lg 42lm660s wysoki imput lag

keniou

New member
Witam
Mam problem z posiadanym przeze mnie led-em LG a mianowicie w tescie który zrobiłem w warunkach domowych wyszło mi że ten telewizor ma imput laga w okolicach 100-150 ms. Próbowałem przestawiać różne tryby i zmieniać ustawienia ale nie wpadłem na żadne "złote ustawienie" które by mi pomogło. Pytanie: czy jest coś w ustawieniach zmiejszające imput lag w tym telewizorze?
 

Adamson_PL_

New member
Witam
Mam problem z posiadanym przeze mnie led-em LG a mianowicie w tescie który zrobiłem w warunkach domowych wyszło mi że ten telewizor ma imput laga w okolicach 100-150 ms. Próbowałem przestawiać różne tryby i zmieniać ustawienia ale nie wpadłem na żadne "złote ustawienie" które by mi pomogło. Pytanie: czy jest coś w ustawieniach zmiejszające imput lag w tym telewizorze?

Oprócz ustawienia obrazu w tryb gry, nie zapomnij o określenie źródła sygnału (czyli HDMI z odpowiednim numerem) jako PC lub konsola.
 

Adamson_PL_

New member
Tak, zrobisz to w ostatniej zakładce (Smart Share), masz tam przyporządkowanie typów gniazd. Dokładniej nie podam, bo siedzę w pracy ;)
 

keniou

New member
Jeśli jesteś z mazowieckiego a dokładnie z okolic Wawy to mogę dać Ci namiar na pracę w Orange :) Jeśli chodzi o telewizor to pewnie się wkurzę jak wyjdzie na o że tyle mam czasu ten sprzęt, często gram a zarazem się wkurzam na lagi a wystaczyło zmienić gniazdo (ustawienie na PC) i będzie miodzio :)
 
Ostatnia edycja:

keniou

New member
Sprawdziłem czy się coś poprawi podłączając HDMI w gniazdo PC i stwierdzam, że na oko nie widzę różnicy wiec może coś innego mam ustawione (xbox, HDMI itp.)
 

Adamson_PL_

New member
Sprawdziłem czy się coś poprawi podłączając HDMI w gniazdo PC i stwierdzam, że na oko nie widzę różnicy wiec może coś innego mam ustawione (xbox, HDMI itp.)

Mam nadzieję że nie ograniczyłeś się jedynie do podłączenia HDMI do oznaczonego portu :)
1.jpg

Sprawdź ścieżkę (wg kursora):
1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg


Możesz sprawdzić jak zachowuje się przy ustawieniu "Gra" i "PC". Jeżeli to nie pomogło to znaczy że coś schrzanili z firmware :?
1.jpg
 

RHJG

New member
Bez reklam
Ciekawe czy kol. keniou da sobie rade mimo tak pięknie podanej instrukcji na tacy,i czy podziękuje?
 

keniou

New member
Przyznaję, tak nie kombinowałem z ustawieniami. Myślę, że jestem atechniczny bo jednak podłączyłem do portu HDMI i na tym koniec :). Dzięki za konkretną odpowiedź. Masz u mnie browara !
 

keniou

New member
Ciekawe czy kol. keniou da sobie rade mimo tak pięknie podanej instrukcji na tacy,i czy podziękuje?

Pomimo ogólnie szerzącego się chamstwa w społeczeństwie nie brne w te trendy i nadal pozostaje tym kim jestem. Pomimo moich ponad 30 lat potrafię podziękować (wynika to chyba z wychowania albo mojego charakteru). Dzięki za pomoc, teraz na pewno nie jednemu francuzowi, angolowi, niemcowi dam próbke moich możliwości. Pozdro
 
Do góry