Loewe Concept L-32

tezet47

New member
Na stronie loewe.pl podano, że Loewe Conept L32 ma płytę główną L2600 natomiast na stronie loewe.de podano, że loewe Concept L32 ma płytę L2650. Czy ktos wie jak jest naprawdę. Dziwi ta rozbieżność na oficjalnych bądź co bądź stronach Loewe. Może kiki sie odezwie jako spec od tej firmy?
Pozdrawiam,
 

huling

New member
Witam
Polska strona Loewe jest do d... Zobaczcie strony niemieckie lub angielskie. Można z nich pobrać instrukcje obsługi (w odpowiednich językach). Nasza strona wygląda jakby była aktualizowana rok temu.
A swoją drogą Loewe wprowadziło niezłe zamieszanie z płytami głównmymi i systemami polepszania obrazu (jak Image+, który podobno jest tez w Xelosach, tylko nie nazwany). Może KIKI coś wytłumaczy, ale miom zdaniem powinien wyjaśnić to ktoś z Loewe. Chociaż wiem, że to raczej nierealne, bo polscy przedstawiciele Loewe nie zauważyli, że w Xelosach jest już płyta główna L 2650.

Pozdrawiam
Grzegorz
 

GIMI

New member
Witam

Strona www.loewe.pl nie jest oficjalna polska strona Loewe. Wlascicielem tej domeny jest dawny sprzedawca z Lodzi wiec jest jaka jest.
Strona dystrybutora to www.dsv.com.pl/loewe . A ta jest jaka jest...

Pisalem o Image+ w innym watku - proponuje poszukac. L2650 jest rowniez opisana w tym samym watku.

Pozdrawiam

GIMI
 

małgosia

New member
W "Komputer Teście" oceniano LCD z tunerem DVB-T/C.
Przy tym telewizorze była cena (określana jako średnia cena rynkowa) wynosząca 6200 zł.
To chyba pomyłka ! Albo ja źle szukam :)
Tak jest mniej więcej średnia cena wersji Basic, czyli na płycie L2600 - jeśli dobrze zrozumiałam :)
 

GIMI

New member
Czesc

Malgosiu - Loewe mialo od pazdziernika do chyba grudnia cene na DVB-T/C taka jak na basica (tj. promocyjna). Pewnie wowczas powstawal artykul.
Dzis juz chyba wrocili do dawnego podzialu i w Chipie juz jest wlasciwa cena tj. ok. 7.000 - 7.100 PLN ale to i tak swietna cena za to wyposazenie.

Pozdrawiam

GIMI
 

małgosia

New member
Wielkie dzięki GIMI za info.

W tej chwili mam już tylko jeden dylamat.
Czy kupić Sharpa 32P50 czy dołożyć aż 1000 zł na Loewe Concept 32 w wersji basic.
Tak naprawdę w tej chwili używam jedynie kablówki i oglądam filmy na DVD i zapewne nic się nie zmieni przez najbliższe lata. Z tego co czytam na forum ten Sharp jest najlepszym rozwiązaniem. Z kolei Loewe jest przepiękny :) Więc moje ostatnie pytanie (przed kupnem LCD) brzmi : czy poza wyglądem Loewe (w wersji basic) ma jakąś przewagę nad Sharpem ? Podkreślam, że głównie interesuje mnie jakość obrazu z kablówki i DVD. Póki co większych ambicji nie posiadam ;)
 

GIMI

New member
Witam

Małgosiu

Sharp P50 to oczywiscie ciekawy telewizor. Sharp wypuscil w zeszlym roku serie tzw. PalOptimal, poniewaz nie wszyscy byli zadowoleni z jakosci jaka oferuja matryce wysokorozdzielcze przy sygnale PAL. Seria P50 Sharpa ma prawie taka sama rozdzielczosc jak standardowy telewizor CRT. Kupujac taki produkt bedziesz miala z pewnoscia dobry obraz z kablowki i DVD. Nie chce powiedziec ze najlepszy z mozliwych ale z pewnoscia dobry! Ten telewizor jest po prostu do takiego sygnalu przystosowany!

Wybierajac miedzy Sharpem a innym telewizorem musisz jednak porownac kilka jego cech, pomijajac cene. Stawiajac P50 contra Loewe Concept (Basic) musisz pamietac ze ten drugi posiada matryce wysokorozdzielcza (1366 x 768). Podobnie zreszta jak Sharp 32 serii GD6 i GD7. To wlasnie te modele powinnas porownywac z Loewe Concept. Pamietaj ze kupujac telewizor, kupujesz go na nieco dluzej niz do konca roku. Wiele firm zapowiada wejscie HD DVD i BlueRaya na przelomie 2006 i 2007. Jak spojrzysz na zapowiedzi telewizji HDTV to zobaczysz ze bedzie ich coraz wiecej. Nowinki o tym poczytasz na stronach SatKuriera.
Z sygnalem wysokorozdzielczym lepiej poradzi sobie przystosowana do tego matryca. Istotne jest tez posiadanie zlacza HDMI z HDCP.

Wybor oczywiscie pozostaje w Twojej gestii. Moim zdaniem PalOptimal to krok wstecz, a raczej proba naprawienia faktu zbyt wczesnego wejscia matryc wysokiej rozdzielczosci i opoznien zwiazanych z HDTV i BD. Lepszym wyborem bedzie dowolny TV z matryca wysokorozdzielcza.

Helper

Wiem sporo na tematy, o ktorych pisze i to powinno wystarczyc Tobie.

Pozdrawiam wszystkich

GIMI
 

małgosia

New member
Wielkie dzięki GIMI.
Podałeś mi agumenty dzięki którym przekonałam męża, bo jakoś sam design na niego nie podziałał :)

Zaczęliśmy się rozglądać w sieci po ofertach sprzedaży Loewe Concept i szczerze mówiąc mamy mały mętlik w głowie.
Na stronach Cinematica (dystrybutor Loewe) doszukałam się, że ten telewizor występuje w 3 wersjach :
  • Concept L32 basic - telewizor bez złącza HDMI
  • Concept L32 - telewizor bez cyfrowego odbiornika naziemnego
  • Concept L32 digital - telewizor z cyfrowym odbiornikiem naziemnym (DVB-T)
Tymczasem inny autoryzowany dealer (Hifi Center) pisze, że wersja basic posiada złącze HDMI.
Więc ile ostatetecznie tych wersji Concepta jest na rynku - 3 (jak twierdzi Cinematic) czy 2 : basic i DVB-T/C (czyli ten, który występuje w teście Chipa) ?

Kolejne pytanie - czy aby korzystać bez problemu z serwisu Loewe trzeba kupić telewizor u jednego z autoryzowanych dystrybutorów czy nie jest to konieczne ?

No i ostatnia psrawa - może ktoś kupował już ten telewizor i jest w stanie polecić dobrego i taniego sprzedawcę :)
 

GIMI

New member
Witam

Małgosiu

Aby usystematyzowac Twoja wiedze o Conceptach:
Obecnie na rynku sa 2 rodzaje: 1. Concept L32 Basic (ze złączem HDMI), 2. Loewe Concept L32 (DVB-T/C, HDMI) - to ta z "Chip'a". Oba robione są na płycie L2650. Dane, które zebrałaś z internetu są niestety już nie do końca aktualne. Pierwsze Concepty były robione bez złącza HDMI a co za tym idzie nie były "HD Ready". Obecnie już wszystkie mają HDMI i są "HD Ready". Wyższy model zawiera tuner hybrydowy - DVB-T/C - z możliwościa instalacji DVB-S i CI.
Wersje Digital i z samym DVB-T oraz Basic bez HDMI to wersje poprzednie Concepta.
Aby korzystac z serwisu musisz kupic TV w Polsce. Od kogo i gdzie to juz oczywiscie Twoja sprawa. Wazne aby miał polska instrukcje i gwarancje dystrybutora.

Adresy sklepów znajdziesz również na stronie dystrybutora www.dsv.com.pl . Moze tez zagadnąc Kiki'iego, który z pewnoscia Ci pomoże.

Pozdrawiam

GIMI
 

abryla

New member
Witam!
Przeczytalem tego posta z ciekawoscia. Sam jestem posiadaczem Loewe Concept 32 DVB-T/C i kupilem go w Avansie. Wazne aby byla gwarancja DSV bo taka akceptuja serwisy.

Telewizor super, nie moge na niego narzekac. Serwis dziala takze sprawnie - sprawdz mojego posta w dziale Serwisy :)

Gratuluje wyboru i powodzenia w szukaniu. Ja szukalem 2 miesiace zanim udalo mi sie znalesc w dobrej cenie... Widzialem je takze w Euro RTV/AGD... i Mediamarkcie.

Pozdr
Olek
 

małgosia

New member
Od kilku godzin jestem szczęśliwą posiadaczką Loewe Concept 32'' (GIMI - dzięki za argumenty, które pomogły w tej decyzji).
Jeśli chodzi o sam telewizor - to na razie napiszę tylko tyle, że jestem bardzo zadowolona (nawet z obrazu z kablówki - czego się obawiałam). Krótka recenzja - nieco później, jak się nacieszę.

Jeśli chodzi o miejsce kupna - to skorzystałam ze specjalnej oferty cenowej jaką daje Kiki członkom tego forum. No i warto się było tu zarejestrować :)
Kontakt mailowy z Kiki - wyśmienity, telewizor dotarł szybciutko, z gwarancją dystrybutora DSV, a kurier przyniósł mi go pod same drzwi. Więc na przyszłość wiem, że na weekendy lepiej jeżdzić np. w góry niż wędrować po sklepach porównując ceny.
Sprzęt można kupić tanio i bezpiecznie nie wychylając nosa z domu - co wszystkim polecam !!!
 

abryla

New member
Witam!

Gratuluje zakupu. MIlego ogladania.
Super ze jestes zadowolona w koncu to jest najwazniejsze w tym biznesie...

Pozdr
Olek
 

małgosia

New member
No to czas na krótką recenzję.

Jeśli chodzi o design - Loewe bardzo mi się podoba. W salonie Euro RTV miałam okazję porównać go z innymi telewizorami i właśnie Loewe najbardziej mi się spodobał (choć to oczywiście rzecz gustu).

Bałam sie trochę, że 32'' calowy telewizor będzie wyglądał za "ciężko" w moim salonie (w zasadzie - saloniku), ale nic z tych rzeczy. Jednak co "płaszczak" to "płaszczak" :)

Największą obawą (po lekturze stron internetowych) - był odbiór programów z kablówki. I tu miło zaskoczenie ! Oczywiście do ideału jest daleko, ale z odległości 4 metrów zdecydowana większość programów z kablówki wygląda zupełnie przyzwoicie. Nie jest to oczywiście idealnie gładki obraz, ale też absolutnie nie przypomina "mgły pomieszanej ze śniegiem" (jak przeczytałam wcześniej na jakimś forum). Bardzo podobają mi się kolory - są żywe i naturalne. Biel jest bielą, czerń - czernią :) Nie zauważyłam efektu smużenia. Obraz nie traci na jakości przy oglądaniu nawet ze sporego kąta.

Potem przyszła pora na podłączenie DVD (na razie przy pomocy kabla Euro). Wrzuciłam do odtwarzacza film "Makrokosmos" i odpłynęłam :) Rewelacja !!! Oczywiście to nie tylko zasługa telewizora, ale także filmu. I trudno mi sobie wyobrazić by obrazł mógł być jeszcze lepszy (np. po podłączeniu kablem HDMI). Jeśli tak - to chyba przyrosnę na dobre do tego telewizora :)

Podoba mi się również menu w Loewe. Przykładem może być sposób ustawiania kanałów. W mojej kablówce często zmianiają programy (coś dodają, coś usuną), a ja lubię porządkować kanały tematycznie. W starym telwizorze każda taka zmiana była pracochłonna. W Loewe można przesuwać zaznaczony kanał (bądź grupę kanałów) w określone miejsce - co mocno ułatwia mi pracę. Całe menu jest po polsku i jest bardzo intuicyjne, więc nawet nie studiowałam instrukcji obsługi. No i jeszcze jedna fajna rzecz, której nie miałam w poprzednim telewizorze - telegazetę można ustawić na jednej połówce ekranu, a na drugiej mieć podgląd na normalny obraz.

Jedyna rzecz, która mi przeszkadza to fakt, że jak wyłączam pilotem telewizor to automatycznie włącza mi się wieża Philipsa (jest pod telewizorem). Może ktoś wie czy można się jakoś pozbyć tej niedogodności ?
 
Ostatnia edycja:

szok-k

New member
1 pilot 2 urządzenia

Małgosiu!!
Zapewne ( to co jest dla niektórych oczywiste) Twój LCD działą na tej samej transmisji ppcz co Philips.
Musisz podejśc do serwisu (lub moze masz w swoim pilocie) z pilotem LOEWE lub Philipsem (ale on chyba jest juz "leciwy" wiec nie ma takiej opcji). W serwisie powinni zmienic Ci tzw fośną ppcz (prom podczerwone) w pilocie. Życze powodzenia!!
 

Hubert

New member
Chcialbym abyscie rozwiazali moje problemy. Czy Loewe Concept 32 Basic (z czarnymi glosnikami) posiada atrybut HD Ready i zlacze HDMI?
 

TOMEK0306

New member
witam mam pytanie do @MALGOSI na temat Concept L 32 i mam pytanie czy masz podlaczonego PC do niego i w jaki sposob i czy ogladalas juz jakis material w HDTV martwi mnie ze ma tylko 1xHDMI wiec jak podlaczyc PC i DVD ALE ZA TO FAJNA CENE 3,2TYS pozdrawiam
 

Hubert

New member
Loewe Concept 32 Basic wyprodukowany na plycie L2600 (nie L2650) posiada zlacze HDMi, a co za tym idzie jest HD Ready?
 
Do góry