś niezależni.
Pliki są we flac 48/24 i wydaje mi się, że dość ciekawe. Moje Klipsch'e ładnie ciągną basem ....;)
I cena atrakcyjna.
 
Ostatnia edycja:

sihborx

New member
...eeeee no Panowie - podrzućcie coś ciekawego. Coś co was urzekło, coś co ostatnio kupiliście w hi-res..... Oryginalnego, nietuzinkowego, zaskakującego i niepowtarzalnego..... ;););)
====================
ps- tak trochę z innej beczki- niekoniecznie z działu Hi-res ale.....
Pewnie to już słyszeliście a jak nie to polecam. Dla mnie remester tego kawałka to poezja......
https://www.youtube.com/watch?v=0dnlPIuRsh8
=================================

-------------------------------------------------------------------------------------
jeszcze jedno pytanie.

Jak wiecie obecnie do amplitunerów można podłączać nie tylko pendrive ale i dyski. Wg mojej instrukcji może to być zarówno 2,5' jak i 3,5' (oczywiście z własnym zasilaniem).
Pytanie czy widzicie w tym jakieś zagrożenia (np. przepięciowe) jakieś ryzyko?
Pomimo, że w instrukcji jest napisane, że można podłączać to mam małe obawy - aby nic nie uszkodzić w ampli.
Jak myślicie czy dla ampli jest jakaś różnica w podłączeniu 2,5' czy 3,5' dysków?

--------------------------------------------------------------------------------------
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Nie wiem co lubisz słuchać, ale jeśli chodzi o jakość nagrania, to polecam ostatnia płytę Marka Knopflera, a z polskich solowy album Rojka
 
Do góry