LG 42LA620s

zbigi22

New member
Mam pytanie do tych z Was, którzy mają fizycznie model LG 42LA620s.

U znajomej sprawdzałem jak chodzi na Samsungu UE40ES6100 moja strona internetowa. Na wycieczce wirtualnej fotopano.pl / tours / jelenia / (należy "inteligentnie" wpisać adres w przeglądarkę - na razie nie umieszczać linków) występują okropne zacięcia, nie ma żadnej płynności po uruchomieniu autorotacji. Strona korzysta z technologii Flash (player do panoram - krpano). Czy na LG 42LA620s też jest tak fatalnie jak na Samsungu?

Drugie pytanie dotyczy Smart-a. Czy w tej serii na ten rok pojawiły się jakieś nowe, od ponad roku obiecywane przez LG Polska aplikacje, jak np. TVN Player, Iplex? Niestety w moim mieście mam problem z uzyskaniem odpowiedzi na te pytania w sklepach z elektroniką użytkową.

W jednym z potali znalazłem taką oto informację na temat tego modelu:
Rafko, 16 kwi 2013 :
Wczoraj razem ze znajomym kalibrowaliśmy ten model dla klienta. Cóż tu dużo gadać podobnie jak przy zeszłorocznych modelach kalibracja jest obowiązkowa, żeby wyciągnąć coś z tego modelu.
LG stosuje matryce IPS, daje to szerokie kąty widzenia ale za to kontrast jest bardzo niski nawet
3-krotnie gorszy niż przy innych telewizorach LCD, kolejny problem to poprawnie odwzorowanie ruchu chociaż jest lepsze niż rok temu to nadal jest przepaść między dobrymi LCD i Plazmami, Plusy to zdecydowanie bardzo dobre oddanie kolorów nawet bez kalibracji, dobre odtwarzanie plików multimedialnych i rozbudowane funkcje Smart.
Czy ktoś z posiadaczy 42LA660s może to potwierdzić, że kontrast jest słaby?

Jak wygląda problem cloudingu na tym modelu? Jest znacznie grubszy niż jego poprzednik LM, podobno ma jakieś światłowody pod matrycą (stąd ta grubość?) i może rzeczywiście nie ma zauważalnego cloudingu.

Z góry dzięki za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

electro69

New member
Witaj
Nie mam fizycznie tego TV ale jeśli chodzi o Smarta to LG ma niestety pod względem polskich aplikacji prawie że najgorszą platformę ... już nawet Philips ich wyprzedził ... raczej zapomnij że Tvn Player czy Iplex zobaczysz ... Tvn Player już miał być wprowadzony od 2 lat ! ... na ostatniej konferencji LG na rok 2013 z tego co pisali nawet już nie ściemniali że go wprowadzą nie rozumiem zupełnie tej polityki porażka na całej linii ... pozostaje chyba tylko dokupić dongle na androidzie albo wybrać innego producenta TV :).
Pozdrawiam
 

grzyw@

New member
witam
Mam ten model o którym mowa i sprawdziłem tą stronę (bardzo fajna). Cóż - komfortu nie ma, ale da się korzystać. Na autorotacji nie ma płynności, trochę klatkuje (tak z 5 klatek/s). Tak jakby otworzyć to na gorszym kompie.
Przy wyborze TV nie brałbym jednak pod uwagę obsługi Flash'a (przynajmniej nie jako główne kryterium), bo za jakiś czas i tak przestanie go obsługiwać.
 

zbigi22

New member
Dzięki za odzew.
Generalnie to nie wiem, czym się kierować przy wyborze tej klasy telewizora. Mógłbym pozwolić sobie też na Samsunga UE40ES6800 (za ok 2750 zł), mającego - jak się ogólnie uważa - lepszy zestaw aplikacji Smart TV, ale bardziej podoba mi się wygląd LF 42LA620 (droższych modeli nawet jeszcze bardziej :), ale cena szybuje już w górę). Nie znalazłem nigdzie żadnego testu, ani mądrej opinii na temat tegorocznych modeli LG, poza anonsami PR firmy LG, nie wiem więc czy te modele to nie jest jakaś wielka "wtopa" (słaby Smart, pogrubiona znacznie obudowa), ani nawet nie sposób znaleźć informacji od użytkowników, czy mają zauważalny clouding lub banding. Czy możecie jeszcze na ten temat coś o swoich odbiornikach napisać?
 

grzyw@

New member
Czy możecie jeszcze na ten temat coś o swoich odbiornikach napisać?
Napisałem w innym temacie - bardziej ogólnym:
HDforum > Video > LCD > LG > TV LG Seria LA620S – 55"/ 50"/ 47"/ 42"/ 32”- wszystko o serii 2013
(niestety nie mogę wklejać linków).
Proponuję, żeby już pisać w tym w/w temacie.
 

HD-TV

New member
To po co piszą te bzdety i czy w takim razie 50hz wystarczy? oraz czy takie elektroniczne podbicie chociaż trochę poprawia płynność obrazu czy to tylko bełkot żeby sprzedać, spotkałem się z telewizorami oznaczonymi nawet 400hz. w takim razie jak oznaczone są telewizory które mają 100 hz?
 

electro69

New member
To po co piszą te bzdety i czy w takim razie 50hz wystarczy? oraz czy takie elektroniczne podbicie chociaż trochę poprawia płynność obrazu czy to tylko bełkot żeby sprzedać, spotkałem się z telewizorami oznaczonymi nawet 400hz. w takim razie jak oznaczone są telewizory które mają 100 hz?
Jak po co piszą ? ... po to żeby właśnie wcisnąć jak najwięcej tych TV "nie kumatym" klientom którzy będą się cieszyć że ma np. "200 Hz panel" ;) bo tak go "uświadomi" sprzedawca, który albo sam wie tyle ile kupujący lub mniej (nie jest to nic nadzwyczajnego już miałem kilka takich przypadków) lub wciśnie ten TV za który ma wyższą prowizję ... jeśli chodzi o tą poprawę obrazu to coś to na pewno daje tylko teraz pytanie ile osób takich przeciętnych "Kowalskich" to zauważy:-o
Jeśli chodzi o LG to wszystkie TV które mają to elektroniczne 400Hz mają realnie 100Hz panele ... w Samsungu jest chyba podobnie.
Pozdrawiam
 

atibor

New member
Ja mam telewizorek, zastąpił Samsunga b650 32".
Obraz jest żyletka, różnice między odświeżaniem 50 a 100 widać tu obraz i płynność jest ok.
kąty patrzenia są świetne i trzyma kolory do końca w innych telewizorach tego nie ma :)
Smart jest do d... nic w nim nie ma wiec kupuje za chwilę smart z androidem.
Oczywiście myszka działa, przeglądarka obsługuje zakładki a filmy oglądam sobie na weeb.tv i tvnplayer.pl - działa super.
To samo z Tubąfm.
Wiec daje rade, ja jestem zadowolony.
A i jeszcze jedno 3d jest super i okularki z kina za 3 PLN działają :) A do Samsunga są "deko" droższe.
 

electro69

New member
przeglądarka obsługuje zakładki a filmy oglądam sobie na weeb.tv i tvnplayer.pl - działa super.
Czy aby na pewno działa Tvn player przez przeglądarkę ? :D ... z tego co wiem strona ta działa na wtyczce Microsoft Silverlight ... a LG go nie obsługują ... chyba że coś się zmieniło w tej kwestii.
Pozdrawiam
 

atibor

New member
Czy aby na pewno działa Tvn player przez przeglądarkę ? :D ... z tego co wiem strona ta działa na wtyczce Microsoft Silverlight ... a LG go nie obsługują ... chyba że coś się zmieniło w tej kwestii.
Pozdrawiam

Słowotok poleciał i źle napisałem. Strona działa ale filmy nie :) Natomiast weeb.tv działa
 

natala1

New member
Witam
Czy ktoś może mi pomóc w optymalnych ustawieniach obrazu LG 42LA620s.
z góry dziękuję
pozdrawiam
natala1
 

atibor

New member
Witam,
od dłuższego czasu walczę z postrzępionymi brzegami, literami składającymi się z wyraźnych pasków, linii ukośnych składajacych się z kwadracików... Wygląda to tak jak by w grze wyłączony był antyaliasing.

pomocy co z tym zrobić? Czy to kwestia ustawień czy dziadowski telewizor ?? :)

Dodam że na Samsungu B650 32" tego nie było.
 
Do góry