TV LG Seria LA860V – 55/47” - wszystko o serii 2013

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TV LG Seria LA860V – 55/47” - wszystko o serii 2013
LA860_01_a.jpg


LA860_03.jpg


LA860_04.jpg


LA860_05.jpg


LA860_06_a.jpg


LA860_07_a.jpg


LA860_08.jpg


LA860_09.jpg


LA860_10.jpg


LA860_11.jpg


LA860_12.jpg


previous
LA860_13.jpg


Możliwości :
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...13-intuicyjnosc-w-kazdym-calu.html#post906556
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Duris, każda marka telewizorów posiada charakterystyczne dla siebie wady i zalety, być może nowa seria odbiorników nas zaskoczy i okaże się godna polecenia? :)
 

Pitersan

New member
To słucham Duris jakie to minusy ma ta marka ja osobiście mam telewizor tej firmy i nie narzekam no może jedynie trochę olewają dodatki do smart tv ale reszta hula bardzo dobrze a z ips najbardziej jestem zadowolony osobiście zdecydowanie bardziej podobają mi się kolory na ich matrycach niż samsungach gdzie kolory wydaja mi się pastelowe.
 

Pigway

New member
Kompletna bzdura z tą zorganizowaną nagonką na LG w tamtym wątku.

Gwarantuję, że w podsumowaniu opinii na temat innych firm, znalazłoby się tyle samo, o ile nie więcej negatywnych wypowiedzi niezbędnych do utworzenia kilku podobnych tematów.

Zakładam również że Durisowi chodziło o ten temat: klik

Przed chwilą się tam wypowiedziałem, polecam przeczytać.
 
zmowilem ten tv w sieci oleole (marka sieci rtv euro agd) i dziwnym trafem po trzech godzinach na stronie oleole ten tv jakby przestal istniec. Mam wrazenie jakby informatyk walnal blad i wstawił zła cene bo zamowilem go za 6800, a w rtv euro agd mozna go zamowic za 8000 i nadal jest tam widoczny. Obawiam sie troche ze przywiozą mi jakas sztuke powystawowa, dlatego moze moglibyscie mi zdradzic na co zwrocic uwage przy odbiorze? jak wygladal wasz tv gdy go odbieraliscie? mial czarne linki zabezpieczajacetak jak na tym filmiku LG 55LA8600 Cinema 3D 240Hz SmartTV Unboxing - YouTube ? ogolnie pytam o wszystkie modele lg z tego roku bo pewnie lg polska w ten sam sposob zabezpiecza tv. Najgorsze jest to ze to moja kobieta bedzie odbierala ten tv a nie ja i zastanawiam sie co jej napisac na kartc, na co ma dokladnie zwrocic uwage, za kazda sugestie bede wdzieczny
 

mergerita

New member
Ja otrzymałam ten tv w środę. Zakup przez sklep na allegro za 6199zł. Na pudełku nie było tych czarnych taśm. Opakowanie kartonowe ogólnie kolorowe (nie jak na filmie koloru "kartonu" z czarnymi napisami) właśnie bez taśm ale ze specjalnymi plastikowymi zatrzaskami (w opakowaniu zewnętrznym i wewnętrznym są po dwa prostokątne otwory na dłuższych bokach i są razem zblokowane tymi zatrzaskami).
Przy odbiorze najlepiej nie podpisywać od razu dokumentów tylko spokojnie tv rozpakować i włączyć przy kurierze. Obejrzeć szybę matrycy czy nie jest porysowana a boki tv nie poobijane. Jeżeli po włączeniu tv działa dobrze i nie ma widocznych wad to wtedy wg mnie można tv odebrać. Jak coś wyjdzie w trakcie głębszego sprawdzania to zawsze w przeciągu 10 dni można zgłosić sprzedającemu chęć zwrotu TV bez podania przyczyny.
 
Telewizor zamowiony jakis tydzien temu ze sklepu OleOle (marka sieci RTV EURO AGD) za 6800, informatyk chyba walanl sie z cena bo po kilku godzinach produkt zostal wycofany ze strony a na stronie rtv euro agd caly czas jet za 7699. Przeciagajacy sie czas wysylki, dzisiaj dzwonia do mnei ze nie maja juz tego tv w tej cenie ale moga mi go sprzedac za 7699 po ostrej rozmowie z pracownikiem oleole telewizor ma przyjechac w srode i mam zaplacic 6800. Ta po[beeep]a siec rtv euro agd potrafi nieraz ladnie nakrecic i wyslac tv powystawowy jako nowy (pracowalem tam 5 lat temu i wiem co nie co na ten temat), wiecie jak mozna dokladnie sprawdzic czy tv jest nowy? Mozna jakos wejsc w menu serwisowe i sprawdzic ile godzin tv byl wlaczony?
 

mergerita

New member
O wejściu do menu serwisowego już trochę było na forum. O ile dobrze pamiętam było to:

pilot serwisowy (lub pilot uniwersalny ustawiony na LG)
przyciskasz SHIFT potem -/--
pojawia się okno w którym wpisuje się kod 0413

U mnie na LX9500 działało
 

Domelo

New member
Jak nie zapomnę to sprawdzę ;)

Chciałbym podzielić się opinią na temat tego telewizora w wersji 55" bo mało jest na polskich stronach informacji na jego temat.

Telewizor kupiłem 30 grudnia i od tego czasu cieszy oko! :) Czytając masę opinii o najróżniejszych telewizorach, właściwie byłem bardziej sceptycznie, niż pozytywnie nastawiony do kupna nowego TV, ale po pierwszym włączeniu telewizora na szczęście moje obawy minęły. Oczywiście obraz na standardowych ustawieniach nie był w pełni satysfakcjonujący, ale znalazłem fajne ustawienia, które po drobnych poprawkach pod własne "widzi mi sie" jest na prawdę ok - mimo tego, że jeszcze mam sygnał SD. Odwzorowanie kolorów jak dla mnie super (nie mogę patrzeć na przejaskrawione samsungi - tutaj jest jak dla mnie dużo lepiej), skalowanie kiepskiego sygnału też przyzwoite - byłem tym zaskoczony, bo myślałem, że kiepski sygnał+duży ekran=katastrofa - ale się myliłem :) Oczywiście filmy w wysokiej rozdzielczości robią robotę, ale gorszy sygnał też da się oglądać. Plusem tego telewizora (a może mojego egzemplarza) jest równomierne podświetlenie, i moim zdaniem brak bandingu - gdyby nie to forum, to nie wiedziałbym co to i nie zwracał bym na to uwagi :D. Na duży plus zasługuje seryjne "nagłośnienie" telewizora - w naszych warunkach spokojnie można go oglądać na wbudowanych głośnikach - a nawet jakieś efekty potrafi nieźle zagrać ;) Smart TV działa przyzwoicie, w miarę szybko, wygodnie (za sprawą Pilota Magic) i generalnie nie ma się do czego przyczepić. Telewizor również bardzo dobrze współpracuje ze smartfonami, choć najlepiej z urządzeniami marki LG. Denerwuje mnie to, że robiąc lustrzane odbicie wyświetlacza z telefonu LG na telewizorze wszystko działa super i można np. bez problemu z poziomu telefonu wejść w internet, natomiast robiąc to samo z tabletem sony działa wszystko, jednak internetu już przeglądać nie można. Macie może w tej kwestii jakieś porady?

Oczywiście jeśli macie jakieś pytania, to je zadawajcie, a ja postaram się odpowiedzieć :)

Ma ktoś oprócz mnie ten model?
 

equerdo

New member
Domelo,

Od paru tygodni jestem szczęśliwym (jak na razie) posiadaczem 55LA860. Na razie wszystko działa dość sprawnie. Po wgraniu nowego softu, rozpoznawanie gestów zaczelo dzialac poprawnie, tylko szkoda ze nie można zmieniać kanałów kablówki ;) (ale to tylko bajer). Przez USB rozpoznaje każdy plik, chociaż mam problem z plikami txt, srt działa bez problemów (wydaje mi się ze txt tez działy na początku (pierwsze testy w domu), ale coś wyłączyłem lub włączyłem przypadkowo. Głośniki dają rade.

Demelo jakie/skąd masz ustawienia kalibracji do tego modelu, mógłbyś się podzielić? Wielkie dzięki.

Na razie trochę się bawiłem ustawieniami, ale jestem nowicjuszem. Udało mi się na szczęście wyłączyć efekt teatru który pokazywał się przy niektórych filmach..uff!
 
Ostatnia edycja:
Do góry