Lg bp 430

laycik

New member
Witam, posiada ktos ten model? Jak sie sprawuje, jak sie prezentuje na tle innych modeli LG... BP 620, BP 630.... Watro kupic? cena 329zl wydaje sie przystepna. Dodam ze nie interesuje mnie Smart TV i te wszystkie aplikacje, byle bez problemu odczytywal wszystkie formaty filmow czy to z plyty czy przez DLNA. No i czy LG wkoncu poprawilo te napisy w zewnetrznych plikach....czy wciaz jest biala otoczka liter czy moze jest juz ciemniejsza tak ze nie zlewaja sie te napisy z filmem...
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Jak dla mnie to jest wykastrowane BD 420, tak na pierwszy rzut oka.
Nie bawiłem sie nim jeszcze ale zakładam że raczej w kwestii funkcjonalności też bez większych zmian... mniejszy, gorszy, droższy więc lepiej poszukać BP 420 póki jeszcze są ;>
 

laycik

New member
to ze mniejszy to moim zdaniem na plus, co do ceny to sie nie zgodze bo jest o jakies 50zl tanszy od 420, a czemu twierdzisz ze gorszy... w jakim sensie? Piszesz ze nie bawiles sie nim wiec to informacja bez zadnego potwierdzenia. Najwazniejsze wg mnie to zeby bez problemu radzil sobie z filmami czy to 720 czy 1080 bez jakiegos zawieszania, zeby poprawnie czytal napisy z zewnetrznych plikow zarowno z plyt jak i DLNA.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Dla mnie im mniejszy tym gorszy raczej.
Usunięto wyjście optyczne i analogowe więc to odpowiednik zeszłorocznego BP325 ;> Doszły niby nowe formaty audio, zbędny bajer ;>
Funkcjonalnie było jak na BD dobrze więc po co mieli coś zmieniać.
Napiszę więcej jak się pobawie ;)

Obsługa filmów 720p i 1080p to chyba psi obowiazek Blu-Ray'a skoro jest właśnie urządzeniem Blu-Ray ;>
 

laycik

New member
Dla mnie im mniejszy tym gorszy raczej.
Usunięto wyjście optyczne i analogowe więc to odpowiednik zeszłorocznego BP325 ;> Doszły niby nowe formaty audio, zbędny bajer ;>
Funkcjonalnie było jak na BD dobrze więc po co mieli coś zmieniać.
Napiszę więcej jak się pobawie ;)

Obsługa filmów 720p i 1080p to chyba psi obowiazek Blu-Ray'a skoro jest właśnie urządzeniem Blu-Ray ;>


Hmm no dla mnie wiekszym zbednym bajerem sa te wszystkie internetowe aplikacje niz np formaty audio. Wyjscie optyczne i analogowe dla mnie tez niepotrzebne skoro jest HDMI... moze niektorym potrzebne, dla mnie zbedne. A jest wiele odtwarzaczy BD ktore np zacinaja na 1080p przy wysokim bitrate wiec nie zawsze to psi obowiazek. Na plus dla 420 jak dla mnie to pilot ktory ma osobne przyciski zmiany audio i napisow. No i te napisy z bialymi obwodkami...nie wiem jak w 430 ale w 420 sie zlewaja z tlem... Bez porownania z tymi jakie byly w poprzednich modelach ktore zyskaly uznanie BD370/390. To czekam na jakies ciekawe informacje po przetestowaniu, pozdrawiam.
 

laycik

New member
no ze 300 BD i jakies 1000 DVD. a teraz przyda sie DLNA zebym mogl ogladac nie zajmujac komputera :)
 

matt_pl

New member
Czy ktoś z posiadaczy tego modelu (LG BP430) mógłby potwierdzić czy działają napisy SRT podczas odtwarzania MKV przez DLNA?
 

mackiavelli

New member
noszę się z zamiarem kupna tego modelu.
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy w skład tego Premium Contents + LG Apps
wchodzą takie serwisy jak ipla, iplex, tvn player, tvp vod?
Oraz czy ten odtwarzacz ma możliwość konwersji z 2d do 3d?
z góry dzieki za odpowiedź :)
 

Panoramico

New member
witam
również interesuje mnie BP430 waham się jeszcze między BD-E6100
oba taka sama cena praktycznie ma ktoś jakieś porównanie ?
i co z tymi napisami czyta dobrze polskie znaki z pendriva i DVD ? samo hdmi wystarczające jak dla mnie również
 

alewir

New member
kupiłem

Witam.

Ja zakupiłem ten model z 2 tyg. temu i na początku byłem nawet zadowolony...
Chodzi dosyć szybko (włączanie, wczytywanie katalogów, chodzenie po dysku, menu, itd.)
Odtwarza prawie wszystko co mam. Prosty w obsłudze.

Ale...
Dosyć słabo się prezentuje przy amplitunerze - szczególnie wyświetlacz jest tandetny. Niestety nie poradził sobie z moimi starymi MOVami nagranymi lata temu jakimś aparatem.
Trochę mało funkcji jest dostępnych bezpośrednio z pilota. Np. ja pomniejszam zwykle napisy, bo standardowe są dla mnie za duże i do tego trzeba za każdym razem wejść do menu, później do opcji - dużo przchodzenia/klikania jak na prostą operację - ustawienia nie są zapamiętane. W rozdzielczości 1080p wyciąga max 50Hz - przy obecnych telewizorach 200-400, czy 600Hz to wydaje mi się mizernie.

W dodatku ostatnio (bo chyba na początku tak nie było), jak puszczam muzykę z dysku to odtwarzanie zatrzymuje się po każdym utworze. Może gdzieś to się ustawia, ale zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i się nie poprawiło. Nie był też jeszcze podpięty do neta, więc raczej nie miał okazji się zaktualizować do ewentualnego nowszego softu...
Jeśli macie jakieś pomysły co to może powodować, to napiszcie, bo przez to używanie go do odtwarzania z dysku mija się z celem... Nie próbowałem jeszcze DLNA - może to będzie działać normalnie. Odtwarzanie audio CD jest ok.

Aaa... z polskimi znakami do divx/xvid/mkv/avi z dysku w txt, czy srt nie miałem na razie absolutnie żadnych problemów...
 
Ostatnia edycja:

gumowy

Member
witam ja tez bym chcial zakupic ten sprzet i mam pare pytan...

1. Czy idzie nim sterować przez tel android?
2. Czy ubsługuje dźwięk dts 5.1 z filmów hd?
3. Czy aplikacja youtube działa płynnie i można z niej wygodnie korzystać?
4. Czy aby mieć 5.1 to mogę go podpiąć hdmi do amplitunera czy trzeba kabel optyczny albo jeszcze coś innego?
5. Czy można na niego przesyłać filmy po dlna (lan albo wifi) jakie są ograniczenia czy film w hd będzie chodził czy tylko avi?

I ostatnie ja mam tv lg więc dla tego chciałem blu ray lg żeby jednym pilotem... ale rozważam zakup sony 4100 lub 5100 czy one są dużo lepsze od tego lg?

dzieki za odpowiedzi
 

doctor77

New member
Witam, sam przymierzam się do kupna tego odtwarzacza niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy ma on w sofcie Cinavia czy nie ? może ktoś go już używa i sprawdził ten fakt ?
 
Do góry