Dysk sieciowy Segate czy warto?

tomato10

New member
Może ktos korzysta z dysków sieciowych w domu i mógłby coś pomóc . Sprecyzuje iz chodzi mi o dysk podłączony do rutera np. za pomocą złącza RJ-45 . Chcę z niego korzystać jak z banku (serwera ) multimediów. Pytanie , czy mój tv zobaczy go w sieci ? Również pytanie czy Yamaha CD-N500 odczyta pliki muzyczne tam przechowywane (wav, flac) . Znalazłem coś takiego w dobrej cenie ale czy to sprosta moim oczekiwaniom.
Dysk sieciowy LAN RJ-45 USB 3.0 Seagate 2TB 3.5'' (4596997213) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

W tv sony mam podłączony normalny dysk WD Passport 2,5 po usb i wszystko jest ok . Ale muszę dokupić nowy bo tam zwyczajnie brakuje miejsca . I warto rozważyć czy nie dołożyć i sieciowy byłby w sam raz na moje potrzeby.
 

tomato10

New member
Oprócz wyglądu nie bardzo widzę czym to się różni?
Celowo wybrałem taki który leży płasko bo pod tym względem mi akurat to odpowiada.
 

pawelele

Member
do celów które określiłeś to dokup co najwyżej drugi dysk/pendrive i podłącz go do amplitunera bo kupowanie dysku sieciowego do takich celów to strata kasy. A gdyby dyski sieciowe różniły się tylko wyglądem to by ludzie nie wydawali ponad tysiąc na samo urządzenie i do tego dyski. Poczytaj sobie, w internecie masz dokładnie opisane i ocenione systemy poszczególnych dysków sieciowych, ja mam synology po kablu (1gbit, ale tv po kablu ma bodajze max 100 mbit) i filmy 15 gb chodziły mi bez problemu na tv samsung D6500.
 

tomato10

New member
Chyba aż takim cudem nie jest odtwarzanie z takiego dysku plików mkv np.15gb na tv . Tv jest spięte kablem do rutera a do niego przypięty takowy dysk . Nie chodziło mi o połączenie wifi i jego możliwości. Ewentualnie można podłączyć dodatkowo dysk przez usb do tv.
Jak czytam opisy możliwości takich dysków , nawet tych tanich to tylko wirowania 1000obr/min im brakuje .
Oczywiście mogę dołożyć trochę kasy jeżeli miałby spełniać moje wymagania .
 

mp_nafta

New member
Może ktos korzysta z dysków sieciowych w domu i mógłby coś pomóc . Sprecyzuje iz chodzi mi o dysk podłączony do rutera np. za pomocą złącza RJ-45 . Chcę z niego korzystać jak z banku (serwera ) multimediów. Pytanie , czy mój tv zobaczy go w sieci ? Również pytanie czy Yamaha CD-N500 odczyta pliki muzyczne tam przechowywane (wav, flac) . Znalazłem coś takiego w dobrej cenie ale czy to sprosta moim oczekiwaniom.
Dysk sieciowy LAN RJ-45 USB 3.0 Seagate 2TB 3.5'' (4596997213) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

W tv sony mam podłączony normalny dysk WD Passport 2,5 po usb i wszystko jest ok . Ale muszę dokupić nowy bo tam zwyczajnie brakuje miejsca . I warto rozważyć czy nie dołożyć i sieciowy byłby w sam raz na moje potrzeby.

W rtv euro masz ten dysk tańszy o 50 zł.
Też się przymierzam do zakupu ale raczej celowałbym w wd my cloud.
Ciekaw jestem czy ktoś na forum ma taki dysk i może się pochwalić swoją opinią.
 

wiculeszczu

New member
Polecam: MY Cloud Personal Cloud Storage 2TB. osobiście korzystam. Nie trzeba się bawić w przepinanie dysku z komputera do Blue-ray i jeszcze nie wiadomo gdzie.
odtwarzam z niego filmy mkv na bluerayu czy flack na amplitunerze.
 
A jak jest z czytaniem napisów do filmów? Gdzieś czytałem, że napisy muszą być wgrane w film inaczej z takiego dysku sieciowego odtwarzacz nie wczyta napisów.
 

woytaski

New member
Bez reklam
A jak jest z czytaniem napisów do filmów? Gdzieś czytałem, że napisy muszą być wgrane w film inaczej z takiego dysku sieciowego odtwarzacz nie wczyta napisów.
Toż to 2 minuty roboty (mkvmerge):)

Osobiście korzystam z najprostszego rozwiązania:
- 2,5" WD My Passport wpięty:

  1. bezpośrednio do TV (wada - kiepskie sortowanie plików),
  2. via router (TV po kablu ethernet)
lub, strumieniowanie za pomocą TVersity Media Server bezpośrednio do TV, z dowolnego nośnika działającego w tej samej sieci.


Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, ale jeśli dysk ma być tylko magazynem mediów udostępnianym jedynie TV lub ampli, to inwestowanie w drogie rozwiązania (WD My Cloud) nie wydaje mi się rozsądne (cena, rozmiar, dodatkowe zasilanie).
 
Rozumiem, że nakładać napisy tym programem można na różne formaty plików (nie tylko mkv)?
Ja właśnie wymieniłem swój stary wysłużony router na Asusa RT-AC56U z wejściem USB i teraz się zastanawiam w jakie rozwiązanie zainwestować. W zasadzie to dysk ma służyć mi tylko do udostępniania muzyki do ampli i filmów do odtwarzacza (mam 8 letni tv, który niestety sam w sobie nie ma odtwarzacza multimediów). Będzie wpięty w router i raczej już z tamtąd nie wyciągany. Myślę, że 1TB spokojnie mi wystarczy. Teraz pytanie czy kupić 2,5 czy 3,5 cala? Z tego co się orientuję to 3,5 cala będzie szybszy ale wymaga osobnego zasilania. Czy przy dysku 2,5 cala nie przycina filmów zajmującym powiedzmy koło 10GB?
 

woytaski

New member
Bez reklam
Rozumiem, że nakładać napisy tym programem można na różne formaty plików (nie tylko mkv)?
Dokładnie tak, mkv, avi, mp4, mov, rmvb czy też dts-hd, to tylko kilka z obsługiwanych formatów...
Ja preferuję mkv...
Myślę, że 1TB spokojnie mi wystarczy. Teraz pytanie czy kupić 2,5 czy 3,5 cala? Z tego co się orientuję to 3,5 cala będzie szybszy ale wymaga osobnego zasilania. Czy przy dysku 2,5 cala nie przycina filmów zajmującym powiedzmy koło 10GB?
Też tak myślałem... obecnie mam pełne 2TB:)
U mnie hula większość na 2,5" i jest OK. Jedyne problemy miewam, kiedy materiał video odtwarzany bezpośrednio na TV posiada poziom kodowania H.264 > niż 4.1 (wyższego nie łyka mój TV)
To też nie jest problemem - leci po DLNA lub dekoduję do odpowiedniego poziomu przy pomocy HandBrake :smile:
 
Chyba masz rację z tą pojemnością dysku w sensie im więcej tym lepiej (kupię 1TB i za jakiś czas będzie mało). Mam na oku dysk WD My Book 2TB 3,5'' za 330zł. 3,5 cala bo w sumie dysk będzie na stałe podpięty do routera, więc nie przeszkadza mi jego rozmiar czy konieczność dodatkowego zasilania. Jeszcze tylko muszę wykombinować jaki w miarę tani odtwarzacz multimedialny kupić.
 
Do góry