Uchwyt na telewizor

Bosch121

New member
Witam, potrzebuję porady przy wyborze uchwytu do telewizora SONY KDL-55W755C (55'). Chciałbym, aby uchwyt po rozłożeniu był na tyle długi, aby można było "poruszać" telewizorem o 90 stopni w osi pionowej (oczywiście nie musi być równo 90 stopni, ale przynajmniej wartość jak najbardziej zbliżona). Opłaca się w ogóle kupować "no-name" za 118 zł? Uchwyt byłby rozkładany średnio raz na tydzien. Zastanawiam się nad tym "no-name": allegro.pl/mocny-uchwyt-wieszak-tv-telewizora-narozny-obrotow-i6385752537.html (nie mogę dodać linku, bo trzeba mieć co najmniej 5 wypowiedzi na waszym forum, a więc prosiłbym o skopiowanie adresu).Bardzo proszę o pomoc w wyborze uchwytu.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Zwróć uwagę na to, że twój tv to trochę waży, a uchwyty no-name czy te z tańszych są dość delikatne.
Jest niemal pewne, że po odchyleniu uchwytu od ściany to tv nie będzie wisiał ani w pionie, ani w poziomie.
Przerabiałem to jakiś czas temu na znacznie mniejszej przekątnej i była lipa.
 

Bosch121

New member
To jaki byś polecił, jeśli nie ten, z jakich materiałów ma być wykonany? Ja zacząłem wierzyć, że ten uchwyt jest dobrze wykonany, przekonała mnie ta "gruba i solidna blacha".
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wiesiek ma sporo racji.
- Masz spory tv
- chcesz długi uchwyt

Wszystkie uchwyty z asymetrycznym (pojedynczym) ramieniem prędzej czy później odchylą telewizor od poziomu. Musisz szukać wyłącznie takich z podwójnymi ramionami, ze stabilizacją po obu stronach.

Niestety nie kosztują one 100 zł...
Sprawdzone i pewne to Vivanco lub Vogels.
 
Do góry