XELOS 32A czy 37A

wat 123

New member
Witam forumowiczów !!!
Na forum HDTV jestem po raz pierwszy !!!
Po wszelkich poszukiwaniach odnśnie TV lcd (firmy Panasonic, LG, Samsung, Sharp a nawet Philips) pozostała firma LOEWE.

Interesują mnie informacje na temat 2 modeli firmy Loewe:

1. Xelos A32 DR+ DVB-T/C (brak funkcji Image+ oraz tylko 32 cale), ale posiada Full PIP (2 tunery); DR+ oraz wbudowany CI-promocja MŚ.

2. Xelos A37 DVB-T/C (brak DR+ , CI ale ma aż 37 cale tj 14 cm więcej).
Proszę o informacje na temat tych 2-ch modeli (design, możliwości rozbudowy; typ płyty 2650 czy 2600, czy posiadają Image+ czy tylko DMM Plus, liczba głośników i ich moc; czy można dokupić do 37A DVB-T/C oraz czy system dźwięku to Sound+ z CRX, czy tylko Sound+ oraz czy posiadają Full PIP (2 tunery).
Interesują mnie takie szczegółowe (moim zdaniem) informacje, ponieważ
zastanawiam się nad kupnem:
1. Xelos A32 DR+ DVB-T/C
2. Xelos A37 DVB-T/C
i nie wiem, który z nich wybrać.
Proszę o pomoc forumowiczów w mojej sprawie, jest to dla mnie bardzo ważne.
Pozdrawiam
 

GIMI

New member
Hej

A z jakiej odleglosci bedziesz ogladal TV? Bo jak z malej to ten Xelos A32 wystarczy! Dysk jest bardzo fajny! Nagrywasz film (np. jakis seria.) a po obejrzeniu wyrzucasz - nie masz zadnych dodatkowych urzadzen pod TV. Mam w domu Xelosa A32 z dyskiem i podwojnym satelita i jestem zadowolony. W standardzie bedziesz miał jeszcze slot CI jakby zachcialo Ci sie kiedys zapodac sobie pakiet Cyfry+.
37 jesli bedziesz opowiednio daleko to tez bedzie OK. 37 z dyskiem tez jest w ofercie Loewe. Dane techniczne sprawdz na stronie dystrybutora www.dsv.com.pl/loewe . Sound+ z CRX maja wszystkie Xelosy.

Pozdrawiam

GIMI
 

wat 123

New member
GIMI - Serdeczne dzięki. Interesują mnie te 2 modele, ponieważ nie wiem który wybrać. Ekonomicznie - myślę, że lepszy byłby XELOS 32A , gdyż jest aktualnie w promocji. Nurtuje mnie tylko Image+ , o ile wiem Xelos 32 posiada tylko DMM Plus, czyli jedną ze składowych kompleksowego systemu (ponoć rewelacyjnego - co o tym sądzisz). Jeżeli chodzi o moje wymagania odnośnie TV, obecnie są niewielkie. Telewizor będzie stał w pokoju 20-25 m kwadratowych, sygnał z TV kablowej, DVD oraz w przyszłości sygnał cyfrowy (np. Cyfra+). Proszę o kompetentną pomoc.
 

GIMI

New member
Hej

1. Na pytanie, czy potzrebujesz 32 czy 37 (bez wzgledu na firme) musisz sobie odpowiedziec sam. Jesli masz do 3 metrow to 32 bedzie lepszy (3 m od TV), jesli powyżej to 37 im dalej tym lepiej.

Image+ jest zbiorem różnych systemów poprawy obrazu. Z niemieckiej strony mozesz sobie sciagnac taki pdf z danymi techicznymi (jest tez po angielsku) i tam masz wypisane wszystkie systemy z Xelosa A32. DMM nie jest jedyny. Obraz na 32 jest super, szczegolnie z dobrego zrodla. Wowczas wlasnie gra elektronika Loewe i widac trojwymiar - np. "Piraci z Karaibów" itd. Z Xelosa A32 bedziesz na pewno zadowolony, jesli jeszcze z twardym to czego trzeba wiecej? 37 - to juz zalezy od odleglosci...

Czego trzeba wiecej? No wlasnie. Piszesz, ze chcesz miec Cyfre+. Xelos oferuje mozliwosc zainstalowania satelity. Slot do modułu CI w przypadku LCD z dyskiem juz był (przynajmniej u mnie). Jesli oba te fakty połączysz to otrzymasz TV z wbudowanym satelitą (niewielka dopłata - chyba cos kolo 500 PLN), miejcem na włożenie modułu CI wraz z karta Cyfry. U mnie stoi TV na specjalnym stoliku (tez z LOewe), i pod nim tylko DVD i amplituner. Bez dodatkowych urzadzen Cyfry (kabli i tak wystarczy). Dzwiek podłączysz sobie z Cyfry do amplitunera i masz TV z dzwiekiem DD5.1. Czego wlasciwie chciec wiecej?

A ze to nie kosztuje 3999 - no coz... Dobry samochod tez jest lepszy od taniego.

GIMI
 
Do góry