Serwer mediów i polskie napisy poprzez TP-Link WDR3600

mykacz

New member
Koledzy,

Proszę o pomoc w jednej sprawie związanej z udostępnieniem dysku i serwera mediów poprzez router TP-Linka.

Założyłem sobie serwer mediów w swojej sieci wifi w sposób następujący: podpiąłem dysk zewnętrzny pod USB do routera TP-Link WDR3600. Skonfigurowałem ustawienie udostępniania dysku w routerze i postawiłem serwer mediów. Bez najmniejszych problemów zmapowałem dysk w swoim laptopie, dzięki czemu mam do niego dostęp zawsze, gdy działa wifi. I wreszcie, korzystając z odtwarzacza blu-ray Pioniera, który wspiera DLNA i funkcje sieciowe, mam dostęp do swojej kolekcji zdjęć, muzyki i filmów z poziomu kina domowego. Do tego miejsca, można powiedzieć, że jest git. Pojawił się jednak jeden problem: polskie napisy w odtwarzaczu blu-ray. Pionier bez najmniejszych problemów obsługuje polskie napisy do filmów, gdy podłączam dysk na USB bezpośrednio do odtwarzacza, ale nie odtwarza polskich napisów podczas korzystania ze świeżo postawionego serwera mediów poprzez połączenie sieciowe z routerem. Próbowałem kombinować z różnymi formatami plików z napisami i nic to nie dało. Co ciekawe, jeżeli w pliku srt jest wersja angielska napisów, to odtwarzają się one bez problemów. Jednak polskie napisy nie działają i basta. Zmiana kodowania poprzez odtwarzacz nic nie daje.

Napisy poprzez połączenie z dyskiem sieciowym odtwarzają się bez problemu w komputerze (co jest zrozumiałe) i jak wspomniałem, w odtwarzaczu blu-ray, ale tylko przy bezpośrednim podłączeniu do niego dysku, poprzez połączenie sieciowe już nie. Wmuksowanie napisów w całą moją kolekcję filmów raczej nie wchodzi w grę.

Rozumiem, że barierą może być tutaj soft od TP-Linka? Niekoniecznie potrzebuję nieoficjalnego softu, ale czy jego wgranie pomoże w tej sytuacji? Jeżeli tak, to jaki soft byłby najlepszy? Czy da się jakoś rozwiązać inaczej ten problem?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Jeśli angielskie srt odtwarza, to skonwertuj napisy przez np. Konwerter online napisów filmowych txt-srt oraz plików tekstowych. zmień format kodowania na utf-8, sprawdź też inne formaty. Dodaj do pliku prędkość filmu w klatkach na sekundę. Protokół DLNA nie ma powiązania z odtwarzaniem z USB i napisy lub ich format mogą nie być wspierane w kliencie DLNA.

Do tego routera jest możliwość wgrania Gargoyle, a w nim jest MiniDLNA.
 

mykacz

New member
@Tsubasa
Bardzo dziękuję za konkretną odpowiedź. Powalczę z pierwszym, potem z drugim sposobem. Mam nadzieję, że okażą się skuteczne. Masz u mnie wirtualny browar :)
 

lisek84

New member
Właśnie dziś walczyłem z tym tematem, jeśli tam masz linuxa, to zaraz postaram się założyć temat z moim opisem całego rozwizania.

EDIT: Nie pomogę, bo nie mogę wklejać linków na forum ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry