Loewe Connect 55 UHD karta cameleon

eosek

New member
Witam Wszystkich,

Czy jak użyjemy 1 moduł CI Alfacrypt PRO (wielostrumieniowy) z kartę cameleon jesteśmy wstanie oglądać i nagrywać dwa niezależne kanały z dwóch różnych transporderów?


Pozdrawiam
Marcin
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak , pod warunkiem , że TV daje taką możliwość . Na ryku jest wiele odbiorników jednogłowicowych , które mają taką funkcję przy użyciu wbudowanego czytnika a poprzez CAM już nie . Poznajemy to podczas nagrywania przy wciśnięciu OK , wtedy wyświetlana jest lista odbieranych programów , podświetlanych z tego samego transpondera a wygaszanych z pozostałych transponderów.Nie zadziała przy jednostrumieniowym CAMie W instrukcji TV powinna być opisana taka funkcja jeśli jest obsługiwana . Dodatkowo kupując CAM online masz możliwość zwrotu bez podania przyczyny w ciągu 14 dni jak nie będzie takiej obsługi.Powodzenia . Daj znać jak wyszło . Taka wiedza przyda się pozostałym Forumowiczom.
 
Ostatnia edycja:

eosek

New member
na dzień dzisiejszy w Loewe Connect 55 UHD gdzie są dwa wejścia na moduł ci+, w jednym z nich jest moduł Unicam Evo 4.0, a w nim karta niebieska szybka po nnk w systemie conax z pakietem nc+ (99 zł). Chodzą tylko kanały, które są nie sparowane z kartą. Jeśli chodzi o nagrywanie to można tylko jeśli chodzi o kanały kodowane jeden nagrywać. Aby mieć możliwość nagrywania dwóch kanałów kodowanych, potrzeba dodatkowo 2 kieszeni ci+ włożyć moduł z karta nc+. Reasumując jeśli wielostrumieniowe moduły się nie przydają, bo przy pomocy 2 modułów ci jesteśmy wstanie tylko 2 kanały kodowane jednocześnie nagrywać.
 

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z Twojego opisu wynika , że konstrukcje Telewizorów Loewe z podwójną głowicą mają sowtwerowo przypisany CAM tylko do jednego tunera i gniazdo CI obsługuje tylko jeden strumień. Taka sama sytuacja jest w konstrukcjach Panasonica i zakup wielostrumieniowych CAMów nie ma sensu . Ja kupując prawie cztery lata temu Astona obsługującego dwa strumienie też liczłem na poprawną współpracę z dwona tunerami , jednak rozmowa serwisem Panasonica rozwiała moje nadzieje , dokupiłem drugi CAM i Diviso. Dlatego wszystkim posiadaczom TV z podwójnym tunerem i sowtwerowo przypisanymi CAMami po jednym do tunera lub gniazdami CI obsługującymi tylko jeden strumień polecam splitter Diviso (przewodowy/bezprzewodowy) i dwa CAMy dobrej klasy aby korzystać w 100% z możliwości TV. Diviso obsługuje Conax i Seca Mediaguard dlatego Forumowicze , którym kończy się unowa z NC+ lub chcący zawrzeć umowę z tym operatorem lub wybrać prepaid niech odwiedzą Cardspliter.pl . Chyba jako jedyni w kraju ofetują uslugi NC+ na umowę lub prepaid z użyciem nieparowanych kart Conax i Seca Mediaguard współpracujących z Diviso . Sklep pracuje online chyba od 2006 roku z tego co pamiętam i nie znam nikogo kto by był niezadowolony z ich usług . Sam jestem abonentem Cyfry+/NC+ od 1998 roku , wtedy w standardzie SD i od wielu lat w FHD i tylko dlatego , że oferują dobrej jakości sygnał i najczęściej w DD5.1 .Jeśli komuś pomogłem niech pochwali się nam na tym forum a będzie nas ,,zadowolonych" więcej . Polecam i pozdrawiwm.
 
Ostatnia edycja:
Do góry