Jaki lcd zakupić?

juras32

Member
Zmierzam zakupić lcd 32cale.Oglądał będę głównie telewizję z satelity i filmy dvd.
Mam dwa typy do wyboru;
Loewe Concept L32
sharp lc-32bv8e
Aktualnie sharp jest dużo tańszy od loewe i czy warto jest dokładać do loewe czy też nie. Czekam na ciekawe propozycje.
pozdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam jesli masz sygnał cyfrowy to Loewe będzie grał znacznie lepiej - jeszcze Loewe Xelos / jest na wyprzedaży/.
 

juras32

Member
Witam
Odnośnie oglądanej telewizji to jeszcze nie wiem co to bedzie.Napewno coś z aktualnych stacji cyfrowych-POLSAT,CYFRA,czy N.
Tv ma stać w pokoju dość dobrze nasłonecznionym i oglądany bedzie z około 3,5-4m max.
LOEWE XELOS jest poza moim zasięgiem cenowym.
Jeszcze sią zastanawiam czy nie bedzie ciut za mało te 32 cale.W rozmowach z inymi którzy mają 32calowe lcd powtarzają,że jednak jest to trochę za mało.I gdyby kupowali teraz to napewno wieksze.
Co sądzisz o tym jako fachowiec w tej branży.
pozdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Loewe 32 Xelos - kosztuje obecnie
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/64267
na wyprzedaży 4499 zł

A rzeczywiscie do Twoich warunków zdecydowanie lepszy jest 37 LCD lub 42" plazma , zależy ile kasy desygnujesz do boju ?
Bo sygnały którymi dysponujesz wyraźnie pokazują minimum wielkosci
37" - 42"
 

kato

New member
Jakiś czas temu "walczyłem" z żoną o przekatną.
Ponieważ TV oglądamy z 2,5 metra, to moja połowica chciała co najwyżej 32". Mnie pasowało 42" z ustepstwem na 37". Kupiliśmy 37" JVC i teraz żona mi dziękuje, że nie pozwoliłem przeforsować mniejszej przekątnej. Komfort ogladania jest niesamowity.
Ty masz ponad 3 metry do odbiornika, to śmiało zakładaj 42". I tak będzie za mało :cool:

pozdrawiam
 

juras32

Member
No i mam problem.
Spodobał mi się głośno tutaj omawiany Panasonic TX 32LX70F jest do dostania w cenie 3500zł,ale jest 32calowy i kwota jaką mogę przeznaczyć wzrosła już około 500zł a miało być max 3tyszł .Także sam nie wiem co robić.
No chyba że zmienię ustawienie mebli w pokoju-tym bardziej że dopiero co bedę się wprowadzał do nowego domu także ta kwestia jest otwarta.
Sam już nie wiem co robić.Czy szukac jakiegoś lcd 42 do kwoty 3,5tyzł czy plazma choć to drugie raczej poza zasięgiem i wolałbym jednak lcd.Czy pozostać np z panasem 32cale i urządzić tak pokój aby tv ogladać z przynajmniej z 2,5m.
I bądź tu człowieku mądry.

 

tenchiromero

New member
juras32 napisał:
No i mam problem.
Spodobał mi się głośno tutaj omawiany Panasonic TX 32LX70F jest do dostania w cenie 3500zł,ale jest 32calowy i kwota jaką mogę przeznaczyć wzrosła już około 500zł a miało być max 3tyszł .Także sam nie wiem co robić.
No chyba że zmienię ustawienie mebli w pokoju-tym bardziej że dopiero co bedę się wprowadzał do nowego domu także ta kwestia jest otwarta.
Sam już nie wiem co robić.Czy szukac jakiegoś lcd 42 do kwoty 3,5tyzł czy plazma choć to drugie raczej poza zasięgiem i wolałbym jednak lcd.Czy pozostać np z panasem 32cale i urządzić tak pokój aby tv ogladać z przynajmniej z 2,5m.
I bądź tu człowieku mądry.



Hej witam nie moge znaleśc takiego tv jaki napisałeś p[odaj mi link do strony. Jak coś to odpisze i pokaże ci inny tv Panasonic.
 

juras32

Member
TEN PANAS MA 100Hz.ALE 32CALE.
I CHYBA DO MOJEGO POKOJU TROCHE ZA MAłO.
ALE JEśLI MA BYC DUżA RóżNICA W JAKOśCI DO 3600Zł NA RZECZ 42CALE CZY TEż 37 TO CHYBA POZOSTANę PRZY PANASIE 32CALE.CO INNEGO GDYBYM MIAł WIECEJ KASY.
JESZCZE RAZ PRZEWERTUJę COś WIEKSZEGO W NECIE.CHOć PRZYZNAM SIę SZCZERZE żE IM DLUżEJ SZUKAM TO MAM WIęKSZY MęTLIK.Aż SAM SOBIE SIę DZIWIę,żE TYLE CZASU SPęDZAM W NECIE SZUKAJąC ODPOWIEDNIEGO LCD.
 

Tomfis

New member
kiki napisał:
witam jesli masz sygnał cyfrowy to Loewe będzie grał znacznie lepiej - jeszcze Loewe Xelos / jest na wyprzedaży/.
-------------------------------------------------------------------------
Kiki - a gdzie ta wyprzedaż, w której Xelos tyle kosztuje? Na Skąpcu od 5990...
Pozdrawiam.
 

Czapa

New member
Juras - mam identyczny problem i wiesz co? stwierdzilem ze lcd do 3 tys. to w moim przypadku o jakies 3 tys za malo;/ (bo sygnal bedzie li tylko z kablowki i okazjonalnie z dvd). i dlatego zdecydowalem sie na stary poczciwy crt 32 cale (albo nawet 29) Philipsa. Ja mysle ze jak mowa o lcd/plazma powyzej 32, ba a nawet 40 - to juz jest inna bajka cenowa heh.
czapa
ps. moje patrzadlo bedzie w pokoju 5x5 wiec z meblami bedzie spoooro kombinacji:D ale co tam - najwyzej kanapa na srodku pokoju hehe, jak u Ala Bundy'ego:D
 

juras32

Member
Wiesz ja kablówki nie będe miał.TV oglądane bedzie z jakieś jeszcze nie wiem z jakiej platwormy cyfrowej, do tego dvd i co uwielbiam koncerty-blues rock,jazz.Do tego oczywiście jakiś dobry film najlepiej w nowej generacji.Oczywiście to wszystko w ramach wolnego czasu.A jego za bardzo nie mam. Bo pozostają jeszcze odsłuchy w stereo w magii lampy-także czasu jak widzisz ciężko bedzie wygospodarować.Nie mniej jednak coś wybrać muszę z lcd.
 

slavoy23

New member
Lcd 23"

Chciałbym kupic LCD 23",wiem ja mam plazmę 42"i też mi sie wydaje mały,ale to dla starszej osoby do malego pokoju.Mało sie pisze o tym mini rozmiarze:).
TV bedzie chodził pod SD cyfra+ co mi polecacie do max. 1 800 zl.
Mało wiem o LCD,czy np modele Samsunga sa ok?
 

juras32

Member
Po obejrzeniu kilku lcd jednak postanowiłem zakupić tanio w panoramie rct 37cali sony Kav z wbudowanymi kilkoma głośnikami.Telewizor ten kiedyś kosztował 10tyszł.Udało mi się go tanio zakupić i jak na razie jest oki.Z tego tv dużym dla mnie zaskoczeniem okazał się dźwięk naprawdę dawno nie słyszałem tv z tak dobrym brzmieniem.Obraz jest oki.Także na przeczekanie na lepsze lcd bedę oglądał na zwykłym rct.
 

Fidel

New member
slavoy23 rozejrzyj się za Sharpem AD5 20 calowym. Widziałem coś takiego za 1350zł. A jeśli coś lepszego to trochę droższy 19 calowy Sharpik ale juz w panoramie(nie pamietam jaki to model). Z tym że AD5 ma rozdzielczość 640x480 a ten panoramiczny 19 calowy to już HDready 1366x768.
 
Do góry