Loewe... pytanie drążące (kiki?)

eFlash

New member
Witam,

Czy ktoś bardziej doświadczony (o większym "przebiegu" w porównywaniu) mógłby odpowiedzieć na poniższe pytania?

1. Czy LCD Loewe jest LCD o najlepszych parametrach (jakość obrazu) w porównaniu z LCD innych marek? Jak to wygląda w odniesieniu do poszczególnych rodzajów Loewe - Concept, Xelos... Jak w takiej perspektywie rozumieć dość niską wartość kontrastu (800:1) w wymienionych modelach - w różnych wątkach czytałem, że poziom czerni w LOEWE jest "niezrównany" a przecież inne marki mają stopę kontrastu na poziomie 1200:1?

2. Czy LCD Loewe ma taką jakość obrazu, że można ją zacząć (chociaż) porównywać do dobrych paneli plazmowych pod względem poziomu czerni, nasycenia barw i innych parmetrów w których plazma "bije na łeb" inne marki paneli lcd?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Loewe również jak wszystkie firmy wprowadza modele z różnymi paramatrami. Oprócz marketingu sprawdzaj dane na własne oczy. Często się zdziwisz.
Najlepsze oceny na świecie ma Loewe Spheros. Ma najgłębszą czerń. Dobra plazma na dziś /np.Pioneer / nie ma jeszcze konkurencji. ale Loewe Indywidual i Spheros - mają znakomitą czerń w porównaniu z LCD - konkurencji.
Zapraszam na pokaz.
pozdrawiam
 

eFlash

New member
re

Spheros jest z różnych względów poza moim zainteresowaniem... ;) Pytanie - Czy poziom czerni w Xelos jest podobny, nieco groszy, czy też jest to "zupełnie inna bajka"?. Czy czerń w Xelos jest i tak lepsza od czerni w LCD innych marek?

W jednym z postów czytałem też czyjąś opinię - dość negatywną - odnośnie Loewe, zwłaszcza w odniesieniu do płynności. Nie wiem czy czytałeś ten wątek... Jaka jest Twoja opinia?

A pokaz chętnie bym zamówił tyle, że nie wiem czy robisz pokazy w Warszawie?
 

GIMI

New member
Witam

1. W Xelosie kontrast wynosi 1200:1 a nie 800:1. Dane te pochodza ze strony Loewe: http://www.loewe.de/download/xelos_a_32_relaunch_de.pdf - mozesz to sprawdzic. Pamietaj jednak, ze podniety zwiazane z wartosciami podawanymi przez producentow (takze innych) moga nie znalezc odzwierciedlenia w rzeczywistosci - patrz CHIP. Wartosci mierzalne roznia sie od tych podawanych przez producentow. Lepiej po prostu obejrzec obraz na wybranym TV (dowolnej marki) niz kupowac na podstawie danych technicznych. Przykład: Monitory firmy EIZO - czasy reakcji dla wielu juz anachroniczne - obraz nie do pobicia przez najnowsze panele. Wiele daje elektronika...

2. Poziom czerni w Loewe jest bardzo dobry. Oczywiscie najlepiej dokladnie ustawic sobie TV do wlasnych potrzeb jesli chodzi o intensywnosc barw i czern. NIe mniej jednak czern w LCD i plazmie bedzie sie roznila! Wynika to z odmiennosci technologii a nie z takiej czy innej matrycy. Podobnie jest z biela!!! Zadna plazma nie bedzie miala takiej bieli jak LCD i odwrotnie w stosunku do czerni. Powodem jest podswietlajaca panel lampa. Oczywiscie predzej czy pozniej rozwoj technologi pozwoli pewnie na zniwelowanie tych roznic - na dzien dzisiejszy jednakze tak nie jest!

3. Płynność przy dobrym podłączeniu i dobrym dygnale jest bardzo dobra. Mam starsza wersje Xelosa A32 i nie narzekam, a ogladalem juz wiele filmow na roznych LCD.

4. Loewe ma wiele innych zalet, ktore warto wykorzystac - tuner Sat w srodku TV, dysk twardy w srodku TV itd. Ale to juz inna bajka...

Pozdrowienia i dobrego wyboru

GIMI
 

eFlash

New member
re

GIMI... Wielkie dzięki! :)

A skoro już masz Xelosa to ... możesz zdradzić czemu wybrałeś właśnie go a nie jakąś porządną plazmę? Jakie były najważniejsze przesłanki Twojego wyboru?

Pozdrawiam
 

GIMI

New member
Hej e-Flash

Przesłanki były czysto praktyczne:
1. Potrzebowalem 32 cali a nie 42.
2. Chcialem miec TV SAT chetnie bez dodatkowego pilota na stoliku a tu Loewe sprawuje sie świetnie - karta Cyfry wlozona w moduł CI i slot z boku TV = jeden pilot od TV.
3. Dzwiek - uzywam glosnika od Loewe jako glosnika centralnego - cel: redukcja kabli i uzycie calosci jako systemu.

Pozdrawiam

GIMI
 

eFlash

New member
re

Hej GIMI

To trochę inaczej zapytam ;)... Gdyby nie te wymienione względy praktyczne to, porównując parametry takie jak: płynność, poziom czerni/bieli, barwy, etc. ... co byś W TAKIM układzie wybrał - plazmę czy lcd? :)

Pozdrowienia
 

GIMI

New member
Hej

Podchodze raczej do wyboru praktycznie stad taka moja odpowiedz.
Jesli mialbym wybierac plazme to tylko Pioneera. Nie mniej jednak nie potrzebuje tylu cali (mam okna ;) ). Mnie osobiscie bardziej odpowiada obraz na LCD. Kolory sa inne na LCD i plazmie - mnie bardziej pasuja na LCD. Poziom czerni jest gorszy na LCD, bieli na plazmie (ktora czesto wpada w roz) - wybralbym mimo czerni LCD. Szybkie obrazy dobry LCD wyswietla prawidlowo wiec znow wybor pada na LCD.

Porownywalem sobie obraz HD na LCD i plazmie i wybor padl na LCD, porownywalem obraz z kablowki na LCD i plazmie i wygral LCD (sygnal byl dobry), porownywalem odbior Cyfry+ na LCD i plazmie (oczywiscie nie TV TRWAM czy jakiegos arabskiego) i wygral LCD.

Dzis wybralbym tak samo. Jedyne nad czym zastanawialbym sie to model wyzszy niz ten, ktory mam. Individual nie ma sobie rownych pod wzgledem designu i jakosci (szczegolnie 40). Ale moje mozliwosci finansowe to inna sprawa...

Pozdrawiam

GIMI
 

eFlash

New member
re

No i super! :)... Takiej odpowiedzi oczekiwałem... Pewnie i tak zdecyduję się na prezentację, jednak Twoje opinie i wskazówki będą mi bardzo pomocne.

Jak na razie moim faworytem jest Loewe Xelos LCD, bo za kupno modelu z jeszcze wyższej pólki żona pozbawiłaby mnie chyba klejnotów rodowych! ;) (zwłaszcza, że mamy już dwoje dzieci ;)). Zastanawiam się tylko - 32 czy 37 cali? Czy pomiędzy tymi modelami są jakieś inne różnice, zwłaszcza dotyczące jakości? Wiesz może coś na ten temat?

I pytanie pomocnicze - jeżeli zdecydowałbym się na Xelosa to czy jest coś na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie? No i gdzie można uzyskać rozsądną cenę przy normalnym/sklepowym kontakcie?

Pozdrawiam
 

marcus02

New member
xelos 37 cali posiada Image+, a 32 tylko kilka systemów wchodzących w skład Image+,
Xelos ma nową obudwę od wakacji /i pewno cos jeszcze pozmieniali/, poprzedni model możesz kupić w dość atrakcyjnej cenie
 
Do góry