TV LG Seria LA620S – 55"/ 50"/ 47"/ 42"/ 32”- wszystko o serii 2013

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TV LG Seria LA620S – 55"/ 50"/ 47"/ 42"/ 32”- wszystko o serii 2013
LA620S_01.jpg


copy-large03.jpg


LA620S_12.jpg


LA620S_13.jpg


LA620S_04.jpg


LA620S_05.jpg


LA620S_08_a.jpg


LA620S_09.jpg


LA620S_10.jpg


LA620S_11.jpg


Możliwości :
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...13-intuicyjnosc-w-kazdym-calu.html#post906556
 
Ostatnia edycja:

grzyw@

New member
Witam

Jest prośba do posiadaczy tego modelu o opinię o nim (wprawdzie w innym watku, ale wolę pisać w tym-bardziej ogólnym:

Nie znalazłem nigdzie żadnego testu, ani mądrej opinii na temat tegorocznych modeli LG, poza anonsami PR firmy LG, nie wiem więc czy te modele to nie jest jakaś wielka "wtopa" (słaby Smart, pogrubiona znacznie obudowa), ani nawet nie sposób znaleźć informacji od użytkowników, czy mają zauważalny clouding lub banding. Czy możecie jeszcze na ten temat coś o swoich odbiornikach napisać?

Testów serii LA może jeszcze nie ma, ale rownie dobrze można czytać o serii LM, bo większość rzeczy się nie zmieniła. Ja u siebie nie widzę cloudingu ani bandingu, więc być może zrobili coś w tej kwestii (albo po prostu dobrze trafilłem).
Jeżeli chodzi o smart, to nie mam porownania do innych firm. Wg mnie nie jest źle-jest co oglądać.

Generalnie to nie wiem, czym się kierować przy wyborze tej klasy telewizora.
Może na początek zdecyduj, czy 3d aktywne, czy pasywne (chyba że 3D jest nieistotne).
Dla mnie dodatkowo ważna była obsługa Miracast -komunikacja ze smartfonem. Może dzięki temu uniezależnię się od SmartTV -można przecież korzystać z TvnPlayer na telefonie z Androidem i udostępniać obraz na TV (przynajmniej w teorii-nie testowałem tego).

Na pewno będziesz czytał wiele opinii na temat różnych TV. Zdania zawsze są podzielone, wydaje się że LG ma większość negatywnych opinii (nie wiem jak inne marki-zapewne podobnie). Jednak zauważ, że większość krytykujących nie potrafi wskazać alternatywy. Tak więc idealny TV nie istnieje.

Ja w każdym razie ze swojego zakupu (42LA620s) jestem póki co zadowolony (pomijając parę rzeczy faktycznie denerwujących).

Pozdrawiam
 

zbigi22

New member
Witam
...Testów serii LA może jeszcze nie ma, ale rownie dobrze można czytać o serii LM, bo większość rzeczy się nie zmieniła. ...

Wydaje mi się, ze wiele rzeczy się zmieniło. Sama grubość obudowy większa. Wskazuje to na zmiany grubości matrycy i może (nie musi) mieć to wpływ na poprawę dźwięku. Gdzieś czytałem, że podświetlenie matrycy nowych serii jest z jakimiś światłowodami oprócz diod na krawędziach. Poza tym w ktorymś z dzisiejszych postów innego wątku o http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/98022-la660s.html wyczytałem wzmiankę, że LM to seria z notorycznym bandingiem:
"......ponoć jest lepiej niż rok temu m.in. dzięki dwurdzeniowemu procesorowi, lepszej konstrukcji matrycy...." ... czekam na większą ilość opinii co do braku, lub zauważenia bandingu ( choroba serii LM )
A u Ciebie bandigu ponoć nie ma. Poza tym wprowadzono w serii LA dwurdzeniowe procesory. Może więc czytanie o serii LM nie daje pojęcia o tym co prezentuje sobą seria LA?

Może na początek zdecyduj, czy 3d aktywne, czy pasywne (chyba że 3D jest nieistotne)...
Zdecydowałem, że pasywne, choć dla mnie obraz z aktywnych telewizorów 3D jest bardziej przestrzenny. Pasywne 3D wygląda podobnie do książeczek, które pamiętam z dzieciństwa: kilka płaskich (bo wydrukowanych na papierze) planów poustawianych jeden zza drugim.

...Może dzięki temu uniezależnię się od SmartTV -można przecież korzystać z TvnPlayer na telefonie z Androidem i udostępniać obraz na TV (przynajmniej w teorii-nie testowałem tego)...

Trochę nie wierzę, że bateria w smartfonie wytrzyma tyle ile trwa film. A obudowa może się stopić wskutek nagrzewania się karty bezprzewodowej (przynajmniej w moim Galaxy SII - ale może masz lepszy :) i nie ma w nim efektu przegrzewania przy długiej pracy WiFi?)

...ze swojego zakupu (42LA620s) jestem póki co zadowolony (pomijając parę rzeczy faktycznie denerwujących)...

A mógłbyś ujawnić z czego nie jesteś zadowolony?
 
Ostatnia edycja:

grzyw@

New member
Najbardziej w tym TV denerwuje mnie brak logiki w obsłudze. Np.oglądając program dvb-t, żeby wejść w opcje , na pilocie mamy do dyspozycji SETTINGS i Q.MENU. Super -kto co woli.
Ale już oglądając coś z Pendrive, pod oboma tymi przyciskami mamy całkiem inne menu...
Wchodzimy w SmartTV, odpalamy np.Iple. Chce włączyć koncert, więc zmienię dźwięk na kino domowe- nic z tego-nie da się wejść w opcje. Dopiero po odpaleni materiału, ale tylko klawiszem Q.MENU, SETTINGS nie działa...

Tego typu niedoróbki - tak jakby soft pisało kilka grup programistów, nie komunikujących się ze sobą. Z takiej organizacji ich pracy wynika następna denerwująca rzecz - dla każdego ze źródeł sygnału ustawienia obrazu trzeba modyfikowac oddzielnie (w moim przypadku tylko 4 źródła, ale razy dwa, bo dla 3D ustawiamy oddzielnie...). Ten problem był opisywany w tematach dotyczących serii LM. Dlatego napisałem, że niewiele się zmieniło w nowej serii - chodziło o obsługę i soft. Występuje u mnie również ten problem, ktory się pojawił przy którejś aktualizacji softu do LM - pilot nie zawsze reaguje przy 1szym naciśnięciu (tak więc soft jest chyba ten sam, lub bliźniaczy).
Jak już jestem przy pilocie - przycisk SMART jest tak blisko kursorów, że często go wciskam przypadkiem...

To chyba tyle - jak widać nie ma tragedii, wszystko to drobne rzeczy, do których można się przyzwyczaić z czasem. Ogólnie to jestem zadowolony z zakupu - tak jak pisałem.

Trochę nie wierzę, że bateria w smartfonie wytrzyma tyle ile trwa film. A obudowa może się stopić wskutek nagrzewania się karty bezprzewodowej (przynajmniej w moim Galaxy SII - ale może masz lepszy :)
Fakt-tego nie przewidziałem. Ale pomijając to - jeżeli za 1-2 lata Miracast stanie się standardem w komunikacji smartfon-TV, to nie będę pluł sobie w brodę, że kupiłem TV bez tego...
 

zbigi22

New member
Dzięki za wskazanie wad.
Cenne uwagi. Szkoda, że programiści od firmware'u ich nie biorą w ogóle pod uwagę. Niestety, ta grupa zawodowa tak ma...
 

psycho144

New member
Dziewczyna zakupiła model 42la620s i jako ze jestem przewrazliwiony na punkcie matryc , a ta z lg pewnie też jakąś super nie jest , chociaż obraz jest bdb.
Pytanie jest następujące - czy występowanie na tej matrycy minimalnie ciemniejszych rogów jest czymś normalnym ? Może mają z 1 na 1,5cm (trójkąt) może trochę więcej. We wszystkich 4 rogach tp wystwpuje. Normalnie nikt tego nie widzi, ale zwróciłem uwagę podczas przeglądania skarga , na początku mysalem że to tylko taki delikatny efekt cieni na rogach, ale jednak jest to na matrycy.

W zalacnziku mniej więcej zdjęcie które to ukazuje :)

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member
Czy jest jakas roznica wzgledem 690s poza tym ze ten drugi ma aluminiowe wstawki obudowy i moze troche lepszy procek/wiecej ram? Bo chyba w obu jest realnie matryca 100hz?? Są jeszcze jakies różnice?

Znalazlem ze w 620s brak magica w standardzie i jest bez subwoofera. Dla mnie tylko to pierwsze jest pewna niedogodnoscia, bo kino 5.1 mam. Teraz tylko czy to juz all, czy sa jeszcze jakies roznice? Coprawda poki daja konsole to ten 1000 roznicy jest praktycznie do odbicia po odsprzedazy a jednak jest "bogatszy" model, tylko czy realnie sie cos jeszcze zyskuje???
 
Ostatnia edycja:

electro69

New member
Witaj
LA 620s nie ma 100 Hz matrycy ... więc tu jest już spora różnica :] ... po za tym wiadomo wygląd LA690s jest tzw."bez ramkowy" kwestia gustu ale wygląda to zdecydowanie lepiej ... nie wiem czy też nie ma więcej opcji komunikacji z innymi urządzeniami ... gorsze głośniki ma na pewno LA620s.
Pozdrawiam
 

marioking

Member
Zartujesz...tv za taka kase i ma matryce 50hz?????? Czyli moje minimum musi podskoczyc na 660s? Ten juz ma 100hz? :( Bo przeciez wywalic taka kase za 50hz to jakis obled.
 

electro69

New member
Zartujesz...tv za taka kase i ma matryce 50hz?????? Czyli moje minimum musi podskoczyc na 660s? Ten juz ma 100hz? :( Bo przeciez wywalic taka kase za 50hz to jakis obled.
Też mnie to bardzo zdziwiło ... w tamtym roku LM620s czyli odpowiednik (LA620s) miał 100 Hz matrycę ... może dołożyli 2 rdzeniowy procesor to matrycę dali gorszą :D coś za coś żeby się cena zgadzała ... i tak znając życie zwykły użytkownik tego nie zauważy a będzie zawsze pisało że procesor lepszy no i sztucznie zawyżone "200Hz MCI" ;-) ... zresztą to jest jakiś "dziwny" negatywny trend w tym roku i nie tylko LG się to tyczy ...np. Philips też dał 50 Hz matrycę do modelu 5008 (w tamtym roku model 5007 miał 100 Hz) ... czyli jak chcesz realne 100 Hz to "najniższy" model to właśnie LA660s (też mam zamiar go kupić ... jak mam kupować TV to tak samo jak Ty tylko 100 Hz).
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member
Ja zalezy kiedy sie zbiore, jakby nie bylo spory wydatek. Jak w tym miechu to pewnie juz wezme 690s z racji na konsolke ktora po odsprzedazy :) sprawi ze wyjdzie taniej niz 660s, a bedzie wyzszy model :)
 

voltek

New member
Zartujesz...tv za taka kase i ma matryce 50hz?????? Czyli moje minimum musi podskoczyc na 660s? Ten juz ma 100hz? :( Bo przeciez wywalic taka kase za 50hz to jakis obled.

Chyba będziesz musiał zwiększyć pułap, bo Real 100hz maja naprawdę wysokie modele,żeby nie być gołosłownym luknij na tabelki TUTAJ chyba ,że nasz rynek będzie bardziej wyróżniony8)
 

orzech85

New member
Chyba będziesz musiał zwiększyć pułap, bo Real 100hz maja naprawdę wysokie modele,żeby nie być gołosłownym luknij na tabelki TUTAJ chyba ,że nasz rynek będzie bardziej wyróżniony8)
Czyli co? Z tej tabeli wynika że tegoroczny model LA690s ma 50Hz a ubiegłoroczny odpowiednik LM660s ma 100Hz. Coś nie tak.
 

marioking

Member
Chyba będziesz musiał zwiększyć pułap, bo Real 100hz maja naprawdę wysokie modele,żeby nie być gołosłownym luknij na tabelki TUTAJ chyba ,że nasz rynek będzie bardziej wyróżniony8)

To nie jakis babol? Nie znam ruskiego, ale pod ta tabelka jest cos ze MCI 400>100hz. moze im sie pomylilo bo jesli to prawda to kurcze bye-bye lg, nie wywale ponad 5k za 50hz i wracam do konceptu 6008k
 

electro69

New member
Czyli co? Z tej tabeli wynika że tegoroczny model LA690s ma 50Hz a ubiegłoroczny odpowiednik LM660s ma 100Hz. Coś nie tak.
To jakieś bzdury od modelu LA660s jest realnie 100 Hz matryca ... wszystkie TV z LG które mają to marketingowe "400 Hz MCI" są 100 Hz ... są to zarówno model LA660s i 690s więc nie popadajmy w skrajności że za niedługo trzeba będzie dać z minimum 4000 tys. (za np. 42 cale) żeby mieć taką matrycę ;-)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

voltek

New member
To jakieś bzdury od modelu LA660s jest realnie 100 Hz matryca ... wszystkie TV z LG które mają to marketingowe "400 Hz MCI" są 100 Hz ... są to zarówno model LA660s i 690s więc nie popadajmy w skrajności że za niedługo trzeba będzie dać z minimum 4000 tys. (za np. 42 cale) żeby mieć taką matrycę ;-)
Pozdrawiam

Ja nie będę się kłócił jaki który ma panel i z jakimi Hz .Sam kupiłem 42LA620S i uważam osobiście, że był to bardzo udany zakup jeśli chodzi cena(promocja za 2200zł) za jakość .Starszego mojego LCD Samsunga M87 ponoć 100Hz:wink: wymiata pod dywan jeśli chodzi o możliwości itp.A wracając do tematu uważam ze stronka jak i wpis ,którą podałem wcześniej wygląda na dość profesjonalną i nie sadze aby admin tamtego forum pozwolił sobie na wpisywanie jakiś głupot.
Tutaj macie wpisy innych gości opisujących panele nowych LG wpis #215.Może te herce inaczej się widzi u nas a inaczej u nich.Może na rynek polski są inne modele paneli.Ale dla mnie real to real.Poczytajcie sobie toczącej się tam dyskusji a dowiecie się że w opiniach znajdzie się to, że LG zrobiło mały krok do tyłu z nowymi modelami
 

barteknowack

New member
Bez reklam
W specyfikacji hardware modele 740 i niżej miały mieć 1,25 GB Ram, jednak tabela prezentuje inne dane, tak samo z tymi matrycami, konsultanci LG mówią że seria 6 jest na matrycach stuhercowych. Póki nie zrobi się testu porównawczego, takie rozbieżności będą występować.
 

tdx

New member
Bez reklam
W specyfikacji hardware modele 740 i niżej miały mieć 1,25 GB Ram, jednak tabela prezentuje inne dane, tak samo z tymi matrycami, konsultanci LG mówią że seria 6 jest na matrycach stuhercowych. Póki nie zrobi się testu porównawczego, takie rozbieżności będą występować.

Wystarczy sprawdzić czy TV ma funkcje TruMotion, jak ma to prowdziwa 100hz
 
Do góry