Różnice LA660, LA691, LA690

panfil

New member
Witam
Szukam telewizora i zastanawiają mnie różnice w modelach TV wymienionych w tytule tj. ( LA660, LA691, LA690 ). Ze strony producenta wynika że model LA690 posiada dodatkowo funkcje Home Dashboard 2.0 oraz co oczywiste ma nieco inny wygląd czy to jedyne różnice? Rozumiem że matryca i ogólnie pisząc obraz jest porównywalny/taki sam. Jak w tym porównaniu wychodzi model LA691 na stronie producenta niestety nie można go znaleźć pewnie dlatego że to poprzednia generacja.


Poproszę o info, z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

barteknowack

New member
Bez reklam
Wszystkie LA to modele 2013.

660 a 690 różnice to Cinema Screen i 690 ma chyba podświetlenie wygaszane, 660 nie. Tak na szybko z tego co pamiętam, warto się upewnić.
 

aquanta

New member
Różnica między 690 i 691 to jedynie odcień ramki, podstawki i dolnej listwy. 691 chyba jest troszkę ciemniejsza niż 690.

Różnice między 660 i 690 sa już opisane na forum, poszukaj dobrze to znajdziesz wszystkie:

Tutaj jakiś cytat:

"LA660S to krawędzie ramki plastikowe -czarne( ścianki boczne) a LA690S to "szczotkowane" aluminium ( lub materiał podobny w srebrnym matowym kolorze) dodatkowe różnice to grubsza (większa) dolna ramka w modelu LA660S ( w obu modelach ciemne) oraz podstawowa różnica to wygląd oraz konstrukcja podstawki(nózki) pod TV ;dodatkowo w LA660S konstrukcja podstawki daje tradycyjną możliwość obrotu samego ekranu TV o kilkanaście stopni lewo/prawo ...natomiast w LA690S podstawa jest stała natomiast jest ona wyposażona w mechanizm z kółkami który daje możliwość obrotu całego TV o kilkanaście stopni w Lewo/prawo -podobnie jak w wyższych modelach LG. Jak dla mnie LA 690S wizualnie sprawia lepsze wrażenie ale to moja subiektywna ocena"

Ja kupiłem 690-tkę właśnie ze względu na wygląd i kolor, gdyż osobiście nie lubię srebrnych wstawek. Stąd Samsungi odpadły w przedbiegach, bo te pseudo chromy raziły w oczy.

Tutaj masz jeszcze jedną tabelke z porównaniem
lg2013specs-3l.jpg

orac link do
 

pawelito1985

New member
Aquanta a czy mógłbyś napisać jak ten tv sie sprawuje? Głównie chodzi mi o czerń, płynność obrazu szczególnie podczas szybkich scen i płynność w obrazie w HD np. z pendrive'a czy przez DLNA? Jak jest w tym modelu z cloudingiem, bandingiem i czy te rogi świecą w ciemnym pokoju na czarnym ekranie jaśniej niż cała reszta?
 

davero79

New member
Aquanta a czy mógłbyś napisać jak ten tv sie sprawuje? Głównie chodzi mi o czerń, płynność obrazu szczególnie podczas szybkich scen i płynność w obrazie w HD np. z pendrive'a czy przez DLNA? Jak jest w tym modelu z cloudingiem, bandingiem i czy te rogi świecą w ciemnym pokoju na czarnym ekranie jaśniej niż cała reszta?


Czerń jest bardzo ładna, ale nie łudź się miałem dwie matryce i po lewej stronie świeci jak z latarki :). Na jpeg czarnym jest do przeżycia, ale przy przełączaniu kanałów i jak włączysz np YT i zawiesi ci sie na czerni, albo długo wczytuje widzisz wszech obecny clouding :), ale to jest nic do bandingu ;) na zielonej murawie przy ruchu fajne paski sie pojawiają :). Mam model 660s jestem zawiedziony, kupiłem go głównie do grania oraz sportu teraz wiem, że bym wybrał plazme prawdopodobnie panasa. Smart czyta wszystko voby, avi mkv, mov. Flac z audio nie przeczytał mi. Jak nie będziesz na nim grał i zbytnio oglądał sportu głownie meczów (jednolite tło) to polecam. Mam lcd tosiby z 2008r i tam obraz jest cud miód. Niestety 40 cali tylko. Mam też funai 32 cale z wypalona pasami w pionie, ale bandingu tam nie zauważyłem. Ten lg 660s zastąpił plazme Lg z 2006r. Mimo wszsytko, że obraz sd skaluje przyzwoicie to i tak wole oglądąc sd na plazmie. Na TV z 3d polaryzacją pamiętaj, że będziesz miał foli przyklejoną na ekranie :). Najbardziej w tym TV podoba mi sie magic pilot :)
 
Do góry