Problem z synchronizacją napisów w 42LM620S

jopex

New member
Witam wszystkich :)
mam problem z moim LG 42LM620S. Polega on na tym, że puszczając z pendrive film z napisami napisy zupełnie nie zgadzają się z filmem. Na komputerze (kmplayer) działają idealnie a na tv się rozjeżdżają z filmem. Jest na to jakieś rozwiązanie. Może napisy p[owinny być w jakimś konkretnym formacie, powinny być ustawione na czas lub fps. Jeśli macie jakieś rady to będę wdzięczny :) Filmy zazwyczaj to MKV napisy próbowałem txt i srt ale zawsze jest tak samo. Soft w telewizorze chyba najnowszy (zawsze jak tv zasugeruje aktualizację to ją robię).
 

jopex

New member
Mam już ten program, tylko dalej nie rozumiem dlaczego napisy na kompie działają bez zarzutu a telewizor nie potrafi poprawnie ich zsynchronizować ze sobą :-/
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Bo oprogramowanie na PC jest bardziej "otwarte" i uniwersalne. Łatwiej je też zmodyfikować. Żeby cokolwiek wprowadzić do oprogramowania telewizora, producent musi sto razy sprawdzić czyich patentów użyje i ile będzie go to kosztowało.
Srt działa mi na LG bez zarzutu w każdym przypadku.
 

Krzysiek1024

New member
42LM620S rozszerzenie txt też obsługuje, musiałeś coś namieszać bo napisy dobrze działają. Odpalasz filmy przez USB? Proponuję sprawdzić tą pamięć. Jak po ściągnięciu z napiproject zadziała to nie wiem o co chodzi. Problem z kodowaniem pliku txt?
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Rozumiem że zmieniasz tylko rozszerzenie z txt na srt czy jakoś specjalnie to konwertujesz?
Oczywiście że zmiana rozszerzenia pliku nic nie daje. SRT operuje na jednostkach czasowych. Dlatego synchro nigdy się nie rozjeżdża. Większość formatów operuje na numerach klatki, a ponieważ jest kilka standardów klatek na sekundę, pojawiają się problemy.

Żeby skonwertować, wczytujesz sobie dowolne napisy do Subtitle Edit i z menu 'Plik' wybierasz 'Zapisz jako...', tam wybierasz z rozwijanej listy format srt. Oczywiście program oferuje znacznie więcej możliwości, w tym m.in. synchronizację wizualną, sprawdzenie pisowni, wyłapuje błędy czasowe, szybkościowe i wiele innych.
 
Do góry