Xelos A32 - tryb "Panorama"

adeo

New member
Witajcie.

Po kilku dniach użytkowania tego TV mam pytanie do jego uzytkownikow.

Bardzo mi się spodobał tryb dostosowywania obrazu w zależności od nadawangeo sygnału. Nazywa sie on "Panorama" i ladnie przycina obraz automatrycznie w zaleznosci od sytuacji. super.

Niestety działa tylko podczas oglądania TV ze zwykłej antenty, jak mam podlaczony tuner cyfrowej tv 'n' lub dvd przez component to niestety trybu tego nie ma. Moge tylko recznie wybrac : zoom, 16:9 lub 4:3 :( i mam obraz rozciagniety, gdyz zoom nie dziala tak fajnie jak "panorama".

Czy mozna to jakos zmienic?

pozdrowienia
w.
 

TOMEK-K

New member
Loewe Xelos A32

Witam.
Trzy tygodnie temu kupiłem ten telewizor i jestem super zadowolony. (Dzieki KIKI)
U mnie działają wszystkie tryby, ale ja mam na razie polsatcyfrowy, i dekoder echostar 616, w którym jedyne wyjscie na telewizor to euro, tak wiec mam przesylany sygnał z tego dekodera (euro-euro).
Co do obrazu z satelity to jest super (zwykłej anteny naziemnej nawet nie mam wiec nie wiem).
Bardzo pozytywnie sie tez zaskczyłem puszczajac filmy z dvd (mam na razie jakiegos starego LG i tez polaczenie euro-euro), przy bajce "NEMO" obraz jest prawie "trójwymiarowy" - efekt super.
Mam jednak tez kilka pytań.
Nie wiem którą platforme cyfrową wybiore (decyzje podejmne moze za dwa trzy miesiące), jezeli bedzie to nadal polsat (oczywiscie z kanałami w HD i najlepiej mozliwoscia kupienia karty bez dekodera) to czy moge ten model rozbudowac o tuner telewizji satelitarnej i slot CI ?
Nastepne pytanie to czy moge go rozbudowac o twardy dysk (drozsza wersja xelosa go ma), i ewentualnie jaki by byl tego koszt.
Tak na razie to są tylko pytania, bo jak wybiore "n" to mi to nie bedzie potrzebne, jednak chciałbym to wiedzieć.
Jesli ktos potrzebuje porady jak podłaczyc (ustawic) komputer to po calodniowej walce opanowalem to tak:
laptopa podlaczylem do tego tv przez s-video, na laptopie ustawilem rozdzielczosc 1024*768 (na 1280*800 bylo zle) i w trybie ustawienia formatu obrazu na telwizorze wybralem ZOOM, no i obraz z komputera dokładnie pasuje do ekranu telewizora.
Jak ktos wie jak wykozystac rozdzielczosc tego telewizora 1366*720, lub zna lepsze polaczenie to bardzo prosze o opisanie tego .
Pozdrowienia
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
adeo napisał:
Niestety działa tylko podczas oglądania TV ze zwykłej antenty, jak mam podlaczony tuner cyfrowej tv 'n' lub dvd przez component to niestety trybu tego nie ma. Moge tylko recznie wybrac : zoom, 16:9 lub 4:3 :( i mam obraz rozciagniety, gdyz zoom nie dziala tak fajnie jak "panorama".
A jak wygląda obraz z "n" w tym loewe?Szczególnie chodzi mi o TVp1,2
 

adeo

New member
TOMEK-K napisał:
Witam.
U mnie działają wszystkie tryby, ale ja mam na razie polsatcyfrowy, i dekoder echostar 616, w którym jedyne wyjscie na telewizor to euro, tak wiec mam przesylany sygnał z tego dekodera (euro-euro).
Jestes pewien ze dzialaja wszystkie tryby wlacznie z automatycznym dostosowywanie sie obrazu? Jezeli mozesz to sprawdz jakie masz i czy jest wsrod nich tryb "Panorama".

w.
p.s.
tez kupilem u/dzieki KIKIemu. Polecam!
 

adeo

New member
Tomek Koko napisał:
A jak wygląda obraz z "n" w tym loewe?Szczególnie chodzi mi o TVp1,2
Wyglada calkiem ok. Ale 'n' troche sie rozczarowalem. Myslalem ze ten upscaling to bedzie niewiadomo co, a to jednak nic wielkiego. Ale nie mam porownania co C+ ani innych platform. Wiec moze jest lepiej niz na tamtych.

Wracajac do tematu. Ja ogladam tv z odleglosci ok 2 - 2,5m. Przy tej odleglosci obraz TVP, jak i TVN nie jest typu "zyleta". Sa zauwazalne piksele itp. Dopiero z ponad 3 metrow, a najlepiej z 4 obraz jest naprawde super.

Za to jak leci "real HD", czyli kanal Luxe HD, to obraz jest miodzio, podobnie z DVD (po componencie), nie ma do czego sie przyczepic.

Wkurzający jest brak tego trybu o ktorym pisalem, bo wszystko jest rozciagniete :(

w.
 

koszu

New member
Mam Xelos A32 i "N" i trzeba tutaj wyjaśnić, że w Xelosie trybu panorama przy podłączeniu przez Component po prostu nie ma (prawdopodobnie przy podłączeniu przez HDMI również - nie testowałem). Występuje on i działa bardzo dobrze przy połączeniu via EURO(RGB).

Co do jakości na kanałach SD nie widzę różnicy pomiędzy podłączeniem Component a EURO(RGB). Via EURO mi się nawet bardziej podoba i to pewnie ze względu na wspomiany tryb Panorama. Podejrzewam, że więcej tutaj dają funkcje poprawy obrazu Loeve niż ten upscaling. Bo pixele tak są jak były. Nie widzę aby obraz był gładszy.

Co do HDMI prawdopodobnie nie będzie się czym zachwycać. Z dyskusji na niniejszym forum można wywnioskować, że przy sygnale przesyłanym przez HDMI, żadne funkcje poprawy jakości obrazu przez nasze super-telewizory najprawdopodobniej nie będą działać. To oznacza, że możemy zapomieć o trójwymiarowości Loewe.

A jakości SD Via Euro/Component jest na prawdę super zarówno na nBOXie jak i moim drugim tunerze DBOX(tytaj mam C+). Różnica jest niewielka
Oczywiście 32-calowy TV ogląda się z większej odległości.

Jeszcze pytanie do kolegi co ma podłączony nBOX via Component do Loeve Xelos A32. Czy po lewej stronie ekranu masz niebieski pasek, jeżeli tak to, czy udalo ci się to usunąć?
 

TOMEK-K

New member
Witam ponownie.
Wiec z postu powyżej wynika ze problem z funkcją "Panorama" mamy rozwiązany, a przynajmniej omówiony (u mnie przez euro działa zarówno panorama, jak i automatyczne dostosowanie obrazu).
Dzwoniłem wczoraj do serwisu (w katowicach) , żeby sie dowiedzieć o możliwość dokupienia twardego dysku, i niestety, ale do tych modeli które posiadamy czyli z płytą L2650 nie m możljiwości dokupienia i załażenia twardego dysku, dopiero do tych modeli które teraz wejdą na rynek ( z nowszą płytą L 2700 będzie możliwość opcjonalnego dokładania twardziela.
Natomiast jeśli chodzi o tuner satelitarny i moduł "Ci" to podobno jest możliwość dołożenia.

Jak już pisałem wcześniej zastanawiam sie nad "n", ale jakbym sie zdecydował, to w grą wchodzi tylko droższy dekoder z twardym dyskiem, i pytanie sie czy jest jakaś możliwość podłączenia (posiadam sntenę 90 cm + monoblock, i wychodzi mi tylko jeden kabel do dekodera polsatu) na tym jednym kablu zeby jakos działąło (założyc jakiś rozdzielacz i wzmacniacz) czy jednak bede musiał wymienić ten monoblock i kupić jakiś konwenter z dwoma wyjściami i ciągnąć drugi kabel.
Pozdrawiam
 

adeo

New member
koszu napisał:
Jeszcze pytanie do kolegi co ma podłączony nBOX via Component do Loeve Xelos A32. Czy po lewej stronie ekranu masz niebieski pasek, jeżeli tak to, czy udalo ci się to usunąć?

Tak udało mi sie usunac ten niebieski pasek. Wystarczy wejsc w Xelosie w opcje obrazu, a nastepnie bodajze przesuniecie w poziomie. Ruszylem o dwa czy trzy kliki w lewo i po pasku :)

Podlaczylem nbox po hdmi. Praktycznie zadnej roznicy w stosunku do componentu nie ma, procz tego ze leci nim (hdmi) rowniez fonia.
Co do trojwymiarowosci, to u mnie ten efekt jest widoczny tylko przy odbiorze z naziemnej anteny, rowniez DVB/T.
Moze jutro podlacze nbox przez euro i zobacze efekt. Ale wg mnie to jest krok wstecz. Nie rozumiem dlaczego systemy wspomagania i inne tryby sa zablokowane przez component i hdmi :(

w.
 

me_th_od

New member
TOMEK-K napisał:
[...]
Jesli ktos potrzebuje porady jak podłaczyc (ustawic) komputer to po calodniowej walce opanowalem to tak:
laptopa podlaczylem do tego tv przez s-video, na laptopie ustawilem rozdzielczosc 1024*768 (na 1280*800 bylo zle) i w trybie ustawienia formatu obrazu na telwizorze wybralem ZOOM, no i obraz z komputera dokładnie pasuje do ekranu telewizora.
Jak ktos wie jak wykozystac rozdzielczosc tego telewizora 1366*720, lub zna lepsze polaczenie to bardzo prosze o opisanie tego .
Pozdrowienia
Ja podlaczalem wczoraj PC pod wlasnie Xelosa A32 kablem HDMI/HDMI z przejsciowka HDMI/DVI (obie rzeczy firmy Vivanco).
Grafike mam Winfast A6800 XT TDH procek Sempron 2800+ 64k i 1 GB DDRAM.
I u mnie np na rozdzialce 1024x768 sam pulpit i filmy z PC chodzily rewelka, ale natomiast jak odpalilem np. Company of Heroes czy COD2 to mi tak dziwnie skakal i migal obraz w TV - a na PC nie ma tego problemu niezaleznie od rozdzielczosci ;)

Problem w grach zniknal dopiero w rozdzielczosci 1280x768 (o ile nie pomieszalem tej drugiej wartosci.
Natomiast w rozdzielczosciach wyzszych w COH problem znowu sie objawil ...
Rozdzielczosci nizsze od 1024x768 byly ok ;)

I z tego co pamietam po zlaczu DVI/HDMI dzialaly wszystkie opcje obrazu (ale sprawdze jeszcze w wolnej chwili)
Ustawilem 16:9 i wtedy pulpit "lezal" idelanie na ekranie ;)

TOMEK-K napisał:
Dzwoniłem wczoraj do serwisu (w katowicach) , żeby sie dowiedzieć o możliwość dokupienia twardego dysku, i niestety, ale do tych modeli które posiadamy czyli z płytą L2650 nie m możljiwości dokupienia i załażenia twardego dysku, dopiero do tych modeli które teraz wejdą na rynek ( z nowszą płytą L 2700 będzie możliwość opcjonalnego dokładania twardziela.
A mozesz podac mi ten numer?
Bo ja nie wiem jaka mam plyte a w sumie jestem ciekaw czy w moim Xelosie (podobno najnowszy wlasnie) mozna dorzucic HDD ;)
 
Ostatnia edycja:

adeo

New member
me_th_od napisał:
Bo ja nie wiem jaka mam plyte a w sumie jestem ciekaw czy w moim Xelosie (podobno najnowszy wlasnie) mozna dorzucic HDD ;)

Jaką masz płyte mozesz dowiedziec sie wchodzac z pilota w opcję "Info" a nastepnie z listy wybierasz "informacje o systemie" czy jakos tak. Aktualnie nie mam TV przed sobą i dokladnie nie pamietam.

Czy ktos dysponuje linkami do zdjec ilustrujacych roznice w starej a nowej wersji xelosa?

w.
 

me_th_od

New member
adeo napisał:
Jaką masz płyte mozesz dowiedziec sie wchodzac z pilota w opcję "Info" a nastepnie z listy wybierasz "informacje o systemie" czy jakos tak. Aktualnie nie mam TV przed sobą i dokladnie nie pamietam.

Czy ktos dysponuje linkami do zdjec ilustrujacych roznice w starej a nowej wersji xelosa?

w.
Oki sprawdze w domu ... fakt ze sie kiedys natknalem na takie informacje bawiac sie ustawioeniami tylko nie pamietalem juz nawet o tym ;)

BTW to foto nowej wersji XA32 moge zrobic i przeslac Ci ...
Co do starszej wersji to moj wujacho ma takowa ale to dopiero bede mogl ewewntulanie zrobic fotki 31 pazdziernika (jezeli nigdzie nie wyjedzie) ;)
 

me_th_od

New member
Xelos A32 i dzwiek z PC

Jakim kablem najlepiej podlaczyc dzwiek z PC do XA32?
Nie chce mi sie kupowac glosnikow extra do PC ;)
Macie jakies doswiadczenia w tym temacie?
 

TOMEK-K

New member
Xwlos A32

www.dsv.com.pl to adres oficjalnej strony Loewe w Polsce, i tu mozesz sobie sprawdzic numer do serwisu najblizej Ciebie. Do serwisu w Katowicach jest nr. (032) 2552148 .
A jesli chodzi o te podłączenie do komputera to niestety ale mam tylko laptopa, i nie mam w nim HDMI / DVI , i jestem skazany na svideo (podłączam kompa pod xelosa rzadko - praktycznie tylko do oglądania serialu lost ktory jest w HDTV)
 

me_th_od

New member
TOMEK-K napisał:
www.dsv.com.pl to adres oficjalnej strony Loewe w Polsce, i tu mozesz sobie sprawdzic numer do serwisu najblizej Ciebie. Do serwisu w Katowicach jest nr. (032) 2552148 .
A jesli chodzi o te podłączenie do komputera to niestety ale mam tylko laptopa, i nie mam w nim HDMI / DVI , i jestem skazany na svideo (podłączam kompa pod xelosa rzadko - praktycznie tylko do oglądania serialu lost ktory jest w HDTV)
masz Lost w rozdzielczosci HD?
czy w tej wersji downscalingowanej ponizej 720p?;)
 

TOMEK-K

New member
me_th_od napisał:
masz Lost w rozdzielczosci HD?
czy w tej wersji downscalingowanej ponizej 720p?;)

Poniewaz nie mam jak przesłac sygnału HD z kompa do Xelosa, to sie do konca nie wgłębiałem w poszukiwania, i ściągam losta korzystajac z tej strony
http://lostdownload.blogspot.com/
a poniewaz serial ten na "abc" jest nadawany w HD, to wydaje mi sie ze gdzies pewnie idzie go znalezc w takiej wersji, ale moze nie mam racji.
 

me_th_od

New member
Tomek Koko napisał:
Wedlug mnie to stara wersja . Nowa ma chromowaną listwe wokół głosników i guzika na srodku.

nie wkolo tylko nad ;)
i wkolo czytnika infrared ma okragly przycisk ... poza tym niczym sie nie roznia - chociaz podobno matryca jest jakas inna w nowych wersjach ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
to wersja produkowana z bieżących dostaw.
Innych jeszcze nie ma na rynku. Jak wejdą za kilka miesięcy - będą kosztować ok. 8000 zł. Więc obecna cena na Xelosa jest znakomita. Zresztą wystarczy popatrzyć na załączone zdjęcie - rewelacja.
A na nastepcę trzeba jeszcze będzie troche poczekac.
Na prezentacjach - "dokopuje" konkurencji . Kto miał prezantację - ten wie.

pozdrawiam
 
Do góry