Streamowanie gestych flacow do amplitunera, sterowanie z PC, tabletu.

Artixz

New member
Kurcze mógłby mi ktoś pomóc zrobiłem wszystko tak jak powyżej i amp ani blu nic nie widzą pisze brak serwera.

Jeśli amp i komp są wpięte w tę samą sieć to powinno działać. Byc może firewall na kompie coś blokuje. I czy problem serwera dotyczy tylko foobara. bo jeśli tak to upewnij się ze wtyczka jest zainstalowana. Na pasku w opcjach Library powinna być opcja stop/start upnp server. Jeśli tego nie masz znaczy że wtyczki brak.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
W Onkyo dobrze działa na androidzie Onkyo Remote,flacki idą.
Pewnie u Ciebie to wina aplikacji.
Ale zawsze możesz posłuchać z usb,lub po sieci,i po kablu też.

Wlasnie wiem, ze jest to blad aplikacji i szukam jakies alternatywy na androida, ktory bedzie w stanie przeslac FLAC'a
 

kumell

New member
Czy jest taka opcja w VLC??? (włączasz PLAY na kompie i gra wszystko w KD - oczywiście po WIFI)
 
Ostatnia edycja:

Bleq

New member
Postanowilem odkopac moj temat, ktory widac ma duzo wyswietlen. Znaczy to tylko, ze ludzie szukaja prostych sposobow do zabawy z wlasna siecia oraz muzyka bez wydawania kilku wyplat na np. CA Stream Magic 6 itp, posiadajac amplituner z obsluga sieci. Prosze bez linczu od audiowykolejncow, ze amplituner nie sluzy do sluchania w stereo, ale nie od razu Rzym zbudowali.
U mnie wciaz cwierka leciwe Onkyo 807, ktore przyboostwalem koncowka mocy.

Po foobarze uzywam teraz PS Audio eLyric Music Manager, ktory nie wymaga praktycznie zadnej konfiguracji i jest przystepniejszy niz foobar i jego nawigacja. Pelnie szczescia dopelnia Bubble UPnP pod androidem za pomoca ktorego mozemy to wszystko obslugiwac, bez tv czy monitora od PC.
Upraszczajac:
1. w eLyricu tworzysz biblioteke zaznaczjac np. folder FLAC, ktorym masz swoje albumy z muzyka
1a. w 'controls' wybierasz w 'play with' swojego ampli i juz mozesz odtwarzac jak wczesnie w foo
2. w bubblu na telefonie/tablecie w 'device' ustawiasz renderer swoj ampli, a libraries z elyrica
3. przegladajac w bubblu Twoja biblioteke z eliryca przegladasz/odtwarzasz/tworzysz playlisty

Poki co na nic lepszego i prostszego w obsludze nie wpadlem, choc ciagle probuje czegos nowego.

Chodzi mi powoli po glowie wstawienie jakiegos NASa i mysle, ze wtedy nie bedzie potrzebny bedzie nawet wlaczony PC.
Przy NASie zastanawia mnie jak wyglada odtwarzanie z niego filmow .mkv ze sciezka w DTS'sie, ale to raczej bedzie wymagalo osobnego playera wpietego w siec jak np. Wd Tv Live HD Media Player lub playera z wbudowanym NAS. Dopiero zglebiam temat.

Co do streamowania muzyki z kompa czy innych zrodel z sieci chetnie poczytam czego Wy aktualnie uzywacie i co z czym sie je.

pzdr
 
Ostatnia edycja:

jaco.37

Member
Bez reklam
Ja też się zaraziłem słuchaniem muzyki po sieci.Kiedyś używałem do tego amplitunera,ale teraz używam zwykłego stereofonicznego wzmacniacza.
Muzykę odtwarzam z laptopa poprzez Foobara z Wasapi przez sieć na odtwarzacz multimedialny,potem cyfrowo z odtwarzacza na zewnętrzny dac i analogowo na wzmacniacz.
Ważne żeby przy tym sposobie zaopatrzyć się w jakiś lepszy dac,bo ten w odtwarzaczu jest kiepski.
Polecam wszystkim którzy cenią sobie wygodę ,na spróbowanie odtwarzania muzyki po sieci.
 

Bleq

New member
Ten NAD widze ma bezposrednie wejscie na koncowke mocy, ale bez przepinania kabli sie chyba nie obejdzie. Jak rozwiazales te kwestie?
 
Ostatnia edycja:

speedo

New member
Nie zrozumieliśmy się. Ta metoda którą podałeś służy do puszczania muzy przez serwer obsługując AVR. Mi chodzi o sytuacje odwrotną. Siedzę sobie na lapku i chce puszczać muze aby grała przez AVR. Czyli wybieram utwór który chce na kompie a dźwięk leci przez ampa. WMP całkiem fajnie w ten sposób działa z jednym wyjątkiem, nie przepuszcza flaców do ampa. WYgrzebałem opcje w foobarze ale jest ona wielce niewygodna. Może jest jakaś inna apka co prosto i skutecznie wyśle wszystko do ampa bez zbędnych ceregieli. Jest też apka co się zwie Stream What You Hear, - ładuje sie paska systemowego i puszcza dosłownie wszystko, lecz niestety robi konwersje do PCM - lub mp3 - czystego flaka nie puści.

Witam. Mam pytanie, u mnie to działa ale tylko od strony ampli, (wszystko przejrzeć, słuchać)
ale od laptopa muzyka leci tylko na lapku. Foobar wszystko ma.
Może jakieś sugestie?
:grin:
 

speedo

New member
Jakby Foobar wszystko miał to by działało.
Coś popitoliłeś.
Wtyczka foobar2000: Components Repository - UPnP/DLNA Renderer, Server, Control Point
w foobarze zainstalowana ?
Przecież to takie proste...

To już wszystko mam, z ampli wszystko chodzi, ale z lapka po krótkim kręceniu, wyskakuje błąd serwera, pomimo że ampli reaguje na połączenie, (przełącza się na ekran odtwarzacza, i pokazuje że kręci) nawet pokazuje nazwę zespołu i tytuł , a później wyskakuje "Błąd serwera" i tyle, dzwięku nie ma.
 
Ostatnia edycja:

speedo

New member
To już wszystko mam, z ampli wszystko chodzi, ale z lapka po krótkim kręceniu, wyskakuje błąd serwera, pomimo że ampli reaguje na połączenie, (przełącza się na ekran odtwarzacza, i pokazuje że kręci) nawet pokazuje nazwę zespołu i tytuł , a później wyskakuje "Błąd serwera" i tyle, dzwięku nie ma.

Chyba, to mam, marantz'owa strona na necie pokazuje całe urzędzenie, ale strasznie powolne.
Ale działa , dzięki.
:mrgreen:
 

edi7777

Member
Ja to właściwie słucham muzyki z kompa wyłącznie po DLNA. Używałem foobara, mediamonkey, wmp, stream what you hear, ps3 media serwer, nawet tej systemowej aplikacji z windows 8.1 do muzyki. Najlepszym według mnie programem do streamu muzyki jest Jriver media center - mam wersję 19. Bezproblemowo każdy rodzaj plików flac, alac przy okazji praktycznie wszelkie info o pliku się wyświetla, jest tryb imprezy z okładkami. No generalnie niczego mi nie brakuje po za streamem dźwięku np. z youtube ale tam jakość jest tak marna że np. stream what you hear mi tą funkcję zastępuje.
 

3echo

Member
Bez reklam
Witam
Odkopie temat
Chciałem strumieniować z foobara muzykę zapisaną z laptopa na WXAD-10.Pobrałem wtyczkę Upnp,ale coś dziwnie u mnie to chodzi.Przede wszystkim nie mam podglądu utworów jakie wrzuciłem do Upnp Controller.Streaming zatrzymuje mi się po dwuch utworach.Niech mi ktoś wytłumaczy w prosty sposób jak to sprawnie zrobić.
Druga sprawa,to czy działa Equalizer przy strumieniowaniu?

Czy tak ma wygladać panel do strumieniowania?

zrzut foobar.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry