Odtwarzacz bluray czy PC do filmów? Bluray oraz mkv.

YuuRi

New member
Witam, zastanawiam się co będzie lepszym rozwiązaniem.

Odtwarzanie filmów przez komputer czy przez odtwarzacz bluray np :


  • Panasonic DMP-BDT120EG
  • Philips BDP 3380


przez komputer który posiada kartę muzyczną audio trak prodigy HD2 DE oraz kartę graficzną Radeon 4870 XT jeżeli na jakość obrazu ma wpływ karta graficzna?
Tak więc te dwie rzeczy jeszcze nie dawno dały mi sumę 1500zł kontra 400zł w przypadku bluray które wymieniłem? Ciekawe..


Filmy w przypadku ww. odtwarzaczy bluray odtwarzane byłby przez USB - szybki pendrive bądź dysk zewnętrzny.


Tu tez pytania..:


1.W którym przypadku jakość filmów byłaby lepsza ? Chodzi o zarówno dźwięk jaki i obraz.


2. Czy odtwarzacz bluray poradzi sobie z plikiem .mkv o wadzę 12GB i gdy do wyboru są dwie ścieżki audio? Polska (gorsza) i angielska? I chciałbym żeby grała angielska...

3. Czy lepiej jakiś HD Player?

I kolejnym elementem który przemawia za bluray jest zużycie prądu.
Komputer przy odtwarzaniu filmów potrafi dojść do 250W poboru mocy do tego dochodzi amplituner kina domowego oraz głosniki 5.1 i trochę już sie robi.
A taki bluray zużywa około 12W jak widzę...to spora róznica.


Pozdrawiam i proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:
1. BR łatwiej podłączyć do ampli

2. Mój LG odtwarza mkv 40gb, mogę wybierać ścieżki dźwiękowe i napisy, które są wmuksowane w film

3. Ja mam BR i działa ;)
 

YuuRi

New member
Jaki to lg masz?

Miałeś kiedyś jakiś problem z jakimś plikiem mkv? Typu dźwięk tylko na 2.0 czy brak napisów?
 

jurass

Banned
Nie ma żadnego problemu w podłączeniu karty graficznej z HDMI do amplitunera.
Przez HDMI przesyłasz z karty graficznej do amplitunera dźwięk w postaci bitstreamu, amplituner to dekoduje - jakość dźwięku nie odbiega od tej podawanej z odtwarzacza BD.
Nic nie przebije peceta (HTPC) w uniwersalności i elastyczności w zakresie odtwarzania dowolnych plików A/V.
 

YuuRi

New member
Akurat w podlaczeniu ampli do komputera nie miałem problemów większych.

Chciałem wiedzieć jak wygląda sprawa jakości obrazu i dźwięku pomiędzy bluray a PC.
I jak taki odtwarzacz radzi sobie z dużymi plikami mkv.

I jak mówiłem na plus w bluray jest zużycie prądu...

Pozdrawiam
 
Do góry