jakość dźwięku po konwersji z flac do wav.

3echo

Member
Bez reklam
Posiadam parę folderów z muzyką w formacie flac.Przekonwertorowałem do wav programem foobar i zgrałem na CD.Jakie było moje zdziwienie kiedy jakość obu formatów odbiega od siebie.Pierwsze co rzuca się w uszy to głośność.Wav jest znacznie cichszy niż flac.Flacki idą bezpośrednio przez USB z AV Onkyo HTR 558,natomiast WAV z dvd Sony DVP-ns708H.Pewnie ma to też jakiś wpływ,ale nie myślałem,że różnica będzie tak duża.Przecież oba formaty są bezstratnymi,więc powinny być zbliżone do siebie.
Co do samej jakości...
Flac z Onkyo idzie czyściej i głośniej za to mniej basu
Wav z Sony idzie ciszej z większym basem.Oczywiście przy tych samych ustawieniach.
Teraz nie wiem w czym problem,czy w konwertorowaniu czy od odtwarzacza?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie wiem jak z oryginalnymi plikami FLAC, bo jak na razie nie mam playerka który by je odtworzył, ale ja ściągam płyty we FLAC i nagrywam w Nero jako CDAudio. Ostatnio kumpel mi porzyczył oryginalną płytę audio z pożegnalnym koncertem A-HA, następnie ja zgrałem te same utwory ściągnięte we Flac do CDAudio i nie usłyszałem żadnej różnicy między oryginałem a tą kopią.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Chyba dużo też od samego programu zależy ,ja akurat robiłem konwersję plików wideo i mogę powiedzieć że różnicę są w zależności od rodzaju zastosowanego programu .Gdyby podobną analogię zastosować do plików audio to pewnie też jedne programy robią to lepiej inne gorzej
 

3echo

Member
Bez reklam
Nagrałem jeszcze raz ten sam album Marilyna Mansona,ale tym razem programem Ashampo Burning Studio,wybrałem AudioCD i w opcjach odchaczyłem wyrównanie dźwięku.Teraz gra jak należy.Nie ma żadnej różnicy pomiędzy flac a wav.Czyli przez konwert w foobarze takie zmiany.A tu proszę wszystko z automatu,bez zbędnego konwertorowania.
 
Do góry