Jaki odtwarzacz multimedialny do ~800zł?

rayzor

New member
Witam,

Potrzebuje urządzenie, które będzie odtwarzać płynnie filmy mkv itd. wraz z napisami txt, srt z serwera NAS. Powiedzmy, że moim okiem taki rozsądny przedział cenowy jest do 800zł, aczkolwiek jeśli coś tańszego będzie równie dobrze sobie radzić i okaże się godne uwagi to rozważę też i taką opcję.

Myślę chociażby o Mede8er MED600X (MED800X jest już niedostępny) lub Xtreamer Prodigy Black (nie obsługuje napisów txt). Może jednak lepiej zwrócić uwagę na odtwarzacz BlueRay? Plusem tych pierwszych jest to, że posiadają bogate możliwości, natomiast odtwarzacz BD cechuje się lepszą jakością obrazu, lepszym skalowaniem - podobno. Polecany jest np. Samsung BD F6500, ale zamiast wyjścia optycznego posiada koaksjalne więc jego raczej bym pominął i skierował się ku Samsung BD F6900. Następny w kolejce jest Panasonic DMP-BDT330.

Dodam też, że posiadam dużą ilość filmów DVD i aktualnie odtwarzacz WIWA HD-280U, który właściwie już chyba nie będzie podłączony jeśli nowe urządzenie posiadać będzie czytnik płyt.
Odtwarzacz będzie współgrał z zestawem:

Yamaha RX-V775
Panasonic ST60E
Synology DS213j

Dziękuję z góry za odpowiedź,
pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Lupa85

New member
Ja posiadam Mede8er MED800X3D od ponad roku. Jest wpięty do sieci z moim NASem, wszystko śmiga jak należy, jakość obrazu i dźwięku jest naprawdę spoko (mam Philipsa lcd dobrze 7letniego i marantza5006). Odtwarzam wszystko co chcę , nie ma problemu z FullHD Blu-ray 3D nawet po sieci (oczywiście odpowiedni kabelek musi być, chyba że leci z wewnętrznego dysku lub czegoś wpiętego w porty na obudowie) , ja nie odtwarzam 3D bo mój tv nie obsługuje, ale u znajomego testowane i wiem, ze działa bez problemu. Sam ściąga napisy, robi ładne "kolekcje" (jukebox) czyli ściąga opisy, okładki, miniaturki etc etc.
Ja jestem bardzo zadowolony i wiem, że za tą kasę nie kupiłbym nic innego by spełniało moje wymagania (skromne ..ale mam wszystko zamknięte w jednej działającej puszce )
Co do płyt ..Med8 jest odtwarzaczem sieciowym. A ja wole swoje mieć zripowane na NASa a oryginały leżą sobie na półce. Ale to kwestia osobistego podejścia.
Zostaw sobie czytnik jak nie chcesz ripować i często oglądasz z DVD.

Nie wiem, czy Moja chaotyczna wypowiedź Ci coś pomogła.

Pozdrawiam.
 
Do góry