Zewnętrzny dzwięk w LG LM 660s

moriss

New member
No dobra może i jestem lamą... ale google nie odpowiada na moje pytania. A nie znam się na tych specyfikacjach.

Mam LG LM 660s. Chciałbym podłączyć do niego zewnętrzne głośniki lub dokupić jakieś nowe.

Na to mam zwrócić uwagę? Jakie wejścia/wyjścia musi posiadać zestaw kina domowego lub głośniki aby grały razem z telewizorem ?
 

tdx

New member
Bez reklam
jak nie chcesz kina domowego tylko same głośniki to może to być np soundbar z subem, jedyne co musi być to cyfrowe wejście optyczne.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Żeby wykorzystać pełnię możliwości telewizora, czyli na przykład odtwarzanie dźwięku wielokanałowego DD lub DTS musisz podłączyć urządzenie audio które posiada takie logo na obudowie (najlepiej DTS) oraz posiada przynajmniej jedno z wejść: optyczny TosLinik lub HDMI (po HDMI ARC). Do tego oczywiście powinien być podłączony zestaw głośników 5.1. Dość specyficzną formą takiego zestawu głośnikowego jest wymieniony wyżej Soundbar.
 

janekfed

Klub HDTV.com.pl
vip
Wyjścia audio masz dwa: optyczne i słuchawkowe. Możesz również przesłać dźwięk do amplitunera wielokanałowego za pomocą hdmi i fukcji arc.
Wszystko zależy od możliwości finansowych i oczekiwań dźwiękowych.

Najprościej kupić zestaw głośnikowy na mini jacka i podłączyć do gniazda słuchawkowego.
Przykładowo: głośniki Logitech Z623 moc 200W THX 2.1 najtaniej (3213220619) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Innym rozwiązaniem jest kupienie "podełkowego" zestawu kina domowego i wykorzystanie albo funkcji arc, albo wejścia optycznego.

Możesz również wybrać wielokanałowy zestaw głośników z wejściem optycznym.
Np. taki Głośniki Logitech Z906 THX 5.1 DTS 500W +Pilot (3215323537) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Najlepszym i najdroższym rozwiązaniem jest kupienie amplitunera wielokanałowego + kolumny.
 
Do góry