Jak nagrać pliki mts na blu ray - aby odtwarzacz je widział

Charakterny

New member
Witam,

Kupiłem nagrywarkę Panasonic DMR-BST820EG w dużej mierze po to aby mógł podłączyć swoją kamerę Sony i zgrywać pliki aby je wypalić na płyty blu ray :) i to działa.
Problem się pojawia gdy chcę zgrać pliki na dysk nagrywarki aby je edytować i wypalić przez Panasonica na blu ray albo dvd. Problem polega na tym iż mam zgrane same pliki mts bez struktury jaka była na dysku kamery co za czym idzie bez plików inf. itd.

Najpwierw nagrałem normalnie na płytę blu ray i nic. Potem przez nero tryb UDF - 2.50 i też nic choć na początku coś mieli...

Czy ma ktoś jakiś pomysł jak to nagrać aby Panasonic to zobaczył. Chodzi mi o same pliki bez żadnej obróbki.

Będę wdzięczny za pomoc.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Nie chcąc zakładać nowego wątku, postanowiłem napisać tutaj. Tylko też nie wiem, czy trafnie. Mam pytanie. Czy ktoś może wie, jak lub jakim programem, można wkleić na stałe napisy do filmu? Chodzi o to, że w momencie wyboru konkretnej ścieżki audio, napisy będą automatycznie wyświetlane, a nie wybierane poprzez menu, lub pilota. Jest to format BR z plikiem m2ts.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Witam.
Nie chcąc zakładać nowego wątku, postanowiłem napisać tutaj. Tylko też nie wiem, czy trafnie. Mam pytanie. Czy ktoś może wie, jak lub jakim programem, można wkleić na stałe napisy do filmu? Chodzi o to, że w momencie wyboru konkretnej ścieżki audio, napisy będą automatycznie wyświetlane, a nie wybierane poprzez menu, lub pilota. Jest to format BR z plikiem m2ts.

Rozumiem że napisy mają być na stałe wmuxowane o to ci chodzi?

posłuży Ci do tego "h264enc" (jest tylko wersja pod linuxa bez GUI) lub windowsowy HDConvertToX. Tym drugim musisz wmuxowac napisy w film przy uzyciu TSmuxer (zajmuje to 1minute) a później przy użyciu HDConvertToX w zakładce "Audio & Sub selection" wybierasz te napisy i zaznaczasz opcje "Embed Subtitle in Video Stream" klikasz start, czekasz i gotowe.

Nie jest to proste po operacji sprawdź najpierw na dysku zanim wypalisz na płycie bo nie zawsze wychodzi łatwiej by było przerobić to na MKV i w nie wmuxować mniej roboty i łatwiej.
 
Do góry