Tv lg 42ln575s

pinki24

New member
Witam.
Czy ktoś z Was posiada ten TV. Zamierzam kupić TV bez 3D ( mam już LM765S) ale zależy mi na sprawnym działaniu na weeb.tv. Z tego co pisała jedna osoba z forum to w modelach LA weeb.tv działa bez problemu. Proszę o info bo pewnie w sklepie nie będzie można podłączyć TV do neta a sprzedawca żeby tylko sprzedać może naopowiadać bajek. Cena nie jest za wysoka bo 2229PLN i design tez przyzwoity.
 

pinki24

New member
Dziekuje za odpowiedz. Czym on sie rozni od tv serii la , tylko brakiem 3d i ramka ? Jestes zadowolony z zakupu?
 

heniek017

New member
osobiscie nie mam tego modelu ale mialem okazje dlugo sie nim bawic u znajomego. Model LN570 albo LN575(WiFi) niczym nie rozni sie smartem od serii LA, troche roznia sie budowa bo seria LN ma tylnie podswietlenie led. Seria LN brak 3D i troche grubsza ramka plastikowa. jakbys mial jeszcze jakies pytania to postaram sie odpowiedziec na nie :]
 

pinki24

New member
osobiscie nie mam tego modelu ale mialem okazje dlugo sie nim bawic u znajomego. Model LN570 albo LN575(WiFi) niczym nie rozni sie smartem od serii LA, troche roznia sie budowa bo seria LN ma tylnie podswietlenie led. Seria LN brak 3D i troche grubsza ramka plastikowa. jakbys mial jeszcze jakies pytania to postaram sie odpowiedziec na nie :]

Dziękuję za informację. Dzisiaj jadę do sklepu go obejrzeć i go zamówię.
 

viera

New member
hENIEK 017 czy jestes pewny ,ze model 42ln575s ma podświetlenie tylne a nie krawędziowe,moze napiszesz coś więcej o podświetleniu matrycy w tym tv,chętnie poczytam..
 

pinki24

New member
Dzisiaj odebrałem TV. Jednym słowem rewelacja jak ktoś nie chce 3d w TV ( ja mam już model LM765s i potrzebowałem drugi tv). Internet działa jak burza i oczywiście weeb.tv też działa bez zrywania i spowolnienia :). Jeszcze nie wiem czy można sparować pilota magic z pierwszego tv czy trzeba dokupić inną wersję bo adres strony ciężko wpisać z pilota i serfować po necie. Nie widać nierównomiernego podświetlania (chmurek). Z wyglądu wymiata pomimo troszkę większej ramki. Zasilanie TV jest na kabel taki jak od kompa więc kabel można sobie odpinać przekładać przez dziury i wpinać bez problemu. Pomimo 100 Hz nie widzę różnicy z 400 Hz LM765S. Jak poczytam o podświetlaniu w instrukcji to napiszę.
 

baranskia

New member
PILNE! witam, to co dalej z tym modelem? mam go kupić teściom...

Dzisiaj odebrałem TV. Jednym słowem rewelacja jak ktoś nie chce 3d w TV ( ja mam już model LM765s i potrzebowałem drugi tv). Internet działa jak burza i oczywiście weeb.tv też działa bez zrywania i spowolnienia :). Jeszcze nie wiem czy można sparować pilota magic z pierwszego tv czy trzeba dokupić inną wersję bo adres strony ciężko wpisać z pilota i serfować po necie. Nie widać nierównomiernego podświetlania (chmurek). Z wyglądu wymiata pomimo troszkę większej ramki. Zasilanie TV jest na kabel taki jak od kompa więc kabel można sobie odpinać przekładać przez dziury i wpinać bez problemu. Pomimo 100 Hz nie widzę różnicy z 400 Hz LM765S. Jak poczytam o podświetlaniu w instrukcji to napiszę.

:hmm: jak w temacie... :confused:
czas ucieka, a teściowa dzisiaj ma imieniny:grin: więc...
warto czy nie - i za ile?! :krol: i... :niewiem:
bo wygląda mi całkiem :eek:k: za 1785.39 zł w opcji +5 lat gwarancji od Sklep internetowy ELECTRO.pl
pzdrm oczekująco!

bara...ia :-D [reaktywacja] :eek:k:
 

isbjorn

New member
Witam,

Od kilku tygodni posiadam ten TV i generalnie rzecz biorąc jestem zadowolony. Nie miałem problemów z dźwiękiem, o których pisało tu kilka osób przy okazji innych modeli LG z tego roku. Wczoraj zaktualizowałem firmware do wersji 03.20.30 i póki co nowe błędy się nie pojawiły ;) z nowości doszły 4 aplikacje: G maps, ckm.pl, miasto kobiet i euro news. TVN player tak jak inni pisali - nie ma.

Właściwie jedyne wpadki softu jakie się zdarzają to czasem jak odpalam onet VOD nie mogę zmienić głośności, tak jakby się coś przywieszało. Jedyną opcją wtedy jest wyjście z aplikacji i wejście jeszcze raz. Od czasu do czasu zdarza się też tak, że przy oglądaniu czegoś na onet VOD nagle wychodzi do menu. Całe szczęście występuje to dość sporadycznie.

Z 'wad' hardware'owych dźwięk jest średni ale taki to już chyba urok cienkich tv. Jakość obrazu wg mnie jest ok, a czerń zadowalająca (być może w samsungach trochę lepsza ale nie ma kolosalnej różnicy na pewno).

Co do przeglądania stron www - zainstalowałem sobie na telefonie aplikację LG remote control i kursorem można sterować z poziomu telefonu jak touchpadem - o wiele wygodniejsze i szybsze niż sterowanie strzałkami z pilota.

Podsumowując uważam, że jest to dobry smart TV za taką cenę (dałem 2000 pln w euro rtv agd). Jeśli LG doda jeszcze kilka aplikacji w następnej wersji firmware to już w ogóle będzie super.
 

marioking

Member
Fajny TV, boli mnie tylko ta matryca 50hz, bo samego 3d do szczescia nie potrzebuje, ale jednak kupowac tv 50hz to jednak pewien niedostatek. Bo dobrze mi sie wydaje ze te 100mci to programowo podbita 50?? TV kupuje rzadko i jesli na najblizsze 4-6 lat mam byc skazany tv to rosadniej kupic real-100hz.
 

isbjorn

New member
@posiadacze tego modelu - czy u was występuje delikatny banding? zauważyłem to dopiero dziś przy oglądaniu meczu z pucharu konfederacji. Pojawiają się pasy na przemian troszkę ciemniejsze i jaśniejsze :/ przy innych programach tego nie widać natomiast na meczu, szczegolnie gdy kamera przesuwa się na boki, występuje.
 

SAMB

New member
Witam.
Proszę powiedzieć czy można oglądać jeden program telewizyjny i w tym samym czasie nagrywać na dysk inny program.
Dziękuję za odpowiedz.
 

ArturroP

New member
Witam,
Posiadam ten model tv od tygodnia, ale co do jakości obrazu to mam spore zastrzeżenia, być może muszę coś pozmieniać w ustawieniach. Czy mógłby mi ktoś napisać/doradzić jakich ustawień stosować w tym modelu?
Z góry dziękuję.
 

ArturroP

New member
Obraz tak jakby lekko rozmyty był, wydaje mi się, że to kwestia kolorów. Niepokoi mnie jeszcze jedna rzecz, mianowicie jak oglądam jakiś film bądź zwykłą tv to odczucie jakby obraz był spowolniony, jakiś sztuczny.
Do Bob: jeśli posiadasz taki sam model mógłbyś podać jakie masz ustawienia w swoim tv?
z góry dziękuję
 

bob1969

Member
Bez reklam
Nie mam tego modelu. Pojęcie ,,rozmyty'' można różnie rozumieć. To jest niski model, więc może to jego cecha. Co do sztuczności, to może to efekt przesiadki z innego telewizora np. kineskopowego?
 

szymonet

New member
Sztuczny, rozmyty? Ja mam takie wrażenie jak mam włączone Tru motion i inne "ulepszacze" obrazu. Polecam na początek wyłączyć wspomniany Tru motion i obserwować, włączyć kontrolnie obraz typu gra(dlatego, że większość polepszaczy jest wyłączona w tym trybie) i zobaczyć czy też "denerwuje".
 

marcinzolnie

New member
Lg 47LN575s posiadam od tygodnia i jestem załamany fatalnym obrazem (rozmyty, niewyraźny). Próbowałem różnych ustawień z innych modeli ale efekt jest nadal mierny. Czy ma ktoś ustawienia dla tego TV?
 
Do góry