Plik do testowania dźwięku przestrzennego

grzech_s

New member
Znalazłem plik hd_dts_hd_master_audio_sound_check_5_1_lossless, zapodałem go na HDD, rozstawiłem głośniki i odpaliłem (telewizor Samsung F8000, audio Fidelio E5). Na ekranie odpala wyświetlają się kolejno głośniki, a u mnie są przesłuchy, tzn gra prawy przód i tył na ekranie podświetla się prawy przód, reszta analogicznie, sub nie odpala wcale. Czy ktoś mógłby sprawdzić ten plik lub podesłać coś do testowania? z góry dziękuję.
Stąd pobrałem h**ps://docs.google.com/file/d/0B4nYAKUiVpepY1NuQW5ER3l3SXc/edit?pli=1 ( w miejsce * wstaw t).
Pozdrawiam.
 

grzech_s

New member
Panowie otwórzcie szafy i mówcie do rzeczy. Czy któryś z Was testował wspomniany plik? Czy możecie zaproponować jakieś pliki do testowania kanałów? Dyskusje o nagrywaniu płyt przenieście na forum o PC. proszę admina o oczyszczenie tematu ze śmieci.
firestorm7 THX za wskazówkę, niestety nie widzę tej płyty do nabycia w Polsce, zależy mi na szybkim rozwiązaniu, bez kosztów. TV połączony z audio HDMI (ARC).
Pozdrawiam i proszę o trzymanie się tematu.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego grzech_s. Właśnie przetestowałem 5.1. Wszystko chodzi bezbłędnie. :)

Teraz już na spokojnie. Tak szczerze, to za dużego pożytku z tego nie ma. Jedynie identyfikacja kanałów i sprawdzenie fazy głośników. Nic więcej.
 
Ostatnia edycja:

grzech_s

New member
THX za pomoc. pobrałem plik z Twojego linku. Rozstawiłem głośniki i odpaliłem i niestety bez zmian. Rozumiem, że u Ciebie dźwięk dobiega tylko z jednego głośnika jednocześnie (w pierwszej części testu) i sub też się odzywa. U mnie szumią jednocześnie przody i tyły (parami) sub milczy. Nie wiem co o tym myśleć. pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
Może kiki coś poradzi, ma dostęp do tych głośników.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie się pogubiłem , właściwie co chcecie zrobić za pomocą tego pliku ? .Tak jak pisałem am taką płytę testowo kalibracyjną , składa się z dwóch części - testów audio i video .W przypadku audio można właściwie ustawić i skalibrować kolumny

552388T1___Kopia.jpg


714215T2___Kopia.jpg


532481T3___Kopia.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW- dam Ci kontakt do kolegi który w poniedziałek Ci sprawdzi krok po kroku co i jak...
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Panowie się pogubiłem , właściwie co chcecie zrobić za pomocą tego pliku ?
Ja, nic. Kolega szuka pomocy.
THX za pomoc. pobrałem plik z Twojego linku. Rozstawiłem głośniki i odpaliłem i niestety bez zmian. Rozumiem, że u Ciebie dźwięk dobiega tylko z jednego głośnika jednocześnie (w pierwszej części testu) i sub też się odzywa. U mnie szumią jednocześnie przody i tyły (parami) sub milczy. Nie wiem co o tym myśleć. pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
Może kiki coś poradzi, ma dostęp do tych głośników.

Na pewno nie jest to winą pliku. Ten jest w porządku. Myślę że to kwestia ustawień w kontekście pytania, jak Ty to robisz? Czy ten plik nagrywasz na płytę i uruchamiasz na odtwarzaczu stacjonarnym, czy też przesyłasz z PC na ampli?
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Czy przesłuchy są na wszystkich formatach audio ?

Może zwieracją kable głośnikowe.
Wygląda jednak na problem wzmaka.

Czy brak separacji kanałów masz gdy test 5/1 7/1 kanałów robisz z aplikacji realtek z kompa ?
 

grzech_s

New member
Znalazłem plik hd_dts_hd_master_audio_sound_check_5_1_lossless, zapodałem go na HDD, rozstawiłem głośniki i odpaliłem (telewizor Samsung F8000, audio Fidelio E5). Na ekranie odpala wyświetlają się kolejno głośniki, a u mnie są przesłuchy, tzn gra prawy przód i tył na ekranie podświetla się prawy przód, reszta analogicznie, sub nie odpala wcale.
Podłączone HDMI ARC.

bluray:
Sprawdzałem tylko na tym pliku. Moje audio wygląda tak:
http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-d...y-cieplo-otoczenia-mocny-zaskakujacy-bas.html.
Być może klasyczne połączenie głośniki + ampli byłoby mniej "zaskakujące".
pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.
 
Do góry