Odtwarzacz, android czy nie ?

Artixz

New member
Mam stary TV samsung UE55B7000, niestety funkcje smart w tym TV widziałem tylko na reklamach w TV :) Myśle nad zakupem jakiegoś playerka do którego można podłączyć dysk. Czy jest sens pchać się boxy na androidzie z xbmc? (rozumiem że moge takie coś wpiąć bezpośrednio do amplitunera z pominięciem TV) jak z jakością odtwarzanego materiału z takiego cuda. Czy takie coś przepuszcza hd audio (trueHD, DTS-HD) Czy może lepiej dołożyć i kupić typowy player multimedialny.Jaki sprzęt aktualnie moglibyście polecić. Zależy mi na szybkim i bezproblemowym działaniu, ale nie chce wydawać 1k.
 

ranczo

New member
Bez reklam
Uważam że jak brać odtwarzacz multimedialny to właśnie na androidzie, a to ze względu na możliwość doinstalowania dodatkowych kodeków lub oprogramowania.
Ostatnio konfigurowałem znajomym dwa takie odtwarzacze HiMedia Q10 II.
Urządzenia mają specjalizowane procesory graficzne, które dają b.dobry obraz. Wyświetlany obraz można dowolnie skalować. Przepuszczają każdy rodzaj dźwieku w tym także DTS-HD i HD-MASTER, jeżeli nie masz dekoderów możesz wysłać zdekodowany sygnał LPCM.
Umożliwia odtwarzanie plików z otoczenia sieciowego jak i po DNLA.
Sam przymierzam się do kupna Q5 II do sypialni bo nie mam tam TV a odtwarzacz umożliwia sterować z urządzenia z androidem (dubluje ekran TV). Odtwarzacz z dyskiem już mam (HD600B) więc drugi może być bez.
 

Artixz

New member
Uważam że jak brać odtwarzacz multimedialny to właśnie na androidzie, a to ze względu na możliwość doinstalowania dodatkowych kodeków lub oprogramowania.
Ostatnio konfigurowałem znajomym dwa takie odtwarzacze HiMedia Q10 II.
.

Dzięki za odpowiedź. Poczytałem troszke o tym HiMedia, jednak straszy trochę ceną. No nic trzeba będzie się grubo zastanowić.

Pozdrawiam
 

hhunter22

New member
ja podłączę się do tematu, szukam coś co nie będzie się cięło, działa xmbc, otworzę film z stron typu ekino kinoman itp., nie będę na tym grał ani skakał, fajnie jakby ktoś z polecających miał takie coś i wiedział o czym mówi ;) ewentualnie moze mieć jakieś wejscie na kartę lub dysk/pen. ps nie musi odtwarzać 3d bo to idzie mi z usb normalnie przez tv. na alledrogo do wyboru są setki donglów i multiplejerów a ciężko coś wybrać.

ps HiMedia Q10 II - jak dla mnie ciut za drogie. zakładam budżet max 500zł... jak bedzie za 200 to jeszcze lepiej ;)

z góry dzięki za każdą podpowiedź.
 

hhunter22

New member
fajny i pewnie super działa, masz i używasz?
tylko ta cena... to i tak nadal 600 a nie 500 które zakładałem jako max... i czekam na dalsze propozycje :)
 
Ostatnia edycja:

ranczo

New member
Bez reklam
Q5 II to Q10II bez zatoki na dysk wewnętrzny nawet oprogramowanie to samo.
Według mnie warto dołożyć, zresztą sam przymierzam się do zakupu Q5II do drugiego zestawu. Q10II instalowałem znajomym.
 

hhunter22

New member
kurczaki pieczone... wiem ze zawsze warto dołożyć. można kupić opla a fajnie mercedesem się powozić. ale opel też pojeździ hehe. może mało trafne porównanie, ale wiesz o co mi chodzi. 600zł to dla mnie za dużo. a te dongle za 300zł albo inne pudełka multi w okolicy 300-400zł? to aż taka słabizna? 600zł to nie mała sumka. 1/5 nowego smarta... mi 3d jest zbedne, i tak nie ma co na nim oglądać...

to np
CABLETECH URZ0350

albo to
MEASY U4C (sory nie moge dac linku forum blokuje)

to aż taki przeskok ma ten q5?
 
Ostatnia edycja:

hhunter22

New member
znalazłem coś takiego jeszcze...

MiniX NEO X7 - 420zł

ktoś posiada, może się wypowiedzieć?

podobno na q5II można zapomnieć o xmbc... a tu śmiga.
 
Ostatnia edycja:
Do góry