LG 37LH3000 - uszkodzona matryca.

Szympo

New member
Witam.
Mój TV to LG 37lh300 tak jak pisałem w temacie i mam z nim problem :/
TV został kupiony 3.5 roku temu i ostatnimi czasy zauważyłem plamy na matrycy. Są to jakby ciemniejsze fale, które widać zazwyczaj na jednolitym obrazie, ale jakby się przypatrzeć to zauważyć można zawsze. Po bokach jakby brakowało oświetlenia i obraz jest ciemniejszy, a te fale występują na górze jakby pazurki. Stety czy niestety dokupywałem gwarancję, która obejmuje towar przez 5 lat i tu rodzi się moje pytanie. Czy mam szanse na uzyskanie pomocy z tą matrycą przy takiej dokupionej gwarancji? Czy mogę liczyć na wymianę tv na nowy? Może jeszcze poczekać, by plamy zrobiły się "mocniejsze" i bardziej widoczne? Nie wiem co w takiej sytuacji mam robić prócz dzwonienia do serwisu, więc proszę o rady Panowie :)
Pozdrawiam.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Moim zdaniem nie ma co czekać,dzwoń do serwisu.Zobaczysz co powiedzą,poproś żeby ktoś wpadł od nich i to zobaczył.Dobrze,że masz tą przedłużoną gwarancje,powinni choć wymienić matryce.Jak nie będą mieli tej matrycy to walcz o wymianę na nowy TV.
 

Szympo

New member
A co z samą dokupioną gwarancją? Czytałem, że trzeba uważać, bo potrafią wykombinować powód z czapy, by nie zaliczyć sprzętu do naprawy. Na co muszę uważać przy zgłoszeniu?

Edit: To raczej ubezpieczenie, a nie gwarancja.
Edit2: Właśnie wyczytałem, że są to plamy i trzeba wyczyścić matryce od wewnątrz.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
A co z samą dokupioną gwarancją? Czytałem, że trzeba uważać, bo potrafią wykombinować powód z czapy, by nie zaliczyć sprzętu do naprawy. Na co muszę uważać przy zgłoszeniu?

Edit: To raczej ubezpieczenie, a nie gwarancja.

hestia czy TWG?
 

tdx

New member
Bez reklam
zgłoś szkodę na NR telefonu, który masz na polisie. Pamiętaj by powiedzieć że stało się to wczoraj. oglądałeś TV i WCZORAJ zrobiły się to co opisałeś w poście wyżej. Do hesti trzeba zgłosić szkodę max do 72h...
 
Do góry