Seria LA - aktualizacje softu

texwit

New member
Czy ktos moze napisac cos o wersji aktualnej oprogramowania, czyli 04.22.11?
Nie skopali czegos?
Mam 04.20.29 i dziala calkiem dobrze. Jakies zmiany w tej nowej?
 

Korzos

New member
Hej.
Ja mam 04.20.29 i wlasnie aktualizuje dp 44.11 .. zobaczymy jak pojdzie ;)

Mam jeden problem w zwiazku z .mkv'ami po dln'a. Niektorzy pisza, ze albo im niektore filmy nie dzialaja, albo tna sie, albo napisy sie nie laduja .. a u mnie jest przypadek taki, ze juz 3ci film z rzedu urywa mi sie w trakcie odtwarzania (i to o roznych czasach) :(
Dziwne jest to, ze tych filmow nie mozna przewinac - pojawia sie komunikat "funkcja nie dostepna".
Ma ktos cos takiego? To jakis specjalne kodowanie filmu, ktore wymusza takie dzialanie?
Z gory dzieki za pomoc.
 

keraMssj2

New member
Hej.
Ja mam 04.20.29 i wlasnie aktualizuje dp 44.11 .. zobaczymy jak pojdzie ;)

Mam jeden problem w zwiazku z .mkv'ami po dln'a. Niektorzy pisza, ze albo im niektore filmy nie dzialaja, albo tna sie, albo napisy sie nie laduja .. a u mnie jest przypadek taki, ze juz 3ci film z rzedu urywa mi sie w trakcie odtwarzania (i to o roznych czasach) :(
Dziwne jest to, ze tych filmow nie mozna przewinac - pojawia sie komunikat "funkcja nie dostepna".
Ma ktos cos takiego? To jakis specjalne kodowanie filmu, ktore wymusza takie dzialanie?
Z gory dzieki za pomoc.

też mam czasem komunikat, że funkcja niedostępna
 

radkor

New member
też mam czasem komunikat, że funkcja niedostępna
Przerabiałem już to. To wina kompresji nagłówków w plikach MKV.

Podaję rozwiązanie:
1. Ściągamy i instalujemy na kompie MKVToolnix.
2. Otwieramy plik mkv w mkvmerge GUI.
3. Zaznaczamy ścieżkę video (jak na screenie).
4. Otwieramy zakładkę "Opcje dodatkowe"
5. W "kompresja ścieżki" wybieramy "wcale".
6. Zapisujemy plik na dysku.

Trwa to krótko. Film nie jest konwertowany tylko zapisywany ponownie na dysk. Trwa to do kilku minut, w zależności od prędkości kompa/dysku.

PS. To samo robimy z plikami mp4 i innymi kontenerami zawierającymi pliki AVC.

2N2KiNA.png
 
Ostatnia edycja:

leszekol

New member
To wina kompresji nagłówków w plikach MKV.
Około roku temu już ktoś proponował takie rozwiązanie problemu jak Ty. Niestety, przez ten rok (setki filmów) nie trafiłem na ani jeden film, któremu by udało się włączyć przewijanie wyłączając kompresję nagłówka. Mówię oczywiście o odtwarzaniu przez DLNA (mkvmerge v6.7.0 ('Back to the Ground') 32bit built on Jan 8 2014).

Pozdrawiam
 

radkor

New member
Około roku temu już ktoś proponował takie rozwiązanie problemu jak Ty. Niestety, przez ten rok (setki filmów) nie trafiłem na ani jeden film, któremu by udało się włączyć przewijanie wyłączając kompresję nagłówka. Mówię oczywiście o odtwarzaniu przez DLNA (mkvmerge v6.7.0 ('Back to the Ground') 32bit built on Jan 8 2014).

Pozdrawiam
Dziwne. Ja odtwarzam filmy z dysku NAS poprzez DLNA. Przed "konwersją" pliku mam problem z przewijaniem. Po zrobieniu tego co napisałem problem znika... Stosuję to odkąd mam ten TV (pół roku).
 

pajretX

New member
Witam,
od kilku tygodni posiadam 42la620s. Ostatnio soft zaktualizowal sie do 04.22.11 i wydaje mi sie, ze obraz sie pogorszyl. Widac pixele na obrazie nadawanym w SD i HD. Probowalem przeroznych ustawien obrazu. Jestem pewien, ze na poprzedniej wersji softu (nie pamietam jaka rewizja) obraz byl idealny.
Jest jakas mozliwosc zainstalowania starszej wersji oprogramowania?

Pozdrawiam
 

tec99

New member
Witam
Nie zauważyłem u siebie żadnego pogorszenia obrazu po ostatniej aktualizacji.
Zrób sobie reset i wrzuć ustawienia z tej stronki:
reviews.lcdtvbuyingguide.com/lg-lcd-tv/lg-la6200-picture-settings.html
 

knopiczka

Member
LG 42LA91S ...po ostatniej aktualizacji do 04.22.11 przy oglądaniu filmów na internecie i oglądaniu Youtube ukazuje się komunikat <<Niewystarczająca Ilość Pamięci>> albo film się zacina i nie buforuje . czyli mało pamięci . Niewiem czy ktoś to zauważył usunięcie Historii i Cookies nic nie dało . ale zauważyłem na moim Tv w Pamięć aparatu (foto) tam gdzie miejsce na system to mam full .. i tak myślę że przy aktualizacjach te stare wersje softu powinny być automatycznie usunięte i nowe się powinny nagrać , a widocznie przy któryś aktualizacjach ( a ostatnio ich było dużo ) stare wersje się nie usunęli i dlatego mam pamięć aparatu pełną ( to na czerwono) i filmy buforowane nie mają miejsca .Ma ktoś ten sam problem i pamięć też mu pokazuję Full ??

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/839/6h5d.jpg
 
Ostatnia edycja:

kamson

New member
Przed aktualizacją i zaraz po niej przywracam ustawienia fabryczne i inicjalizuje system i wszystko chodzi jak trzeba, nie mam problemów o których piszecie :) 691s

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 

nowy999

New member
LG 42LA91S ...po ostatniej aktualizacji do 04.22.11 przy oglądaniu filmów na internecie i oglądaniu Youtube ukazuje się komunikat <<Niewystarczająca Ilość Pamięci>> albo film się zacina i nie buforuje . czyli mało pamięci . Niewiem czy ktoś to zauważył usunięcie Historii i Cookies nic nie dało . ale zauważyłem na moim Tv w Pamięć aparatu (foto) tam gdzie miejsce na system to mam full .. i tak myślę że przy aktualizacjach te stare wersje softu powinny być automatycznie usunięte i nowe się powinny nagrać , a widocznie przy któryś aktualizacjach ( a ostatnio ich było dużo ) stare wersje się nie usunęli i dlatego mam pamięć aparatu pełną ( to na czerwono) i filmy buforowane nie mają miejsca .Ma ktoś ten sam problem i pamięć też mu pokazuję Full ??

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/839/6h5d.jpg

Mam to samo, komunikat (niemożna wyświetlić strony za mało pamięci) .
Jak oglądam film przez przeglądarkę np,(kinoman,efilm)
Jest możliwość wrócić do poprzedniej wersji mam model la860v.soft-04.22.12 przeglądarka V6.00.0052d13a3267--jak tak plis o odpowiedź .
 

Pigway

New member
Czy komuś się zdarzyło, że TV podczas grzebania w Smarcie (a dokładniej ustawieniach) się po prostu wyłączył? Miałem tak wczoraj (LA740S), jednak dzisiaj oglądałem film i specjalnie wchodziłem częściej do ustawień i nic się nie działo. Czytałem, że restarty są możliwe, ale całkowite wyłączenie...

Druga sprawa, gdy oglądam film na ustawieniach obrazu innych niż "Gra", czasami na krańcach filmu mignie lekko białym kolorem (nie tak strasznie jak to brzmi). Dzieje się tak dosyć rzadko, ale ciągle w tym samym miejscu (w sensie, gdy cofnę film do momentu gdzie problem wystąpił, to wystąpi znowu). Dodatkowo nie w każdym filmie to występuje. Jak wspominałem, gdy w opcjach obrazu wybiorę tryb "Gry" lub zwiększę "Tru-Motion" problem znika. Zakładam więc, że któreś z ustawień ma wpływ na niektóre filmy.

Wygląda to tak: http://i.imgur.com/CBHEy4e.jpg

i pokazuje się dosłownie na ułamek sekundy, ale jak ktoś raz zauważy, to staje się to uciążliwe. Wie ktoś które ustawienie może mieć na to wpływ? Nie chciałbym oglądać wszystkiego w trybie "Gra" lub z minimum "Gładkim Tru-Motion", które średnio lubię.

PS: Problemu nie wypatrzyłem także w oryginalnych filmach na Blu Ray.
 
Do góry