TV LCD 32 cale /najprawdopodobniej loewe/

marcus02

New member
witam
przymierzam się do zakupy tv, jak w temacie
ogladalem telewizory Loewe /Concept, Individual/,
po obejrzęniu kilku minut tv loewe, trochę się zawiodłem, oglądałem mikrokosmos z dvd, i przy szybkich scenach /np jak ptaki ruszały skrzydłami/ widoczne były wyraźnie "kwadraciki" :((, choć podobno w innych tv jest gorzej
tv loewe sa wyposażone w 4 tunery, w tym 3 cyfrowe /DVB-T, DVB-C, DVB-S/
tv przeznaczony głównie do odbiory TV z kabłowki + oczywiście dvd
mam pytanie:
czy warto kupić tv z tunerem kablówki cyfrowej, czy to w polsce będzie miało zastosowanie, czy kablówki to wprowadzą, ewentualnie kiedy, i co bedzie, jak się owego tunera nie będzie miało
co myślicie o porównaniu loewe z konkretnym modelem Philipsa Cineos 32PF9830 /może ktoś go już widział/
może warto poszukać jeszcze czegoś innego
pozdrawiam
 

kojot

New member
WITAM
Marcus pomysl moze o plasmie najmniejsza mozna kupic w rozmiarze 37 cali panasa pv60 mozesz mi wierzyc nie jest to wcale duzo ja mam 42 cale i ogladam czasami z 2 metrow i jest dobrze jest wolna od wypalania i co najwazniejsze nic nie smozy lepiej sobie radzi z sygnalem pal, obraz z kablowki jest naprawde dobry tez wybieralem miedzy crt lcd i plasma, i lcd odpadlo wlasnie przez te kwadraciki co pisales nie radzi sobie z sygnalem jak narazie za jakies 2 lata moze bedzie juz dobrze ale nie teraz, pomysl a ceny plasm naprawde sa bardzo dobre polecam panasa jest super
pozdrawiam
 

bary

New member
marcus02 napisał:
witam
przymierzam się do zakupy tv, jak w temacie
ogladalem telewizory Loewe /Concept, Individual/,
po obejrzęniu kilku minut tv loewe, trochę się zawiodłem, oglądałem mikrokosmos z dvd, i przy szybkich scenach /np jak ptaki ruszały skrzydłami/ widoczne były wyraźnie "kwadraciki" :((, choć podobno w innych tv jest gorzej
Może czegoś nie rozumiem, ale myślę że to bardzo dobrze, że telewizor potrafi pokazac różnicę w jakości realizacji filmów (to te "kwadraciki", które są skutkiem zbyt silnej kompresji filmu)

Pozdrówka,
Robert
 

marcus02

New member
obecnie loewe ma promocje na niektore modele, ciekawa na model xelos z hdd, oraz na individual-a
individual ten w promocji jest bez systemu IMAGE+ oraz szyby odblaskowej

i tu moje pytanie, czy warto miec ten system
oraz czy xelos i individual /ten bez image+/ pod wzgledem technicznym czyms sie roznia, oprocz design-em

co do plazmy, 37 i wiekszy, /i wiedzialbym co wybrac pioneer-a/ to niestety za duży rozmiar i strasznie zżeraja prądu ;)

a może poczekać i kupić poczicwego crt-ka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wczoraj zrobiłem sobie marato wieczorny - podłączyłem kilka telewizorów LCD, plazm i CRT.
Był wśród nich Loewe Xelos i Indywidual.
Xelos 37 - bez image + .Jakość po dłuższej analizie porównawczej -rewelacja . Porównywałem do najlepszych plazm i CRT.
Naturalna barwa , idealnie rysowane brzegi , linie skośne nie poszarpane,
kolor czarny do pozazdroszczenia i duża płynność. Ponieważ mecz oglądałem wieczorem dało się ocenić wszystkie złe strony LCD. Sprawdziłem też jakość z różnych stacji telewizyjnych , mogę stwierdzić ,że z ZDF - ten telewizor grał znakomicie, troche gorzej Polsat ale TVP zdecydowanie najgorzej.
Jestem pod wrażeniem czystości odbioru obrazu. Jeśli dysponujesz dobrym sygnałem to ten telewizor z całą pewnością da się polubić. I należy do ścisłej czołowki na rynku.
Uwzględniając cenę promocyjną - oferta jest rzeczywiście znakomita .

Indywidual z image+ / różnice zauważalne dopiero przy HDTV/ jakby tu powiedzieć - obraz najbardziej zbliżony do CRT. Tak jakby obraz był bardzo naturalny. Napakowany wszystkimi polepszaczami obrazu .Daje takie poczucie pewności odbioru jakości . Wykonanie i design - rewelacja.
Tylko prezentacja w domu daje wszystkie odpowiedzi na pytania.
 

marcus02

New member
mam takie pytanie jeszcze
na forum strasznie jest wychalany lcd sharp-a LC-32BV9E
loewe, z tego co sie orientuje korzysta z matryc shapra
czy matryca w loewe też jest truD, tak jak w podanym modelu sharp-a
oraz czy warto dopłacać do loewe, pomijam dodatkowe tunery cyfrowe oferowane przez loewe, które niewiadomo czy w polskich warunkach wogóle sie przydadzą
głównie chodzi o jakość obrazu /sygnał przede wszystkim z kablówki/
 

kowalc

New member
Witam!
Od pół roku użykuję loewe concept l32. 95% czasu to oglądanie kablówki, pozostałe to dvd. Jestem z niego bardzo zadowolony. Minusem jest to że wbudowane tunery są u nas bezużyteczne, jednak jakość odbioru jest na bardzo dobrym poziomie. Z ciekawości podłączyłem pod kompa po hdmi i włączyłem próbkę hdtv i tu jest cała magia tego lcd. Niestety trzeba poczekać, aż ktoś wreszcie uruchomi hdtv w Polsce. Oby jak najszybciej!

Pozdrawiam
Piotr Kowalczyk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jeśli mieszkasz w obszarach nadawania DVBT/c - to oczywiście tak . Od ręki mozesz korzystać z tunerów cyfrowych. Jeśli sięgniesz po Loewe Digital - to bedziesz miał możliwość wykorzystania tunera satelitarnego -również od ręki.
Tylko Sharp 32' BV 9 - i Ga 9 -maja matryce truD.
W razie wątpliwości poproś o prezentację.
pozdrawiam
 

mar-jolka

New member
przeszlam dosc szybki kurs uczenia sie nowoczesnych technologii. Ale jeszcze nie wiem do czego sa te tunery o ktorych piszecie. bardzo prosze o wyjasnienie. :confused: I Dziekuje za gory jesli ktos zechce mi to opisac:)
 

GIMI

New member
Hej

DVB = Digital Video Broadcasting
T = terrestrial (naziemny)
C = cable (kablowy)

TV posiadajacy tuner DVB-T - czyli telewizji cyfrowej naziemnej (nastepca analogu naziemnego) moze odbierac i dekodowac nadawany w ten sposob sygnal TV. Wazne tu aby dekodowal MPEG2 (obecnie standard w Europie). DVB-T jest w Polsce obecna raczej sladowo, natomiast w normalnych krajach jest dostepna i nie jest juz niczym specjalnie nowym. Loewe jak i inni producenci nie robia telewizorow tylko dla Polski, dlatego tez coraz wiecej bedzie sie pojawialo telewizorow z takim tunerem.

DVB-C to standard cyfrowej telewizji kablowej. Jest on zupełnie normalny w krajach takich jak Niemcy czy Francja. Zazwyczaj DVB-T i DVB-C przesyła sygnały kodowane (np. jako pakiety kodowane). Wowczas do odbioru potrzebny jest slot oraz moduł CI czyli element dekodujacy oraz karta odpowiedniego pakietu.

Trudno zarzucac jakiemus TV ze ma tunery, ktorych w Polsce nie mozna wykorzystac. Nalezy raczej zarzucic Polsce zapoznienie technologiczne!

Pozdrawiam

GIMI
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Loewe to w wielu przypadkach najwyższa światowa klasa.
W różnych rankingach różnych karjów świata zajmuje miejsca w czołowce.
Wiele ich wygrywa. Ale najważniejsze że dobre telewizory tej firmy grają rewelacyjnie.
Biorąc pod uwagę nowe ceny na niektóre modele tej firmy , jest to duża okazja aby wejść w posiadanie takiego telewizora.
Płynność , czerń, kąty - rewelacja.
Jesli ktoś pyta o obniżkę na Loewe Spherosa - to znaczy że nie stać jst go na taki model.
Ale w Twoim wypadku tak wyposażony model za takie pieniądze to poprostu -radość.
pozdrawiam
 

mar-jolka

New member
Kiki nie pisz nikomu " nie stac Cie na taki telewqizor" to nie jest kwestia stac czy nie stac. Ja mam 3 rodowodowe psy po 2000 kazdy. I tu nie zadrzalam sie przy tej cenie. A znam ludzi o wiekszych dochodach ktorych " nie stac" na takie psy. Mnie stac zeby wydac na wystawe za granica 1500 zl. A na telewizor 5000... kurde ogladac bede 2 filny w tygdniu...Czy to warte tego zachodu... Moze jechac raczej na wystawe... To jest kwestia preferencji. Fan telewizji prz niskich dochodach usklada, wyda mase i jest szczeslwy, ja jestem szczesliwa jak wydaje na psy. A ktos moze woli doskonalej muzyki sluchac na lezaco z zamknietnymi oczami wiec tez super hiper tv mu nie jest konieczny do szczescia. A to "nie stac go na taki tv" zabrzmialo tak... arogancko... Przykro mi bylo jak to czytalam...
 

mar-jolka

New member
a teraz mam jeszcze pytanie. Dlaczego kupowanie telewizora ze sklepu ktory wystawia swoje produkty na Allegro jest be??? Czesto jest to ciekawa cenowo oferta... I gwaracnca ... Wiele rzeczy eletronicznych kupilam na Allegro ze sklepu i jest ok. Bardzo prosze o wiecej informacji na ten temat.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie zrozumiałaś aluzji - sorry . Firma Loewe nie daje upustów na telewizory tej serii Spheros /bo takiej serii napisałem/ . System taki kosztuje 34.999 zł. Hasło zczerpniete jest z targów dla milionerów.
Nie doczytałaś wpisu do końca.

Ależ nikt nikomu nie zabrania kupować na Allegro. Przeczytaj tylko uwagi i zastrzeżenia. Zakup podnosi tylko Twoje ryzyko .Kupujesz telewizor za 5000 zł z gwarancją - która nie jest respektowana w Polsce. Zyskałaś na transakcji 100 zł . A kłopoty mogą kosztować Cię wielokrotnie więcej.
Poczytaj o setkach moze tysiącach tańszych zakupów w Pixmanii.
Ale wybór należy do Ciebie.
Póki co Loewe taniej nie kupisz jak w Polsce.
pozdrawiam
 

mar-jolka

New member
Tu nie chodzi o zabranianie tylko sie zdziwilam ze normalne firmy tez tam sprzedaja. Normalne czyli np sklepy ktore sa wynienione w serwisie ceno. Ja doczytuje opisy na Allegro. Tylko ze niezbyt pochlebna opinia wrzucila wszystko do jednego worka i import prywatny taki ktory na pewno nie da gwarancji i import jakby to nazwac- w sieci. Bo sklepy ktore sa uznane tez wystawiaja na Allego. Pytalam bo chcialam sie upewnic czy np. jadac do sklepu w Lodzi dostaje sie gwarancje a jak kupuje sie z tego samego sklepu na Allegro to nie ma gwarancji na ten sam produkt . I jeszcze pytanie techniczne. ktos wyzej pisal ze telewizory Loewe sa robione z matrycami Sharpa. Czy to znaczy ze maja taka sama jakosc? A np tylko roznia sie bajerami?
 
Do góry