42PC1D vs. 42PC1R

Just69

New member
Witam!

Chce kupic tania plasme - zona bedzie ogladac na niej TV a ja wlasciwie tylko filmy z komputera, glownie DIVXy.

Ma to byc zakup na jakis rok-dwa, jak zacznie mi doskwierac brak full HD zmienie sprzet. Patrzac na tendencje zmian cen zaplace w sumie za to i nastepne urzadzenie (prawdopodobnie LCD 46'') w sumie tyle, ile dalbym dzisiaj za full HD, dzisiaj mi zupelnie niepotrzebny (malo stacji TV full HD i spora kolekcja DIVXow, ktore nie potrzebuja wyswietlacza full HD).

Przejrzalem troche dyskusji na forum i zdecydowalem sie na 42PC1D lub 42PC1R. Z tego co wiem, wersja D ma wbudowany cyfrowy dekoder DVB-T (CI-Type).

Mieszkam w Berlinie i z tego co wiem ze slynnej wiezy TV ktora mam za oknem nadawana jest TV cyfrowa - dlatego zastanawiam sie nad wersja D - jak rozumiem zaoszczedzi mi to kupowania osobnego dekodera, bede potrzebowal tylko zwyczajna antene, jaka jak mam podlaczona obecnie do dekodera cyfrowki podlaczonego do telewizora CRT.

Nie jestem pewien, czy dobrze kombinuje.

Poza tym pozostaje kwestia do wyjasnienia: na stronie LG

http://uk.lge.com/prodmodeldetail.d...&parentId=01&modelCodeDisplay=42PC1D&model=0#

jest podane, ze 42PC1D tak samo jak 42PC1R posiada 2 wejscia HDMI.

Na stronach sklepow oferujacych ta plasme znajduje jednak czesto info, ze w 42PC1D wejscie HDMI jest tylko jedno. Zapewnie wiazaloby sie to z 'zajeciem' jednego HDMI przez wewnetrzny dekoder DVB-T.

Chcialbym miec wolne lacze, zapasowe, jesli w przyszlosci dokupie satelite i dekoder HDTV. Jedno bedzie przeciez podlaczone do PC przez DVI-HDMI.

Czy ktos moglby rozwiac moje watpliwosci co do sensu kupowania wbudowanego DVB-T oraz czy to drugie HDMI jest czy go nie ma?

Pozdrawiam i dziekuje z gory

Just



 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
To i tak zabraknie Ci złącz . Lepszym rozwiązanie jest później kupienie Switchera.
Jeśli ma być plazma to zaczynaj od 42 PV 60 . Ta spełni Twoje oczekiwania. Być może zaoszczędzisz 100o zł - ale nie zaoszczędzisz na jakości.
Masz dwa złącza , znakomitą płynność i lepszą jakość od Twoich faworytów.
pozdrawiam
 
Do góry