Streamowanie gestych flacow do amplitunera, sterowanie z PC, tabletu.

Bleq

New member
Witajcie,

Przewalilem po raz kolejny caly internet w poszukiwaniu informacji, tutoriali czy porad i wciaz cos nie trybi.

Wymienilem fronty i zaczalem bawic sie FLAC'ami - jest pieknie. Podlaczam lapa do ampli poprzez HDMI i gra, ale jako, ze ampli (Onkyo 807) ma DLNA i inne pierdoly zamarzylem sobie, by bez uzycia kabli sluchac muzyki poprzez moja siec. Nie chce przegladac kompa przez onkyo tylko z kompa wybrac utwor, by onkyo to odtworzyl.
W koncu wczoraj wieczorem uruchomilem to wszystko dzieki WMP12. Wystarczy wybrac utwor, ampli ustawic na net i plynie muzyka. Problem jest z gestosica pliku, 16/44.1 idzie bez bolu, ale 24/88.2 juz nie idzie wcale. Ampli jest w stanie przetworzyc pliki max 24/96, wiec moim zdaniem nie tu jest problem.

Jak juz z kompa przeale te geste pliki, to chcialem zabrac za powiaznie tego wszystkiego z tabletem. Podejrzewam, ze nie bedzie problemu z obsluga WMP12 poprzez tablet i wtedy byloby idealnie :)

Czy ktos slucha w ten sposob muzyki, jak macie u siebie to rozwiazane ? Jakich programow uzywacie by tak streamowac pliki, jak to to wszystko ustawic. Kazda rada mile widziana.
 

jurass

Banned
Jeśli chodzi o gęściejsze formaty (24/96, 32/96, nie pamiętam czy mam coś 24/88.2), to ja na HTPC'u używam foobara z odpowiednim pluginem. Dźwięk z HTPC idzie po HDMI do amplitunera.
 

Bleq

New member
Po HDMI czy to z foobara czy wmp wszystko gra. Ja chcialem po sieci i 16/44.1 tez gra, ale wyzej (24/88.2) juz nie...
 

Bleq

New member
Sluchaj nie jestem jeszcze zbyt oblatany w tym temacie, wiec moze cos namieszalem. Wydaje mi sie, ze tak - streamuje po DLNA. Ampli jest wpiety w siec, Win7 go widzi, WMP go widzi. Moge przegladac zawartosc PC poprzez ampli, ale nie o oto mi chodzi. Chce "wcisnac play" pod windowsem (na chwile obecna przez wmp) i slyszec muze z onkyo z gestych plikow.
 

jurass

Banned
Ja tam się też na tym nie znam, ale jak wciskasz play w wmp na kompie, to przecież tenże wmp odtwarza dany plik, a nie amplituner przez sieć, więc wmp musi ten odtwarzany sygnał przekazać na złącze, którym komp jest podłączony do amplitunera. Czyż nie tak? Po co kombinowac z siecią jeśli odtwarzasz plik na kompie? Po sieci przesyła się dane, które mają być odtworzone przez amplituner.
 

Bleq

New member
Widze, ze w ogole mnie nie zrozumiales. Wciskam "play", oczywscie upraszczajac, i gra juz przez ampli, bez zadnych polaczen kablowych mojego lapka z ampli. W WMP mam po prawej stronie opcje jakby osobnej playlisty odtwarzanej strumieniowo przez dowolone urzadzenia w sieci, ktore oczywiscie sie do tego nadaje. W moim przypadku mam do wyboru ampli oraz tv. Idzie po sieci i ampli to odtwarza bez zajakniecia. Problem pojawil sie przy pliku gestszym od 16/44 i tylko po to zalozylem ten temat. To jak odtworzyc flaca na kompie i wypuscic dzwiek kablem hdmi to wybacz, ale ogarnalem.

EDIT
Tenze WMP podjerzewam, ze moze rownoczesnie odtwarzac dwa rozne plki; jeden slyszysz przez lapka, drugi osobno streamem do urzadzenia odtwarzajacego. Sprawdze jak wroce do domu.

EDIT2
na lapku wmp czy foobar lykaja bez bolu te 24/88.2 - do rozwazania jest czemu wmp/onkyo nie chca ich odtworzyc po streamie ?

Mam nadzieje, ze teraz dokladnie zobrazowalem Ci moja zagwozdke.
 
Ostatnia edycja:

jurass

Banned
No ok, pewnie właśnie jakieś DLNA jest wykorzystywane. Serwery DLNA nie wszystko są w stanie strumieniować w zależności od wersji
 

eddielublin

New member
Witajcie,

Przewalilem po raz kolejny caly internet w poszukiwaniu informacji, tutoriali czy porad i wciaz cos nie trybi.

Wymienilem fronty i zaczalem bawic sie FLAC'ami - jest pieknie. Podlaczam lapa do ampli poprzez HDMI i gra, ale jako, ze ampli (Onkyo 807) ma DLNA i inne pierdoly zamarzylem sobie, by bez uzycia kabli sluchac muzyki poprzez moja siec. Nie chce przegladac kompa przez onkyo tylko z kompa wybrac utwor, by onkyo to odtworzyl.
W koncu wczoraj wieczorem uruchomilem to wszystko dzieki WMP12. Wystarczy wybrac utwor, ampli ustawic na net i plynie muzyka. Problem jest z gestosica pliku, 16/44.1 idzie bez bolu, ale 24/88.2 juz nie idzie wcale. Ampli jest w stanie przetworzyc pliki max 24/96, wiec moim zdaniem nie tu jest problem.

Jak juz z kompa przeale te geste pliki, to chcialem zabrac za powiaznie tego wszystkiego z tabletem. Podejrzewam, ze nie bedzie problemu z obsluga WMP12 poprzez tablet i wtedy byloby idealnie :)

Czy ktos slucha w ten sposob muzyki, jak macie u siebie to rozwiazane ? Jakich programow uzywacie by tak streamowac pliki, jak to to wszystko ustawic. Kazda rada mile widziana.


Według mnie problemem może być że twój sprzęt nie obsługuje częstotliwości próbkowania 88, 2 co nie znaczy że nie obsłużył 96 - sprawdź w instrukcji. Jak masz usb w ampli to spróbuj protestować różne pliki flac z tego poziomu (dysk na usb)
Druga koncepcja to ograniczenia transmisji bezprzewodowej, jak możesz to podepnij kabel sieciowy z routera do ampli i spróbuj
Trzecia koncepcja to ograniczenia routera
Co do obsługi: osobiście używam tabletu/telefonu z androidem ale nie używam WM bo po zainstalowaniu kodeksów do flac-ów nie widziała ich playerowa biblioteka. Poza tym aby słuchać muzyki musiałem mieć włączonego kompa.Obsługuje dysk sieciowy western digital przez Twonky Media, a sporadycznie muzykę z kompa przez Servio Console.
 
Ostatnia edycja:

eddielublin

New member
Widze, ze w ogole mnie nie zrozumiales. Wciskam "play", oczywscie upraszczajac, i gra juz przez ampli, bez zadnych polaczen kablowych mojego lapka z ampli. W WMP mam po prawej stronie opcje jakby osobnej playlisty odtwarzanej strumieniowo przez dowolone urzadzenia w sieci, ktore oczywiscie sie do tego nadaje. W moim przypadku mam do wyboru ampli oraz tv. Idzie po sieci i ampli to odtwarza bez zajakniecia. Problem pojawil sie przy pliku gestszym od 16/44 i tylko po to zalozylem ten temat. To jak odtworzyc flaca na kompie i wypuscic dzwiek kablem hdmi to wybacz, ale ogarnalem.

EDIT
Tenze WMP podjerzewam, ze moze rownoczesnie odtwarzac dwa rozne plki; jeden slyszysz przez lapka, drugi osobno streamem do urzadzenia odtwarzajacego. Sprawdze jak wroce do domu.

EDIT2
na lapku wmp czy foobar lykaja bez bolu te 24/88.2 - do rozwazania jest czemu wmp/onkyo nie chca ich odtworzyc po streamie ?

Mam nadzieje, ze teraz dokladnie zobrazowalem Ci moja zagwozdke.

Moja uwaga do Edit 2: WMP i foobar obsługuje częstotliwości 88.2 i zdekodowany na kompie flac po kablu transmitujesz do ampli - wtedy gra. Onkyo może nie mieć dekodera częstotliwości 88.2 w tym przypadku WMP nie odtwarza pliku a jedynie "streamuje" plik do ampli a tam napotyka na problem obsługi 88.2
Ściągnę sobie manual do tego sprzętu i patrzę
 

Bleq

New member
Dobra nieaktulane, udalo sie :krol:. Teraz tylko jak to spiac z tabletem, by bez dotykania kompa/myszki odtworzyc to przez onkyo.

Na dowod fotka:
110ehoo.jpg


Foobar + foo upnp wymiata, olejcie wmp.

EDIT:
Moja 807 wg manual lyka bez bolu do 24/96, max 2 ch, wiec zawziecie wojowalem.
 
Ostatnia edycja:

Artixz

New member
Witam. Czy kolega mógłby mi wyjaśnić jak wysyłać utwóry z foobara na amplituner. Jak normalnie dam play to gra z lapka. Czy to ma być puszczane przez upnp controler playback?
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Instalujesz Foobara i pobierasz do niego wtyczkę Dlna: http://www.foobar2000.org/components/view/foo_upnp i wklejasz ją do folderu components w tym programie.Na wszelki wypadek zrobić restart komputera.
Oczywiście amplituner musisz mieć podpięty do sieci.
Uruchamiasz Foobara.
W amplitunerze wchodzisz w NET,dlna,i powinien Ci się wyświetlić tam Foobar.Dalej już nie trzeba objaśniać.
 

Artixz

New member
Instalujesz Foobara i pobierasz do niego wtyczkę Dlna: foobar2000: Components Repository - UPnP/DLNA Renderer, Server, Control Point i wklejasz ją do folderu components w tym programie.Na wszelki wypadek zrobić restart komputera.
Oczywiście amplituner musisz mieć podpięty do sieci.
Uruchamiasz Foobara.
W amplitunerze wchodzisz w NET,dlna,i powinien Ci się wyświetlić tam Foobar.Dalej już nie trzeba objaśniać.

Nie zrozumieliśmy się. Ta metoda którą podałeś służy do puszczania muzy przez serwer obsługując AVR. Mi chodzi o sytuacje odwrotną. Siedzę sobie na lapku i chce puszczać muze aby grała przez AVR. Czyli wybieram utwór który chce na kompie a dźwięk leci przez ampa. WMP całkiem fajnie w ten sposób działa z jednym wyjątkiem, nie przepuszcza flaców do ampa. WYgrzebałem opcje w foobarze ale jest ona wielce niewygodna. Może jest jakaś inna apka co prosto i skutecznie wyśle wszystko do ampa bez zbędnych ceregieli. Jest też apka co się zwie Stream What You Hear, - ładuje sie paska systemowego i puszcza dosłownie wszystko, lecz niestety robi konwersje do PCM - lub mp3 - czystego flaka nie puści.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Właśnie to tak działa jak chcesz !
Siedzisz sobie na laptopie ,wybierasz sobie utwór,klikasz na niego i muza leci na ampli.
Możesz sobie przewijać do przodu , do tyłu,co tylko chcesz, całe sterowanie jest z laptopa z poziomu Foobara.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
To moze ktos mi powie jak flacki puscic przez telefon, czesto uzywam aplikacji AV YAMAHA i tam moge tylko mp3 streamowac, zas FLAC'ki aplikacja widzi, lecz jest nieaktywna, a posluchalbym dobrego flaca :D
 

jaco.37

Member
Bez reklam
W Onkyo dobrze działa na androidzie Onkyo Remote,flacki idą.
Pewnie u Ciebie to wina aplikacji.
Ale zawsze możesz posłuchać z usb,lub po sieci,i po kablu też.
 
Do góry