Seria LA - automatyczne włączanie źródła

aquanta

New member
Witajcie,

Chciałbym się dowiedzieć, czy funkcjonowanie telewizorów z serii LA jakie zaobserwowałem jest standardem, czy da się coś z tym zrobić?

Chodzi o sytuacje w której:
1. Włączam TV i np: XBOX-a i używam tego zestawu jakiś czas.
2. Wyłączam pełny zestaw.
3. Włączam sam TV, TV informuje, że nie widzi żadnego źródła i OK (nic nie robię).
4. Włączam dekoder TV i nic się nie dzieje. Trzeba w TV ręcznie wybrać to źródło.

Czy nie ma możliwości, aby TV aktywował to wejście, które akurat zostaje dopiero co aktywowane?

W innym swoim TV tak mam, że które źródło bym nie aktywował nawet jak używam nawet aktualnie innego to włacza się to nowe.
 

wgerwat

New member
Podłączam sie do pytania- interesuje mnie jeszcze jedna kwestia. ...majac zestaw np. TV plus dekoder lub xbox, czy włączenie urządzenia podłączonego przez port hdmi przy wyłączonym TV spowoduje automatycznie włączenie TV ? :)
 

armmaster

New member
Podłączam sie do pytania- interesuje mnie jeszcze jedna kwestia. ...majac zestaw np. TV plus dekoder lub xbox, czy włączenie urządzenia podłączonego przez port hdmi przy wyłączonym TV spowoduje automatycznie włączenie TV ? :)

z xboxem ten patent nie przejdzie, z dekoderem moze byc podobnie, musiałbym sprawdzic
 

aquanta

New member
Ale mnie i moją żonę wkurza brak tej funkcji.
Dzieci grają sobie jednego dnia, potem wyłączają wszystko, następnego dnia żona włacza TV, potem dekoder i co MUSI ręcznie przełączać źródło.
Mógłby TV wykrywać, że na którymś wejściu pojawia się nowy sygnał i włacząć to źródło albo chociaż spytać, czy je włączyć.
 

Flick

New member
Nie wiem jak jest z dekoderem czy xboxem, ale z ps3 jest tak ze jak masz podpiete pod prąd ps3 i TV LG i załączysz ps3 to telewizor sam sie załącza i przechodzi pod HDMI gdzie jest podpiety ps3, działa to poprzez simplink, trzeba ustawic w wejsciach opcji TV oraz w ps3 kontrola hdmi w ustawieniach. Podejrzewam ze w xboxie tez tak jest w dekoderze tez mozliwe. Niestety nie przechodzi automatycznie gdy załączysz zródła po wcześniejszym włączniu TV.
 
Ostatnia edycja:

aquanta

New member
Jak włoży się coś w USB to telewizorek pyta, czy odtworzyć.
Nie mógłby robić tak z każdym wejściem, gdzie nagle pojawi się sygnał?
 

deloslaw

New member
Rozwiązaniem może byc pilot Logitech Harmony gdzie się definiuje profile urządzeń, które chce sie włączyć i potem odpala jednym przyciskiem.
 

DVDO

New member
Rozwiązaniem może byc pilot Logitech Harmony gdzie się definiuje profile urządzeń, które chce sie włączyć i potem odpala jednym przyciskiem.

Rozwiązaniem jest kliknięcie na pilocie od tv przycisku źródła.

Czy to aż tak wyczrpująca fizycznie czynność, że nie można tego zrobić?

To są milisekundy i zajmie to sumarycznie mniej czasu autorowi wątku przez 10 lat niż czytanie podpowiedzi na forum.

Dodatkowo wydanie minimum 100 zł na Logitecha po to aby mieć tą funkcję jest nieporozumieniem. Logitechy są mniej ergonomiczne od pilota LG i w szybkim tempie wyczrpują baterie.

Konkludując. Autorowi wątku nieśmiało sugeruję pofatygowanie się ze swoim paluszkiem w celu uruchomienia wielce skomplikowanej procedury wyboru źródła. Będzie to bardziej efektywne od robienia sobie sztucznych problemów.:)
 

deloslaw

New member
Dodatkowo wydanie minimum 100 zł na Logitecha po to aby mieć tą funkcję jest nieporozumieniem. Logitechy są mniej ergonomiczne od pilota LG i w szybkim tempie wyczrpują baterie.

Jak masz amplituer, dekoder, tv, dvd to musisz zonglowac pilotami. Jak masz HArmony odpalasz co chcesz zdefiniwanymi przyciskami z definica zrodel sygnalu, kanaly ktory chcesz obejzec itp. Wygoda jest zajebista.
Logitechy nie sa mniej ergonomiczne od pilota LG, a pilot magic niestety tez wyczerpuje baterie szybciej niz zwykly pilot wiec nie marudz.
 
Do góry