lm 640s problem z lg remote - fon nie widzi tv, konfiguracja routera

M

marplo92

Guest
miałem problem z routerem musiałem zrobić ustawienia fabryczne i teraz jest problem z obsługą aplikacji lg remote, znowu nie widzi telewizora wcześniej pomogło coś takiego: wchodzę na ruter, Access Menagement - ACL (access control setup) - ACL deactivated no a teraz nie wiem co zrobić. prolbem leży po stronie rutera, trzeba jakąś opcję włączyć albo wyłączyć nie wiem kto pomoże? TP-LINK W8951ND
może coś takiego jak izolacja klientów wi-fi tylko wujek google nie chce pomóc a ja nie wiem gdzie to na routerze jest...
 

Krzysiek1024

New member
Troche jest tego w sieci, ale ludzie to różnie to widzą, czytając to wszystko to nie wiem sam co mam sądzić o tym. Zapytaj wujka o "TP-LINK W8951ND jak podłączyć smarttv". Na elektrodzie było kilka tematów o tym problemie. Na bym obstawiał na słaby router. Ile masz już tego routera? A tak na koniec, odradzam wyłączanie na dłuższą metę wszystkich zabezpieczeń na WiFi bo Ci się "wrony" zlecą z osiedla i okolicy. Polecam też pamiętać o zmianie hasła do routera, żeby nie był ten domyślny, bo może ktoś Ci się włamać.
 
M

marplo92

Guest
ustawiłem się na 20MHz
następnie WDS Settings WDS Mode on, WDS Encryption Type zmieniłem z TKIP NA AES i jednocześnie w fonie w lg remote odświeżyłem i fon znalazł tv, połączył się i wszystko działa ok do puki nie kliknę save
 
Ostatnia edycja:
M

marplo92

Guest
nie wiem, naprawdę nie wiem w czym jest problem po kilku resetach do ustawień fabrycznych i po podstawowej konfiguracji użytkownik, hasło, nazwa routera, system zabezpieczenia oraz hasło routera normalnie się łącze z tv nic nie zmieniałem Channel Bandwidth 20/40 MHz, WPA-PSK/WPA2-PSK - Encryption - AES, WDS Settings - WDS Mode - off

nic nie zmieniałem tylko reset do fabrycznych i konfiguracja użytkownika
haha dziwny ten router
 
M

marplo92

Guest
kolejny problem.... nie wiem czy to jest po ostatniej aktualizacji oprogramowania tv (kilka dni temu), czy komunikacja między tv a routerem, czy od czegoś innego to zależy

Wcześniej wchodziłem sobie na youtube (telefonem, wildfire s) i miałem taką ikonkę telewizora. klikałem w nią i się obraz z telefonu z youtube pojawiał na tv
a teraz nie dość że muszę za każdym razem wchodzić na tv w aplikacje youtube (wcześniej tego nie musiałem robić) to jeszcze za każdym razem muszę synchronizować tv i telefon i dopiero mogę sobie obejrzeć coś... i to nie za każdym razem czasem pisze łączenie i się łączy 10 minut i nic...

czy da się coś z tym zrobić żeby było tak jak wcześniej? oglądam sobie jakiś program telefonem wchodzę na youtube klikam ikonkę telewizora i zaczyna mi "to" odtwarzać na tv...
 
Do góry