Lcd 32 Leowe Individual

VanRafi

New member
Witam wszystkich czytajacych i odpowiadajacych na tym forum.
Chciałbym o ile jest to możliwe ze wzgledu na to iz jest to w miarę nowy produkt, uzyskać opinie uzytkowników TV HD LCD 32 Loewe Individual.
Jesli ktoś go posiada, użytkuje i ma wyrobioną opinię na jego temat to prosze o odpowiedź. Wciąż nie moge sie zdecydować czy wybrać LCD czy Plazmę. Najbardziej męczy mnie wizja duszków logo na plazmie wyświetającej programy telewizyjne TV1, TV2, TVN czy innych pierdół tak hojnie dodawanych przez nadawców (trójkącików, kółeczek itp).
Prosze o opinie.
 

GIMI

New member
Hej

Individual jest nowym produktem z Loewe pokazanym na IFA 2005 a do sprzedazy wszedl faktycznie w grudniu. Jest to jeden z najwyzszych modeli Loewe dostepny obecnie jako 26 i 32. Przednie fronty wykonane sa z oksydowanego lub lakierowanego aluminium (jest 5 kolorow), a boki mozesz sobie wybrac sposrod 8 kolorow. Posiada wszystkie zalezty Xelosa a dodatkowo swietny design (podobnie jak Spheros, ktory jest modelem wyzszym). Aby go zobaczyc, powinienes udac sie do odpowiedniego sklepu. Sprawdz nma stronach dystrybutora gdzie najblizej Ciebie bedzie taki telewizor lub napisz na ardes loewe@dsv.com.pl - powinni Ci pomoc.

Pozdrawiam

GIMI
 

Konował

New member
Czy udało Cie się kupić ten model? Mam go od jakiegoś czasu na oku i po prezentacji w salonie jestem jego zwolennikiem. Na razie cena jest mocno zaporowa.

pozdrawiam

Konował
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Od dwóch miesięcy - sprawdzamy jakosć tego modelu. Mieliśmy kilka prezentacji u klientów.
Design - po za klasą . Nie spotkałem nikogo kto by miał wątpliwości co do znakomitego wygladu.
Jakość - jeśli dysponuje się normalnym sygnałem - to jakość czerni określana przez ogladających jako wreszcie spełniajaca oczekiwania
głebi czerni.
Mozliwości - takie jak Xelos i znakomicie sprawuje się Image+ .Obraz zbliza się do płynności i jakości obrazu CRT.
Co do ceny - to na jeden z modeli jest przygotowana promocja z okazji
zblizajacych się Mistrzostw Świata w Pilce Nożnej.
Dobrze jest sprawdzić jego jakość ze swojego domowego sygnału.
pozdrawiam
 

Konował

New member
Kiki, dzięki za szybką odpowiedź. Mam jeszcze kilka pytań odnośnie tego telewizora i jego zakupu. Z tego co wyczytałem na forum, to robisz pokazy w bardzo różnych miejscach Polski... czy do nich zalicza się także Kraków? Jeżeli tak, to na jakich warunkach, w jakim terminie?

Chciałbym gdzieś do końca wakacji kupić sobie porządny zestaw TV-SAT (oparty o odbiornik Humax HDCI-2000 + dobra antena z obrotnicą) a potem dobrać do tego dobry telewizor LCD.

W chwili obecnej z tego co się orientuję kilka rzeczy w niedalekiej przyszłości ulegnie zmianie i stąd moje wahanie co do kupna telewizora w tej chwili:
* DVB-S/MPEG-2 na DVB-S2/MPEG4
* już weszły filmy i sprzęt HD-DVD, w czercu 2006 ma wejść w końcu ciągle przekładany Blu-ray
* w listopadzie 2006 Playstation 3

Zapewnie masz dużo większą wiedzę, odnośnie tego co będzie na rynku do końca tego roku. Ponieważ, jak pisałem wcześniej, zdecydowany jestem na firmę LOEWE i tej chwili jeśli miałbym kupować, to LOEWE Individual Selection 32 DR+... chciałem go także doposażyć w tuner DVB-S, ale pytanie, czy jest sens, gdy za chwilę spora część nadawców przejdzie na DVB-S2. Czy nie orientujesz się satem w planach firmy LOEWE co do implementacji tego standardu w swoich telewizorach? Czy jakość sygnału uzyskanego przez wbudowaną do Individuala kartę DVB-S jest wyższa, niż np. z odbiornika z górnej półki? (np. Humax HDCI-2000)

Mam jeszcze kolejne pytanie... ponieważ jestem zdecydowanie bardziej kinomanem niż oglądaczem telewizji, to cały czas się waham z decyzją o kupnie telwizora LCD, gdyż HD-DVD, Blu-ray, Playstation 3 będą w stanie podać sygnał 1080p... a na razie zakup takiego sprzętu jest praktycznie nierealny, ze względu na cenę. Czy firma LOEWE planuje wprowadzić w przeciągu powiedzmy roku czasu telewizor/plazmę z pełną obsługą 1080p?

W jaki sposób mógłbym skontaktować się z Tobą odnośnie pokazu w Krakowie oraz ceny telewizora LOEWE Individual Selection 32 DR+

Nie miej mi za złe, że zadaję tak wiele pytań, ale z tego co zdążyłem się zorientować jesteś osobą bardzo kompetentną w tym temacie i chętnie się wypowiadasz.

pozdrawiam
Konował​
 

GIMI

New member
Witam

Konował - nikt Ci nie odpowiedział na Twoje pytania wiec jesli pozwolisz to moze ja spróbuję:

Loewe Individual 32 Selection (DR+) to sliczny telewizor z najwyższej półki. Oglądałem w kilku sklepach w Warszawie kilka różnych kolorów i jestem pod wrażeniem. "Indiego" można kupić w 5 kolorach (srebrny, czarny, brązowy, tytanowy, kremowy). Przód telewizora jest wykonany w... ALUMINIUM!!! Matryca zakryta jest specjalną szybą kontrastową(dotyczy wyłącznie wersji Selection!). Obraz jak z bajki, swietny pod każdym względem. O ile wiem obecnie dostępny jest 26" i 32" a od wakacji także 40".

Wracając do Twojego pytania o jakość karty DVB-S wbudowywanej do TV Loewe. Trudno jest porównywać tuner SD z tunerem HD. Z pewnością wbuidowując tuner DVB-S w TV Loewe z HDD (DR+) otrzymujesz dobry telewizor i do tego swietny tuner satelitarny (dysk twardy w TV, cyfrowy dźwięk, EPG i menu po polsku). Jesli jednak porównywać rozwiązania SD to tuner w Loewe z całą pewnością jest na tym samym poziomie co high-endowe odbiorniki TV Sat Humaxa.

Odpowiadając na Twoje pytanie o panele z natywną rozdzielczością 1080p to należy powiedziec ze Loewe planuje nie tylko wprowadzenie TV z takim panelem, ale również TV na nowej płycie L2700, która będzie oferowała DVB-S2/MPEG4 - ważne - MPEG4 zarówno dla DVB-S jak i DVB-T. Problem tylko w tym, że o ile wiem, maja byc w ta płyte wyuposazane tylko najwyższe modele TV (planowany również "Indi"). NIestety nie wiem kiedy dokładnie to nastąpi. Pewnie jeszcze przed gwiazdką.

Jeśli chcesz pooglądać sobie Indiego to sprawdz czy w Krakowie nie ma jakiegos sklepu na miejscu. Na stronie dystrybutora jest lista adresow. Tym bardziej ze zakup planujesz po wakacjach. Wydaje mi sie ze sklep warszawski Klinika Dźwięku ma tam swoj oddział, ale sprawdz.

Pozdrawiam

GIMI
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Indywidual zachwyca wszystkich
Jedyną okazją jest też nowa cena z okazjii Mistrzostw Świata
oraz nagrywarka dvd Gratis/ za 2000 zł/
Pamietaj o prezentacji we własnym mieszkaniu - bo o tym czy ten czy inny decyduje równiez sygnał i oświetlenie pokoju..
 
Do góry