LG 32LC2R vs 32LE2R

cannawpz

New member
Witam!
Co wiecie na temat tego drugiego modelu LG? Podobno jest to następca wersji 32LC2R! Noszę się z zakupem TV i jestem teraz w rozterce. W sklepie ElectroHOME znalazłem go za 2865zł, gdy 32LC2R z gorszym kontrastem kosztuje drożej od niego, co jest dla mnie dziwne:shock:.
Co o tym wszystkim myślicie?
 

cygan1976

New member
...32LE2R...very very good!!

.witam..woczraj z kolega "testowalismy"..oczywiście po swojemu ;)...ten telewizorek...i powiem krotko...rewelacja!!
Głębia kolorków,kontrast...powala na kolana (obok stały podłączone na tym samym sygnale, ten sam obraz 32PF5331, LE32R71..powiem tylko ze jakiekolwiek porównanie obrazu na tych dwóch tv z obrazem na LG byłoby poprostu smieszne)..
Kontrast który podaje producent tzn. 1600:1 wydaje sie prawdziwy, kąty 178 stopni tez prawdziwe, czerń pod tym kątem jest naprawde czarna...w samsungu wpada w granat, w philipe w szarość....co tez ważne bardzo ładna czysta biel....
Właczyliśmy demo phillipa na wszystkich tv rownolegle...i naprawde to co zobaczyliśmy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania...z odległosci 2 metrow...obraz przesliczny,smiem twierdzic ze prezentowal sie lepiej niz na podłączonym pozniej phillipie z pixelplus.....
Z odległosci 3,5 ...obraz żyleta...
Po podłaczeniu z dvd przez euro....wiadomo ze jakosc zalezy duzo od tego w jakim stopniu plytka była skompresowana.....z dwoch metrów widac było pikseloze, ale na jakim tv nie byłoby jej widac???..z 3,5 obraz ładny, odnieśliśmy wrażenie jakby za dużo bylo koloru żółtego....w samsungu czerwonego...ale to może kwestia ustawień???
Na sygnale z anteny siatkowej 32LE2R radził sobie naprawde baardzo przyzwoicie....w porównaniu z tym co zobaczyłem na innych tv wręcz baardzo dobrze...
 

cannawpz

New member
Dzięki! Zaoszczędziłem dzięki Tobie jeżdżenia po sklepach i sprawdzania. Czas na decyzje! Jak kupię, podzielę się swoimi uwagami. Pozdrawiam całe Forum:D
 

cygan1976

New member
....jestem szczęśliwym posiadaczem 32LE2R...!!!

..witam wszystkich ...od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem tego telewizorka...szukałem szukałem , czytałem...."testowałem"(m.in. ten model)..i zdecydowałem sie na kupno...nie ukrywam ze cześciowo wpływa miała cena..bo wahałem sie miedzy Sharp GA8E a LG 32LE2R...zaoszczędzone pieniądze przeznacze na kupno dvd z hdmi ;) wybrałem ten drugi..i absolutnie nie żałuje...
Nie ukrywam ze testy testami, opinie opiniami ale nie miałem aboslutnie pewności jak bedzie to wszystko wyglądało u mnie w domciu..
Tv podłączony do kablówki MULTIMEDIA..i tu bardzo miłe zaskoczenie...obraz naprawde dobry (choc nie ukrywam ze nie rewelacyjny)...ale i tak lepszy niz na Samsungu i Phillipsie u kumpli w tej samej kablówce...Jakośc obrazu na niektórych kanałach bardzo dobra, na niektórych dobra, na kilku słaba...reasumując...odbiór wystarczająco dobry aby byc naprawde zadowolonym ;)
Ale to co zobaczyłem na moim tv z tunerka cyfrowego DSR5001 przeszła moje najśmielsze oczekiwania....jak dla mnie rewelacja....odbiera czyściutko,baaardzo dobry kontrast, kolorki przepiękne, żywe, gdzie czerń jest czarna a biel biała :D, choc powtórze to co pisałem w moim wcześniejszym poście, jak dla mnie za dużo koloru żółtego ( ale tylko na niektórych kanałach), i tu chciałbym spytac czy to wina ustawień czy ten typ tak ma??
Do dvd PIONEER DV350 podłaczone mam tez przez kabel EURO ...i uwierzcie mi jakośc super...
połączony z moim tv dobrym kablem EURO....obraz prześliczny i tu nie ma juz problemu z "nadmiarem" kolorów...:confused:
A na zakończenie powiem jeszcze jedno że baaardzo ale to bardzo zaskoczyłmnie dźwięk w tym telewizorku....to co wydobywa sie z dwóch głośniczków naprawde może zadowolić niejednego słuchacza....dużo ustawień jeśli chodzi o dźwiek, funkcja korektora....
..jednym słowem jak narazie rewelka...;)
 

kopydlok

New member
Chcę kupić LG 32LE2R, czy warto?

Cze Cygan1976,
Bardzo poważnie zastanawiam się nad kupnem LG 32LE2R. Od jakiegoś czasu przegladam to forum i jak na razie nie spotkałem się z jakąś specjalną krytyką tego modelu. Jego poprzednik, czyli 32LC2R też był raczej chwalony i polecany. Chciałbym Cię prosić abyś opisywał tutaj swoje uwagi i spostrzeżenia jakie Ci się nasuną podczas eksploatacji tego sprzętu. Być może pomożesz innym w podjęciu decyzji. Na koniec mam jeszcze pytanie, jak się ogląda wieczorem. Z góry dzięki.
 

cygan1976

New member
..nie ma problemu...jak zauwaze jakies plusy lub minusy podczas eksploatacji tedo telewizorka oczywiscie bede pisać..bo zdaję sobie sprawę że nie jest to model z najwyzszej półki...ale mysle ze taki kóry zadowoli wielu..
A co do pytania..jak sie ogląda wieczorkiem..hmm...telewizor ten nie ma z tego co widze funkcji INTELIGENT EYE..ale ma regulacje poświetlenia matrycy z poziomu pilota....także wszystko jak najbardziej wporządku....nie wiem czy o to chodziło w tym pytaniu...??
...czy w pokoju jest jsano czy ciemno, czy pada światło dzienne bezpośrednio na matryce( tak jak u mnie), tv nie traci nic ze swoich walorów..obraz wyraźny, kolorki czyste.....
 

cannawpz

New member
Pora i mi się z Wami podzielić pierwszymi doświadczeniami po tyg. eksploatacji LG 32LE2R.
1. Montaż - TV dostałem w dwóch częściach - podstawę oddzielnie. Aby wszytsko było na swoim miejscu, trzeba było ją przykręcić. Niestety wymaga to trochę sprytu, bo inaczej wgnieciemy matrycę.
2. Kable - wybaczcie ale jak docisnąć euro, gdy nie możemy zaprzeć się w przodu :fool:? Dla mnie było to duże przeżycie.
3. Sterowanie - ogólnie bardzo przejrzyste i ergonomiczne. Jednak mi trochę przeszkadza konieczność klikania na przycisk INPUT, aż wskaźnik ustawi się na właściwe wyjście. DVD mam podłączone przez S-video, a jest ono oznaczone jako AV3!
4. PIP - nie wiem czy to chodzi o wyjścia, czy o coś innego, ale mi się ta funkcja nie uruchamia! Teoretycznie na S-video i component powinno działać, a u mnie pojawia się "łapka - hola, hola, człowieku"
5. Obraz - na DVD jak żyleta, Divx - w zalezności od kompresji, ale ogólnie OK, na Aster - pruszy śnieg mimo dobrego sygnału (podobno na Aster cyfrowym jest lepiej).
6. Obraz 2 - biel jest biała, ale czerń jest szara. W dzień nic nie zobaczysz, ale w nocy drażni, zwłaszcza, gdy nie chcemy TV oglądać w 16:9, a tylko w 4:3. Boki świecą!
7. Obraz 3 - kontrast dobry, ale nie rewelacyjny. Kąty patrzenia - bardzo dobre. Nocne oglądanie...:popcorn: może błysnąć po oczach, jak nie wiem co!
8. Dźwięk - surround mało przestrzenny, bas ucieka, ale funkcja normalizacji dźwięku - rewelacja:eek:k:! W końcu nie muszę wyciszać TV na każdej reklamie.


PODSUMOWUJĄC:
Pomimo uwag i tak uważam ten TV za jeden z lepszych na rynku, obraz jest OK. Dźwięk dobry, montaż dostateczny.

Obecnie walczę z Serwisem LG w sprawie mojego DVD - ukradli pilota i nie przyznają się to tego! Uważajcie zatem przy reklamacjach.
 

cygan1976

New member
....ciąg dalszy moich zmagań z tym tv..;)

1."Jednak mi trochę przeszkadza konieczność klikania na przycisk INPUT" no potwierdzam mnie tez to troszke przeszkadza, ale po "odpowiednim" podłączeniu da sie z tym żyć(jak włączam tuner tv sat, samoczynnie przechodzi mi na obraz z tv sat....)....
2.. "PIP - nie wiem czy to chodzi o wyjścia, czy o coś innego, ale mi się ta funkcja nie uruchamia!" - no ja też mam z tym problem, ale zamierzam dzisiaj z tym wojować przy pomocy instrukcji obsługi... ;)

... a z tym mocowaniem podstawy do tego telewizorka, nie jest tak źle...hehe... jakbyście zobaczyli jak sie mocuje podstawe do niektórych samsungów..to dopiero jest przygoda...;) heheheh

..a co moich wypowiedzi odnośnie "przesytu koloru czerwonego"...to była kwestia ustawień...wszystko możemy ustawić po swojemu, kontrast, jasnośc, kolory...pare minut zabawy z pilotem w ręku i wsio luxio ;)
 

deenbe

New member
cannawpz napisał:
3. Sterowanie - ogólnie bardzo przejrzyste i ergonomiczne. Jednak mi trochę przeszkadza konieczność klikania na przycisk INPUT, aż wskaźnik ustawi się na właściwe wyjście. DVD mam podłączone przez S-video, a jest ono oznaczone jako AV3!
4. PIP - nie wiem czy to chodzi o wyjścia, czy o coś innego, ale mi się ta funkcja nie uruchamia! Teoretycznie na S-video i component powinno działać, a u mnie pojawia się "łapka - hola, hola, człowieku"
5. Obraz - na DVD jak żyleta, Divx - w zalezności od kompresji, ale ogólnie OK, na Aster - pruszy śnieg mimo dobrego sygnału (podobno na Aster cyfrowym jest lepiej).

3. Wciskasz raz input pozniej mozesz operowac strzalkami gora -dol obok przycisku OK.
4. PIP dziala tylko na component, HDMI, PC(RGB)
5. Jezeli masz DVD polaczone przez s-video to przesadzasz i to bardzo. O wiele lepiej jest przez component 576p ale nie przesadzajmy ze taka zyleta.
 

cygan1976

New member
......odnosnie który lepszy..hmm

różnice podstawowe to w stopień kontrastu...kolejno LC2R 800:1 , LC3R 1200:1 LE2R 1600:1 ......róznice sa równiez w ilości wyjsc HDMI odpowiednio 1, 2, 1 ......oraz obudowa..LC2R oraz LE2R ....maja głośniki pod "ekranem".....LC3R z boku.....
 

neo12

New member
Proszę o szybką pomoc LG - 32LE2R.

Proszę o pomoc. Dzisiaj chciałbym zakupić taki telewizorek ale nie mam go jak sprawdzić pod wzdledem współpracy z N recorderem tzn czy działa poprawnie po HDMI. Dzieki za szybką odpowiedź.

Edit Tuptus55: Po pierwsze przeczytaj proszę regulamin forum. Po drugie poszukaj na forum wypowiedzi innych użytkowników na interesujący Cię temat. Dopiero jak nie znajdziesz odpowiedzi, piszesz w temacie o danym sprzęcie. DOPIERO JAK NIE MA TEMATU O DANYM MODELU SPRZĘTU ZAKŁADASZ NOWY TEMAT. Niestety otrzymujesz ostrzeżenie za załamanie tych wszystkich zasad
Post przenoszę.
 

sil1

New member
witam poraz pierwszy na forum imam małe pytanko czy do lc2r lub innych modeli jest dodawany wieszaczek na śćianę,czy trzeba go dokupować i ile może kosztować?
 

Mikołaj

New member
LG 32 LE2R problem z przydźwiękiem

Czy ktoś z użytkowników tego telewizora zauważył*dość nieprzyjemny przydźwięk wydobywający się ze środka telewizora? Jest to dźwięk albo emitowany przez jakieś wiatraczki choć przypomina też brumienie prądu na niskich częstotliwościach. Oczywiście nie chodzi o jakiś dźwięk wydobywający się z głośników, głośniki są na Mute.
 

cygan1976

New member
.....odp.."problem z przydzwiękiem"

...u mnie nic takiego się nie wydobywa.....cisza na "mute" jak makiem zasiał...:)
...jesli problem ten bedzie narastał.....to uważam ze wypadało by sie skontaktować z serwisem....w końcu od czegoś jest 2 letnia gwarancja..

..a tak na marginesie ...jak juz pisze posta...mam pytanko do posiadaczy 32LE2R.....
Czy u kogoś kto ma podłączony ten tv pod tunerek cyfrowy,widoczne jest na niektórych kanałach(m.in Cyfry, HBO) hmm. ja to nazwę po swojemu..."pływanie kolorów"..jeśli występowałby efekt smużenia to byłby widoczny na każdym kanale, i również na obrazie z dvd..???.od czego to moze być? słaba jakośc sygnału??.. mam czasze 60cm....i max co moge osiągnąc to 80% jakości...i podłaczony tunerk z tv za pomoca kabla EURO....
 

krzysztof2010

New member
Jeżeli chodzi o mnie to nie mam już problemu co wybrać...Pod uwage nie biore modelu LC2R tylko LC3R wiadomo z jakich powodów. Powstał natomiast mały problem między modelami LC3R a LE2R. W zasadzie to niczym sie nie róznią poza oczywiście wyglądem. Na stronie LG oczywiscie nie naszej bo tam informacji jest jak na lekarstwo znalazłem oba modele. Prozba polega na pomocy w rozszyfrowaniu następujących parametró, które w zasadzie sa bardzo podobne. / brak znajomości j.niem/
 

krzysztof2010

New member
nie załadowało sie wszystko :) wiec dokoncze...jak pisałem chodzi o rozszyfrowanie parametrów. Który z tych odbiorników na podstawie tylko tych dwóch parametrów jest lepszy...

1:Color Active Matrix TFT S-IPS LCD / Reaktionszeit Ja / 8ms (GtG)
Farbtiefe 8Bit RGB - MODEL 32LE2R

2:S-IPS Ja
Farbtiefe 16,7 Mio. Farben Model : 32LC3R
 

Jussi

New member
Bez reklam
Czy wszystkie te wymienione wyzej modele wspolpracuja dobrze z Nka? (tzn czy maja hdmi z hdcp?) i czy LC3R na pewno ma 2 wejscia HDMI?

Pozdrawiam
 
Do góry