Uchwyt a rozmiar TV.

GrK

New member
Hej.
Myślę intensywnie o zmianie telewizora. Obecnie posiadam 40" i uchwyt Arkas LCW 250T. Zamierzam kupić coś o wielkości 55", najprawdopodobniej Sony KD-55XD8599.
Uchwyt, który posiadam nie nadaje się do tego telewizora, bowiem możliwe jest na nim wieszanie tylko telewizorów do 50", pozostałe parametry są ok. Jestem typowym humanistą i nie rozumiem tutaj jednej rzeczy, dlaczego mój obecny uchwyt się nie nadaje skoro jest w stanie utrzymać telewizory do 35 kg, a ten Sony waży 15,1 kg. Nie sądzę też by kwestia była powierzchnia uchwytu, która przylega do ściany, bowiem widzę dużo uchwytów, które przylegają w podobnej powierzchni.
Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć o co tutaj chodzi? Czemu nie mogę użyć obecnego uchwytu do telewizora większego niż 50"?
Z Górki dzięki za poświęcony czas i wiedzę ;)
 

cezary69

New member
Bez reklam
Jeśli wagowo i rozstawem otworów mocujących pasuje do nowego tv to nie ma co sobie głowy zawracać będzie dobry.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Dokładnie jak kolega wyżej napisał. Kiedyś tv były cięższe i producenci zabezpieczali się w ten sposób. Ważna jest waga oraz rozstaw otworów.
 
Do góry