PX3RV-swiecace piksele...

aless

New member
Witam wszystkich i mam pytanko...swoje swiecidelko mam juz prawie pol roku i ma juz prawie 1000godz.ostatnio zauwazylem w lewym gornym rogu swiecace tzn mieniace sie piksele.Gdy w rogu wystepuje jednolity kolor owe pikslele swieca jasnym kolorem,widac je na zielonym,niebieskim tle na powierzchni ok.7*7 cm z odlglosci 10/20 cm,czy to moze juz swiadczyc o jakies usterce?
 

Ricardogo

New member
Vitam,
moje LG ma rok i 3600 h grania, pamiętaj że piksel to trzy subpiksele i każdy świeci innym kolorem. Najlepiej monitor sprawdzać na pięciu planszach barw, biała i czarna pokazuje całe piksele zgaszone lub świecące non stop.
Kolory pokazują poszczególne subpiksele - oglądać z odległości 20-30 cm, powoli i dokładnie niestety zobaczeniu wady właściciel WIDZI TYLKO TEN PIKSEL a reszta 42 cali - nie ma znaczenia.:hihi: :cry:
 
Ostatnia edycja:

satmar

New member
aless napisał:
Witam wszystkich i mam pytanko...swoje swiecidelko mam juz prawie pol roku i ma juz prawie 1000godz.ostatnio zauwazylem w lewym gornym rogu swiecace tzn mieniace sie piksele.Gdy w rogu wystepuje jednolity kolor owe pikslele swieca jasnym kolorem,widac je na zielonym,niebieskim tle na powierzchni ok.7*7 cm z odlglosci 10/20 cm,czy to moze juz swiadczyc o jakies usterce?


sprawdz czy przy przelaczaniu programow TV te jasne piksele niewygaszaja sie wolniej niz na pozostalej czesci panelu, czy w prawym rogu wystepuje cos podobnego do sniegu na wzor slabego slygnalu w telewizorach analogowych?
 

aless

New member
dodam tylko,ze wystepuje to na wszystkich kanalach(C+)i tylko w tym rogu.Nie swieca one caly czas,mozna to porownac do migajacych lampek na choince...tylko bardzo malutkich...:)Przy tym rogu nie ma zadnych urzadzen wytwarzajacych pole elektromagnetyczne itp.Swieca one tylko jasnym kolorem...tzn.migaja...

ps.wczoraj w serwis menu zmienilem ustawienia orbitera...czas,piksele,skok...duszki zniknely...
 

aless

New member
...po 2krotnej:) wizycie w servisie świeci jak nowa,ale muszę przyznać,że w LG panuje totalna zlewa klienta...nawet nie wiedzieli co serwis zrobił w TV...jedno jest chyba??? dobre,nic nie wpisują w kartę gwarancyjną...czy ktoś miał coś takiego?Serwis tłumaczy się tym,że Lg nalega ,aby tak było...ciekawa polityka...hmmm...
 

Ricardogo

New member
Ja mam wpisy w karcie, więc to dziwne. Ciekawe co wymienili, czy tylko dali nowy soft?:confused:
To prawda LG olewa klientów, ale jeśli już coś zrobi to jest OK.
 

baranskia

Member
czyli, że wie był wcale serwisowany?!!! cośik mi tu śmierdzi.... pewnie pan Murgrabia

aless napisał:
...po 2krotnej:) wizycie w servisie świeci jak nowa,ale muszę przyznać,że w LG panuje totalna zlewa klienta...nawet nie wiedzieli co serwis zrobił w TV...jedno jest chyba??? dobre,nic nie wpisują w kartę gwarancyjną...czy ktoś miał coś takiego?Serwis tłumaczy się tym,że Lg nalega ,aby tak było...ciekawa polityka...hmmm...


:krol:
Niezłe jaja!
czyli, że nie był wcale serwisowany?!!! cośik mi tu śmierdzi.... pewnie pan Murgrabia blisko!
Wg mnie to zagranie nielegalne... na czyjąś szkodę... raczej Właściciela i ewentualnego następnego nabywcy, który z karty gwarancyjnej nie ma szans dowiedzieć sie prawdy o swoim nabytku.
A na poważnie:
myślę, że ONI muszą odnotować taki fakt bez żadnej łaski... Poczytaj uważniej gwarancję, coś tam pewnie jest na ten temat...
Co o tym sądzicie?! :?: :?: :?:

Pozdrawiam oczekująco...
:cool:
 

aless

New member
...znak po naprawie pozostaje...w postaci kwitów...:) z serwisu...no i poprawa w samej plazmie,a co zrobili..nieważne,grunt,że jest wszystko ok!a wymiana na kaszanke z twardzielem mnie nie interesuje...
 

Andmat

New member
Mrugajace piksele

aless napisał:
dodam tylko,ze wystepuje to na wszystkich kanalach(C+)i tylko w tym rogu.Nie swieca one caly czas,mozna to porownac do migajacych lampek na choince...tylko bardzo malutkich...:)Przy tym rogu nie ma zadnych urzadzen wytwarzajacych pole elektromagnetyczne itp.Swieca one tylko jasnym kolorem...tzn.migaja...

ps.wczoraj w serwis menu zmienilem ustawienia orbitera...czas,piksele,skok...duszki zniknely...

U mnie podobnie się porobiło.Też w okolicach lewej strony ekranu (nawet tak ok 15 cm ekranu mruga) -mruga jak diody choinkowe,ale tylko na czarnych tłach.Na jasnych wszystko jest ok Jutro dzwonię do serwisu.
 

mirkl

New member
mam podobnyn problem w LG PX 3RV .... mam go od maja 2006 roku. Od jakiś 2 miesięcy zauważyłem migotanie z lewej strony ekranu ..... migotanie szczególnie widoczne jest na ciemniejszym tle. Nie przejmowałem się tym ale ostatnio zauważam ,że migotanie "rozszerza" się coraz bardziej w kierunku środka ekranu (coraz większy zabiera obszar). Zastanawiające jest to ,że aby "pozbyć" się migotania piksli wystarczy na chwilę wyłączyć plazme. Niestety po włączeniu za jakiś (nieregularny) czas staje się to samo. Czy JUŻ CZAS DZWONIĆ DO SERWISU?:) czy może jest szansa zmianą jakiś ustawień "załatwić" ten problem???
 

Andmat

New member
mirkl napisał:
mam podobnyn problem w LG PX 3RV .... mam go od maja 2006 roku. Od jakiś 2 miesięcy zauważyłem migotanie z lewej strony ekranu ..... migotanie szczególnie widoczne jest na ciemniejszym tle. Nie przejmowałem się tym ale ostatnio zauważam ,że migotanie "rozszerza" się coraz bardziej w kierunku środka ekranu (coraz większy zabiera obszar). Zastanawiające jest to ,że aby "pozbyć" się migotania piksli wystarczy na chwilę wyłączyć plazme. Niestety po włączeniu za jakiś (nieregularny) czas staje się to samo. Czy JUŻ CZAS DZWONIĆ DO SERWISU?:) czy może jest szansa zmianą jakiś ustawień "załatwić" ten problem???

U mnie jest tak samo,ale na razie odkładam wizytę w serwisie na później.Poczekam jak będzie świeciło caly czas:twisted:. Może to jakaś wada fabryczna tego modelu?U mnie tak błyska jak długo gra (powyżej 8 godzin)
 

aless

New member
...ze swojej strony,moge tylko napisac:serwis...cos jest nie tak z tym modelem,chociaz wizualnie rzadko sie spotyka tak ładne plazmy...
 
Do góry